Józefów – to warto wiedzieć

Józefów jest miastem w województwie mazowieckim, sąsiadującym z Warszawą, Otwockiem oraz Konstancinem-Jeziorną. Leży u zbiegu rzek – Wisły, Mieni oraz Świdra. Na terenie Józefowa znajduje się część Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Miejscowość obfituje w tereny zielone, które zachęcają do odwiedzin nie tylko mieszkańców stolicy. W Józefowie zlokalizowane są aż trzy rezerwaty przyrody – Wyspy Zawadowskie, Wyspy Świderskie oraz Świder. Józefów otrzymał prawa miejsce w 1962 roku, a w jego skład weszły następujące miejscowości – Józefów, Emilianów, Dębinka, Górki, Nowa Wieś, Kolonia Błota, Michalin oraz Rycice. Są to jednocześnie dzielnice miasta.

Józefów – liczne tereny zielone

Rezerwat Świder obejmuje doliny rzek Mieni i Świdra, a jego całkowita powierzchnia wynosi 238 ha. To sprawia, że jest jednym z największych rezerwatów w województwie mazowieckim. Z kolei Wyspy Zawadowskie obejmują wyspy i piaszczyste łachy Wisły, które są miejscem gniazdowania ptactwa. Rezerwat Wyspy Świderskie utworzono w 1998 roku i rozpościera się na terenie Józefowa, Otwocka oraz Karczewa. Chroni łachy, mielizny, a także wyspy znajdujące się przy rzece Świder oraz w pobliżu wód płynących Wisły.

Na terenie Józefowa przebiegają także szlaki turystyczne PTTK, między innymi szlak „Piaszczystą percią” o długości 23km, łączący Warszawę Międzylesie ze stacją PKP Józefów. Wiedzie on wzdłuż piaszczystych wydm oraz torfowisk. Ponadto innym ciekawym szlakiem jest trasa łącząca Białek ze Świdrami Małymi, jak również szlak „Nad brzegiem Wisły”. Przebiega on przez urokliwe miasteczko Karczew.

Józefów – usługi usterka.pl

Miasto liczy ponad 20 tysięcy mieszkańców. Dodatkowo bliskość stolicy sprawia, że na lokalnym rynku bez problemu można umówić wizytę fachowca. Duża dostępność specjalistów zwiększa ich anonimowość, a to zwykle prowadzi do tego, że nie ma możliwości sprawdzenia opinii o danym usługodawcy w Internecie. Jeśli szukasz godnego polecenia specjalisty, zamów fachowca przez platformę usterka.pl. Zatrudniamy wyłącznie pracowników z doświadczeniem i kwalifikacjami oraz oferujemy błyskawiczne terminy. Umożliwiamy zarezerwowanie wizyty w kilka minut, bez konieczności wykonywania telefonów. Zapewniamy przejrzysty cennik usług, dzięki czemu możesz mieć kontrolę nad ostateczną ceną dla fachowca za wykonaną pracę. Dojazd na terenie Józefowa jest wliczony w cenę usługi.

Obsługiwane dzielnice to przykładowo:

  • Dębinka
  • Emilianów
  • Górki
  • Jarosław Południowy
  • Jarosław Północny
  • Kolonia Błota
  • Michalin
  • Nowa Wieś
  • Rycice
  • Świdry Małe