bateria umywalkowa rodzaje baterii

Bateria umywalkowa jest nieodzownym elementem każdej łazienki. Na rynku znajdziemy jej wiele rodzajów. Baterie różnią się od siebie sposobem montażu i obsługi. Poniżej prezentujemy różne typy baterii umywalkowych i przedstawiamy najciekawsze propozycje, które cieszą się pozytywnymi opiniami użytkowników. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Baterie różnią się między sobą sposobem montażu. Wyróżniamy baterie stojące, wolnostojące oraz ścienne natynkowe i podtynkowe.

  • Bateria stojąca – są to najczęściej wybierane baterie. Instaluje się je bezpośrednio w otworze misy umywalkowej.
  • Bateria wolnostojąca – ten rodzaj armatury wybierany jest przede wszystkim w łazienkach, w których gości umywalka nablatowa, o której pisaliśmy już jakiś czas temu na naszym blogu. Montaż baterii wolnostojącej wykonywany jest na blacie lub szafce.
  • Bateria ścienna natynkowa – wybór tego typu armatury należy podjąć na etapie planowania remontu łazienki, ponieważ jest ona przyłączana bezpośrednio do instalacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać więcej przestrzeni i swobody ruchów podczas korzystania z umywalki.
  • Bateria ścienna podtynkowa – w przypadku tej baterii wszystkie części montażowe są ukryte w ścianie. Widoczna są tylko wylewka i dźwignia, które sprawiają, że łazienka wygląda bardzo nowocześnie.
  • Bateria specjalna – jest to rodzaj baterii występujących w szpitalach oraz w łazienkach przeznaczanych dla osób niepełnosprawnych. Modele specjalne posiadają dłuższe dźwignie, które umożliwiają otworzenie strumienia wody łokciem, na przykład ze względu na wymogi BHP lub ograniczenia ruchowe.

Baterie umywalkowe różnią się od siebie także rodzajem obsługi. Możemy kupić zarówno baterie dwuuchwytowe, jednouchwytowe, samozamykające, jak również typu joystick i elektroniczne. Postaramy się wyjaśnić, czym charakteryzują się konkretne typy baterii.

Bateria umywalkowa dwuuchwytowa

Bateria dwuuchwytowa posiada dwa kurki, jeden do regulacji zimnej, a drugi do ustawienia ciepłej wody. Niegdyś był to najbardziej popularny rodzaj baterii, który gościł niemal w każdym domu. Jednak obecnie jest wypierany przez inne modele, które umożliwiają mniejszy ubytek wody i ułatwiają regulację temperatury wody. Bateria dwuuchwytowa jest jednak świetnym wyborem w przypadku urządzania łazienek w stylu retro.

Bateria dwuuchwytowa – jaką kupić?

Wybraliśmy dwie baterie dwuuchwytowe, które ze względu na swój wygląd i funkcjonalność mogą być ciekawą propozycją nie tylko w łazienkach stylizowanych, ale również klasycznych i nowoczesnych.

Bateria umywalkowa Hansgrohe Logis Classic LowPressure 71271000

Produkt marki Hansgrohe jest umywalką stojącą, idealną dla obniżonych ciśnień. Zalecane ciśnienie to maksymalnie 1,5 bara. Długość wylewki ma 145 cm, a zakres jej obrotu to 120 stopni. Dodatkowo armatura jest chromowana i posiada zawory grzybkowe. Może współpracować z przepływowymi podgrzewaczami wody. Cena baterii Hansgrohe Logis Classic LowPressure 71271000 wynosi 347 złotych.

Bateria umywalkowa Axor Montreux 16505000

Bateria chromowana stojąca marki Axor Montreux to produkt idealny do małych umywalek. Przepływ wody przy 3 barach wynosi 5 litrów na minutę. Posiada zawory ceramiczne 180 stopni, a zakres obrotu wylewki wynosi 120 stopni. Do baterii dołączany jest komplet odpływowy G 1¼ z cięgłem.  Bateria posiada funkcję EcoSmart, która ogranicza przepływ wody i w związku z tym minimalizuje jej zużycie. Cena baterii Axor Montreux 16505000 to 1687 złotych.

Bateria umywalkowa jednouchwytowa

Jest to kolejny rodzaj baterii umywalkowych. Obecnie bateria jednouchwytowa cieszy się największą popularnością, ponieważ posiada jedną dźwignię i głowicę mieszająca, które ułatwiają regulację strumienia. Pionowa regulacja dźwigni odpowiada za ciśnienie, a pozioma z temperaturę wody.

Bateria jednouchwytowa – jaką kupić?

Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów baterii jednouchwytowych. Poniżej prezentujemy dwa produkty, które cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami konsumentów i wysoką oceną.

Bateria umywalkowa Hansgrohe Logis 71091000

Produkt jest przeznaczony do montażu stojącego, a strefa komfortu Comfort Zone wynosi 19 cm. Bateria Hansgrohe Logis 71091000 ma długość 16,6 centymetra, zaś przepływ wody to 5 litrów na minutę przy 3 barach. Produkt współpracuje z przepływowymi podgrzewaczami wody. Cena Hansgrohe Logis 71091000 to 319 złotych.

Bateria umywalkowa Omnires Parma PM7410

Produkt marki Omnires to bateria sztorcowa, czyli stojąca. Zasięg wylewki wynosi 12 cm, a wysokość wypływu wody 10 cm. Całkowita wysokość baterii to 15 cm. Bateria Omnires Parma PM7410 jest chromowana i została zaprojektowana pod montaż z korkiem typu klik-klak. Ponadto producent zapewnia na nią aż 10 lat gwarancji. Cena baterii Omnires Parma PM7410 to 184 złote.

Bateria umywalkowa samozamykająca

Ten rodzaj armatury ma zastosowanie szczególnie w przestrzeni publicznej. Na montaż baterii samozamykającej decydują się także osoby ceniące sobie higienę i oszczędność, ponieważ brak konieczności ponownego dotykania dźwigni zmniejsza ryzyko kontaktu z bakteriami. Bateria samoczynnie zamyka po kilkudziesięciu sekundach obieg wody i wyłącza strumień, dzięki czemu nie marnujemy dużej ilości wody przy każdorazowym myciu rąk lub zębów.

Bateria samozamykająca – jaką kupić?

Wśród baterii samozamykających wybraliśmy dwa modele z różnych półek cenowych, które posiadają wiele pochlebnych opinii.

Grohe Eurosmart Cosmopolitan S 36317000

Bateria marki Grohe posiada jednootworowy mieszacz z blokadą wody ciepłej. Ogranicznik przepływu wody to 6 litrów na minutę. Fabryczne ustawienie czasu, po którym zamyka się obieg wody to 7 sekund. Istnieje możliwość zmiany czasu na 15 lub 30 sekund. Produkt wykonano zgodnie z technologią EcoJoy, w związku z czym zmniejsza zużycie wody. Bateria Grohe Eurosmart Cosmopolitan posiada chromowaną powłokę. Dodatkowo w zestawie znajdziemy dwa giętkie węże przyłączeniowe i sitka do zanieczyszczeń. Cena baterii Grohe Eurosmart Cosmopolitan S 36317000 to 799 złotych.

Bateria umywalkowa Tres Tempotres 112103

Bateria posiada ogranicznik przepływu wody 6,5 litra na minutę. Automatyczne zamykanie obiegu wody następuje w tym modelu po 15 sekundach. Produkt jest dostępny w kolorze chromowanym. Cena baterii Tres Tempotres 112103 to 320 złotych.

Bateria umywalka elektroniczna

Jest to kolejny higieniczny i ekonomiczny rodzaj baterii. Bateria elektroniczna posiada czujnik podczerwieni, który rejestruje obecność dłoni i automatycznie włącza i wyłącza przepływ wody. Temperaturę można ustawiać za pomocą specjalnej dźwigni lub pilota.

Bateria elektroniczna – jaką kupić?

Poniżej przedstawiamy ciekawe modele baterii elektronicznych z różnych półek cenowych, które są najczęściej wybierane przez konsumentów.

Bateria elektroniczna Schell Puris E HD-M

Bateria marki Schell została doceniona nagrodą Design Plus Award. Model Schell Puris E HD-M cechuje nowoczesne wzornictwo, ponadto posiada wysokiej jakości mosiężny korpus oraz pięć programów płukania. Cena baterii Schell Puris E HD-M to 1600 złotych.

Bateria Grohe Euroeco Cosmopolitan E 35271000

Model producenta Grohe posiada specjalny perlator EcoJoy, który zmniejsza przepływ wody do 5,7 litra na minutę. Posiada korpus o cylindrycznym kształcie ze smukłą wylewką. Dodatkowo cały produkt jest pokryty chromem StarLight, co gwarantuje zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Bateria jest objęta 5-letnią gwarancją producenta. Cena baterii Grohe Euroeco Cosmopolitan E 35271000 to 749 złotych.

Bateria umywalkowa joystick

Ten typ armatury zamiast rączki posiada specjalną, cienką dźwignię – joystick. Baterie umywalkowe z joystickiem są bardzo czułe na zmiany temperatury i ciśnienia. Regulacja w pionie pozwala zmienić ciśnienie, a w poziomie temperaturę. Taka bateria pasuje zwłaszcza do minimalistycznych, modernistycznych wnętrz.

