BlogHydraulik we Wrocławiu

1 sierpnia 2019
https://usterka.pl/wp-content/uploads/2019/07/AdobeStock_190106825-1280x853.jpeg

Hydraulik Wrocław

Dodano: 05.06.2019

Elektryk i hydraulik Wrocław
Hydraulik Wrocław

Dobry hydraulik we Wrocławiu – do jakich awarii najczęściej wzywany jest fachowiec?

Pogotowie hydrauliczne we Wrocławiu i okolicach najczęściej wzywane jest w sytuacjach nagłych. pęknięta rura wody, czy wyciek spod zlewozmywaka to awarie, które muszą być usunięte w możliwie krótkim czasie. W innym przypadku rozlewająca się woda może spowodować duże straty nie tylko w miejscu awarii, ale też w sąsiednich pomieszczeniach. Do jakich problemów najczęściej wzywani są fachowcy?

Uszkodzony wężyk

Niestety jakość wężyków doprowadzających i odprowadzających wodę nie zawsze jest wysoka. Duża konkurencja na rynku powoduje, że producenci tego typu akcesoriów muszą walczyć, obniżając ich ceny. To może przekładać się na wytrzymałość i żywotność wężyków podłączonych do baterii, pralki, czy zmywarki. Pół biedy, jeśli kłopot dotyczy odprowadzenia wody. Jeśli jednak uszkodzony jest przewód doprowadzający, to pewnego dnia możemy mieć prawdziwy potop w mieszkaniu. Jeśli woda zaleje też sąsiada, koszty usunięcia zniszczeń są jeszcze wyższe.

Jak zabezpieczyć się przed tego typu zdarzeniami? Przede wszystkim nie oszczędzajmy na akcesoriach do armatury kuchennej, czy łazienkowej. Wyższa cena wężyków nie bierze się znikąd. Oznacza wyższą jakość użytych materiałów. Przede wszystkim unikajmy wężyków z oplotem z cienkiego aluminium. Lepiej wybrać modele wykonane z mocnej gumy i z zakończeniami ze stali lub mosiądzu. Zwróćmy też uwagę na typ zacisku. Jeśli jest on wzdłużny, raczej wstrzymajmy się z zakupem. Lepszym rozwiązaniem są zaciski poprzeczne, trójsegmentowe. Oceńmy też miejsce, w którym zacisk łączy się z wężykiem. To właśnie w tym miejscu najczęściej dochodzi do rozszczelnień. 

Nie lekceważmy pierwszych objawów wycieku. Podstawienie pod pęknięty wężyk wody miednicy i myślenie, że jakoś to będzie, to prosta droga do poważniejszej awarii i zalania mieszkania. Wcześniejsza wymiana wężyków uchroni nas przed dużo wyższymi kosztami.

Pęknięta rura

Widok pękniętej rury i strumienia wody zatapiającego naszą łazienkę może każdemu podnieść ciśnienie. Najczęściej rozpoczynamy rozpaczliwe próby zatkania nieszczelności, które z uwagi na ciśnienie w rurach z góry skazane jest na niepowodzenie. A więc przede wszystkim – nie wpadajmy w panikę. Co musimy zrobić w pierwszej kolejności?

– jeśli masz do dyspozycji światło dzienne, dla własnego bezpieczeństwa wyłącz korki. Woda na podłodze i wilgotne ubranie w połączeniu z urządzeniami elektrycznymi stanowią niebezpieczną mieszankę. 

– po drugie zlokalizuj główny zawór wody i odetnij wyciek wody. Zarówno ty, jak i inni domownicy powinniście znać lokalizację zaworu.

– teraz dopiero jest czas na usuwanie wody i zabezpieczenie mebli

– po osuszeniu pomieszczeń skontaktujmy się z hydraulikiem i dokładnie opiszmy sytuację

W gorszej sytuacji będziemy, gdy pęknięta rura biegnie w ścianie. Wtedy nie unikniemy kucia. Warto zwracać uwagę na objawy tego typu pęknięć. Może to być wilgoć pojawiająca się regularnie w jednym miejscu lub grzyb, który zajmuje określony obszar ściany.

Na miejscu nasz hydraulik może rozwiązać problem we wszystkich stosowanych na rynku systemach, w tym tych angażujących zgrzewanie rur, lutowanie rur czy gwintowanie rur stalowych, a także zaciskanie rur (np. typu PEX, TECE). W systemach klejonych awaria również zostanie usunięta, lecz z uwagi na urodę wypartego już systemu klejonego, który „lubi” pękać wzdłuż rury, istnieje ryzyko pogłębienia problemu, co wiąże się ze wzrostem kosztów.

