bateria umywalkowa do umywalki nablatowej, najlepsza bateria do umywalki nablatowej

Umywalka nablatowa króluje obecnie w polskich łazienkach nie tylko ze względów estetycznych, ale również praktycznych, Umożliwia zagospodarowanie przestrzeni pod umywalką i wokół niej. W związku z jej popularnością wiele osób zadaje sobie pytanie, jaka bateria do umywalki nablatowej będzie najlepsza.

Biorąc pod uwagę sposób montażu baterii do umywalki nablatowej, wyróżniamy baterie mocowane na umywalce z otworem, podtynkowe i instalowane w blacie. Te dwa ostatnie rodzaje stosuje się w przypadku umywalek bez otworu. Aby uniknąć komplikacji, najlepiej kupić zestaw umywalki wraz z baterią.

Jaka bateria do umywalki nablatowej – bateria montowana w blacie

Bateria umywalkowa do umywalki nablatowej montowana w blacie to bardzo modne i designerskie rozwiązanie. Trzeba się jednak odpowiednio przygotować, aby uniknąć wpadki w postaci rozpryskującej się wody po całej łazience. Odległość między wylewką a krawędzią umywalki powinna wynosić około 15 cm. Jeśli planujesz montaż baterii z boku umywalki, pamiętaj, że takie rozwiązanie prezentuje się najlepiej w dużych pomieszczeniach, ponieważ zajmuje sporo cennego miejsca na blacie.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Jaka bateria do umywalki nablatowej – bateria ścienna

Decydując się na ten rodzaj baterii, należy to zaplanować już na etapie montażu instalacji. Bateria wymaga bowiem podłączenia bezpośrednio do rur z ciepłą i zimną wodą. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ umożliwia stworzenie ciekawych projektów. Na przykład wykorzystuje się baterię wykonaną ze szkła, dzięki czemu bateria pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale stanowi także niewątpliwą ozdobę łazienki.

Jaka bateria do umywalki nablatowej – bateria mocowana na umywalce

To bez wątpienia najszybszy sposób montażu, niewiążący się z ewentualnymi problemami, jak w powyższym przypadku. Do instalacji można użyć plastikowych rur lub wężyków. Prace pójdą znacznie szybciej, gdy zdecydujesz się na wężyki, ponieważ nie wymagają one tak dużej precyzji przy montażu, jak plastikowe rury. Należy pamiętać jednak o kontroli ich szczelności raz na jakiś czas.

Wybierając umywalkę nablatową masz do wyboru kilka rozwiązań montażu baterii. Ostateczny wybór jest uzależniony od indywidualnych preferencji oraz możliwości instalacyjnych w pomieszczeniu. Chcesz, aby montaż baterii lub umywalki przeprowadził sprawdzony hydraulik? Skorzystaj z naszych usług hydraulicznych już dziś i ustal dogodny termin wizyty.

Mieszkasz w Opolu lub okolicy? Pilnie potrzebujesz pomocy hydraulika? Teraz jesteśmy już dostępni w Twojej lokalizacji. Wybierz naszą usługę hydraulik w Opolu, a z pewnością się nie zawiedziesz.

To może Cię zainteresować:

Bateria cieknie – przyczyny i rozwiązania

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Parawan nawannowy – jaki wybrać?

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Wymiana i montaż kranów