Kędzierzyn Koźle – to warto wiedzieć

Kędzierzyn-Koźle jest miastem w województwie opolskim. Miejscowość powstała w 1975 roku z połączenia Kędzierzyna, Koźla, Sławięcic i Kłodnicy. Kędzierzyn-Koźle zamieszkuje ponad 55 tysięcy mieszkańców, co sprawia, że jest to drugie pod względem wielkości miasto w województwie opolskim. Na terenie miasta działa jeden z największych w Polsce zakładów chemicznych – Zakłady azotowe Kędzierzyn. Znajduje się tu również największy port rzeczny na terenie kraju.

Kędzierzyn Koźle – co warto zobaczyć?

W rejestrze zabytków nieruchomych, na terenie Kędzierzyna-Koźla znajduje się 76 obiektów. Odwiedzając to miasto warto zwiedzić rynek na planie założeń średniowiecznych, kościół pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej oraz zespół klasztorny franciszkanów. Ciekawym miejscem na mapie miasta jest zamek w Koźlu. Został on wzniesiony najprawdopodobniej 1222 roku jako siedziba kasztelańska, a następnie kilkadziesiąt lat później pełnił funkcję kwatery książęcej. Warto również zobaczyć w Kędzierzynie-Koźlu pozostałości fortyfikacji fryderycjańskich Twierdzy Koźle, pochodzących z XVIII wieku. Na terenie miasta znajduje się jeden z największych parków w województwie. Zachowały się w nim pozostałości po dawnym zespole pałacowym – pawilon ogrodowy oraz dom ogrodnika. Na terenie parku znajduje się również zbiorowa mogiła powstańców śląskich.

Kędzierzyn-Koźle – usługi usterka.pl

Brak fachowców na lokalnym rynku, którzy ze względu na bliskość Niemiec, świadczą usługi po drugiej stronie Odry, sprawia, że w Kędzierzynie-Koźlu brakuje specjalistów. Terminy oczekiwania mogą wynosić nawet kilka miesięcy! Jeśli szukasz sprawdzonego fachowca na już, wybierz usługi usterka.pl. Z nami zyskujesz pewność, że każda awaria zostanie usunięta szybko i sprawnie, o czym świadczą pochlebne opinie w Internecie oraz wysoka ocena według opinii Google. Oferujemy błyskawiczne terminy wizyt – praktycznie 7 na 10 zleceń jest realizowanych tego samego dnia. Nie czekaj i już dziś zarezerwuj dogodny termin online!

Kędzierzyn-Koźle – obsługiwane dzielnice

Dojazd jest wliczony w cenę usługi. Nasi fachowcy dojeżdżają pod każdy adres na terenie miasta. Obsługujemy następujące dzielnice: Rogi, Zachód, Stare Miasto, Południe, Kłodnica, Pogorzelec, Kuźniczka, Śródmieście, Piastów, Lenartowice, Cisowa, Miejsce Kłodnickie, Przyjaźni, Sławięcice oraz Azoty.