Problem z odpływem wody 

Ten kłopot bardzo łatwo zdiagnozować. Woda w toalecie, umywalce, czy zlewozmywaku spływa wolniej lub wcale. Może to być wynikiem wpadnięcia do odpływu większego przedmiotu (zdarza się tak najczęściej w przypadku toalet), albo gromadzenia się przez długi czas mieszaniny nieczystości, kamienia i włosów. Z niektórymi zatorami poradzimy sobie samodzielnie. Wystarczy użyć powszechnie dostępnych środków chemicznych do udrażniana rur. 

Czasem jednak niezbędna jest pomoc hydraulika. Ma on do dyspozycji profesjonalne narzędzia mechaniczne, które wpuszcza się w odpływ. Tego typu spirale szybko radzą sobie z blokadami. W skrajnych przypadkach konieczna jest wymiana syfonu lub wymiana WC

Problem z odpływem wody najczęściej nie pojawia się nagle, tylko narasta z tygodnia na tydzień. Nie czekajmy do jego całkowitego zatkania. Im wcześniej zareagujemy, tym łatwiej będzie go udrożnić. 

Na tę chwilę nasza firma nie oferuje usługi udrażniania rur (przepychania, przetykania) i konieczne będzie wezwanie pogotowia kanalizacyjnego.

Zapowietrzone kaloryfery

Termostat w pełni otwarty, a kaloryfer ledwo ciepły? Trudno, żeby był gorący, skoro wewnątrz zamiast wody znajduje się głównie powietrze. Tego typu usterka najczęściej pojawia się w starych, żeliwnych kaloryferach. Nowsze modele mają już automatyczne odpowietrzniki, które same kontrolują sytuację.

Jak rozpoznać, że w naszym grzejniku znajduje się powietrze? Przede wszystkim będzie on ciepły na dole i chłodny na górze. Po drugie, tego typu zapowietrzony kaloryfer często wydaje dziwne odgłosy – świszczenie, gwizdy i szumy. 

Wyciek wody spod zlewozmywaka lub umywalki

Jeśli zauważymy, że cieknie woda spod umywalki lub zlewozmywaka, może to oznaczać kilka przyczyn. Może być uszkodzona uszczelka na styku zlewozmywak – bateria. Może być też uszkodzony sam kran. Często samodzielnie nie będziemy w stanie zlokalizować źródła nieszczelności. Taka cieknąca bateria wymaga interwencji fachowca. Dobry hydraulik z Wrocławia powinien poradzić sobie z taką usterką w ciągu maksymalnie kilku godzin. Być może konieczna będzie wymiana baterii lub nawet całkowita wymiana umywalki

Inne, drobne naprawy

Często zdarzają się też zdarzenia, które nie wymagają natychmiastowego przyjazdu hydraulika. Zgłoszenia takie jak podłączanie zmywarek, czy podłączanie pralek we Wrocławiu mogą spokojnie poczekać kilka dni, co daje nam możliwość umówienia się na pasujący nam termin. Jeszcze dłużej może poczekać wymiana zaworów, lub też wymiana toalety. Jest też wiele prac, które możemy wykonać sami. Naprawa spłuczki nie jest dużym wyzwaniem i z drobną pomocą internetowych poradników będziemy w stanie przeprowadzić ją samodzielnie.

Podsumowanie

Z naprawami hydraulicznymi nie ma co czekać do ostatniej chwili. Koszt przyjazdu specjalisty będzie znacznie niższy niż kwota wydana na osuszanie domu pod zalaniu. Nie lekceważmy więc sytuacji, gdy cieknie woda spod brodzika lub na ścianach pojawiają się niepokojące plamy wilgoci. Bierzmy też pod uwagę, że nie zawsze możliwa jest wizyta fachowca z dnia na dzień. Najlepsi z nich mają kalendarz zapełniony na wiele tygodni do przodu.

Obsługujemy wszystkie dzielnice Wrocławia, w tym Krzyki, Ołtaszyn, Kleczków, Klecina, Stare Miasto, Śródmieście, Nadodrze, Popowice, Zakrzów, Psie Pole, Fabryczna, Brochów i inne.

Umów błyskawiczną wizytę

Sprawdź, jak szybko możemy się spotkać

O nas

kontakt@usterka.pl
Stanisławowska 47, Wrocław
Wrocławska 67, Kraków
Aleja Waszyngtona 2B, Warszawa
Pozostałe oddziały: Poznań, Gdańsk, Katowice, Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Łódź.

Dla obcokrajowców:

Electrician

Plumber

Handyman

електрик

водопровідник

배관공

전공

montir listrik

tukang ledeng