Kiełczów – to warto wiedzieć

Kiełczów to wieś leżąca w województwie dolnośląskim, w niedalekim sąsiedztwie Wrocławia. Miejscowość zamieszkuje ponad 6 tysięcy mieszkańców. Pierwsze wzmianki o miejscowości pojawiają się w rejestrze nuncjusza Galharda, w roku 1335. Jest obecnie największą wsią w gminie Długołęka i stale powstają tu kolejne osiedla domów jednorodzinnych, dzięki czemu miejscowość rozrasta się i staje się coraz ciekawszym miejscem do życia dla Wrocławian.

Kiełczów – atrakcje

Na listę zabytków, według Narodowego Instytutu Dziedzictwa, jest wpisany kościół pw. Matki Bożej Różańcowej, pochodzący z XVIII wieku. Jest to jedyny zabytek na terenie miejscowości, jednak posiada wielowiekową historię, którą warto odkryć przejeżdżając przez Kiełczów lub planując wypoczynek w tej miejscowości.

Na terenie wsi działa bowiem interesujący ośrodek wypoczynku – Zielona Oliwka. Dużą atrakcją ośrodka jest minizoo, park linowy, zjeżdżalnia wodna, dmuchańce, „gadające drzewa” oraz salon gier. W Zielonej Oliwce działają również restauracja, karczma oraz punkt gastronomiczny, umożliwiając rodzinom miły wypoczynek na łonie natury.

Kiełczów – usługi usterka.pl

Kiełczów jest niewielką miejscowością, dlatego znalezienie godnego polecenia hydraulika, elektryka czy serwisanta to nie lada wyzwanie. Jeśli nie chcesz tracić czasu na poszukiwania fachowca i wolisz uniknąć nieprzyjemnej wpadki, wybierz specjalistów usterka.pl. Nasza średnia ocen według opinii Google to 4,9. Zostaliśmy również uznani za najlepszych w naszej branży przez stronę Oferteo w 2018 i 2019 roku. Dojedziemy pod wskazany adres na terenie Kiełczowa. Możesz na nas liczyć również w przypadku pilnych napraw i awarii – zwykle realizujemy zlecenia tego samego lub następnego dnia.