Bateria z joystickiem – jaką wybrać?

Armatura tego typu nie jest zbyt popularna ze względu na wysublimowany i niecodzienny styl, który pasuje do nowoczesnych aranżacji łazienek. Poniżej przedstawiamy ciekawe propozycje, które cieszą się największą popularnością.

Bateria umywalkowa Grohe Eurodisc Joystick 23425000

Produkt marki Grohe posiada lśniącą powierzchnię StarLight, która nadaje baterii nie tylko blasku, ale chroni również armaturę przed odbarwieniami. Uchwytem można sterować nawet koniuszkiem palca dzięki precyzyjnie wykonanej ceramicznej głowicy SilkMove. Bateria Grohe Eurodisc Joystick 23425000 posiada specjalny perlator, który ogranicza zużycie wody do 5,7 litra na minutę. Dzięki specjalnej technologii SpeedClean usuwanie osadów wapiennych z dysz baterii jest ułatwione. Produkt jest wyposażony w zestaw odpływowy z cięgnem. Cena baterii Grohe Eurodisc Joystick wynosi 492 złote.

Bateria umywalkowa Hansgrohe Axor Starck

Bateria posiada wkład ceramiczny typu joystick, który prezentuje się nowocześnie i umożliwia precyzyjną regulacją. Produkt posiada perlator QuickClean i ogranicza przepływ wody do 7 litrów na minutę. W zestawie znajdują się miedziane rurki przyłączeniowe i komplet odpływowy 1¼ z korkiem i cięgnem. Model może współpracować z przepływowymi podgrzewaczami wody. Powierzchnia baterii jest chromowana. Producent zapewnia 5 lat gwarancji na armaturę. Cena baterii Hansgrohe Axor Starck to 1708 złotych.

Termostat w baterii umywalkowej

Baterie umywalkowe z termostatem są raczej rzadkością. Głowica termostatyczna występuje zwykle w armaturze specjalnego przeznaczenia, o której pisaliśmy powyżej. Jeśli kupujemy baterię umywalkową bez termostatu, a jednocześnie zależy nam na bezpieczeństwie i komforcie, warto zamontować element termostatyczny pod umywalką. Jest to szczególnie przydatna opcja w przypadku rodzin z dziećmi, ponieważ chroni najmłodszych przed poparzeniem.

 

Po zakupie upragnionej armatury zachęcamy do zamówienia wizyty hydraulików serwisu usterka.pl. Zapewniamy podłączenie baterii umywalkowej każdego typu. Już dziś umów termin wizyty hydraulika. Wrocław, Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Poznań i okolice tych miast to miejsca, w których oferujemy nasze usługi. Nasz hydraulik zajmuje się także naprawą baterii umywalkowej. Problemem jest cieknąca bateria? Z pewnością znajdziemy rozwiązanie. Pomocna może być wymiana uszczelki lub wymiana zaworu w baterii. Nie zwlekaj i umów wizytę już dziś. Skorzystaj z formularza na stronie i uzyskaj dodatkowy rabat.

 

Sklep hydrauliczny Wrocław

Mnogość produktów dostępnych na rynku umożliwia wybranie idealnej baterii umywalkowej. Przed zakupem warto przeczytać recenzje oraz opinie o produkcie, a także porównać koszt tego samego modelu w wielu sklepach. Rozbieżność cenowa bywa bardzo duża. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na gwarancję oraz jakość wykonania, ponieważ bateria umywalkowa to zwykle inwestycja na wiele lat. Poniżej prezentujemy sklepy hydrauliczne we Wrocławiu, które posiadają najwyższe oceny konsumentów i w których z pewnością uda się w nich kupić dobrą baterię umywalkową.

Rurex Wrocław, ul. Tyniecka 12, 52-407 Wrocław,

Matex Sp. z o.o.

  • ul. Opolska 178, 52-013 Wrocław,
  • ul. Buforowa 125, 52-131 Wrocław,

Pro-Trans, ul. Robotnicza 8a, 53-608 Wrocław,

Kafel, ul. Łaska 5, 54-616 Wrocław,

Monter Shop, ul. Bolesława Krzywoustego 62, 51-166 Wrocław,

Respol sp. z o.o., ul Krakowska 13, 50-424 Wrocław,

Armatura sanitarna, ul. Celtycka 9, 54-153 Wrocław,

Ar-Sanit, ul. Grabiszyńska 67, 53-503 Wrocław.

 

 

 

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Wymiana i montaż kranów