komputer dla graczy

Miłośnicy gier komputerowych są ostatnio wyjątkowo rozpieszczani. Nowe premiery, zarówno te zagraniczne, jak i polskie są gratką dla fanów dobrej, solidnej rozrywki. Osoby korzystające z komputera dla graczy wiedzą jak ważne jest odpowiednie dbanie o swój sprzęt. Oprócz drogich podzespołów i gier, gracze uwielbiają kupować wszelkie akcesoria związane z grami komputerowymi. Słuchawki dla graczy, specjalne myszki czy klawiatury to nierzadko konieczność, która owocuje jeszcze lepszymi wynikami w popularnych grach komputerowych. Jak zadbać o swój komputer dla graczy? W jakie akcesoria inwestować? Kiedy odwiedzić zaufany serwis komputerowy?

Komputer dla graczy – profilaktyka

Komputer dla graczy to sprzęt wyjątkowo podatny na wszelkie usterki i awarie. Spore obciążenia podczas pracy na najwyższej wydajności sprzyjają przegrzewaniu i przepalaniu się podzespołów. Korzystając z komputera do gier pamiętaj, aby ustawić go w miejscu, które nie utrudnia pracy chłodzeniu. Wciśnięcie komputera w ciasną przestrzeń poskutkuje znaczącym wzrostem temperatur. Komputer dla graczy to również optymalizacja wydajności płynącej ze współpracy podzespołów. Nie oszczędzaj na chłodzeniu czy ergonomicznej obudowie do komputera. Odpowiedni przepływ powietrza nie tylko zminimalizuje szansę na potencjalną awarię, ale i zwiększy możliwości samego komputera. Niższa temperatura karty graficznej i procesora to wydajniejsze środowisko pracy.

Akcesoria dla graczy – na co zwracać uwagę?

Rynek akcesoriów dla graczy jest przepełniony produktami, które nie zawsze się opłacają. Święcące logo czy fotel wydający dźwięki nie są najlepszą możliwą inwestycją. Jeśli posiadasz komputer dla graczy i rozglądasz się za akcesoriami mogącymi spotęgować jego możliwości, wybieraj te, które posiadają faktyczne możliwości. W co celować podczas gamingowych zakupów?

  • Myszka – przewodowa czy bezprzewodowa? –  ten wieczny spór nie ma jednorakiego rozwiązania. W zależności od potrzeb, zarówno przewodowa, jak i bezprzewodowa myszka znajdą swoje zastosowania. Komputer dla graczy to urządzenie, które ma maksymalizować przyjemność płynącą z rozrywki. Przewodowa myszka zmniejszy komfort pracy, ale pozwoli na lepsze osiągi podczas grania. Myszka bezprzewodowa sprawdzi się w małych pomieszczeniach lub miejscach, które nie pomieszczą dodatkowych kabli.
  • Fotel dla graczy – odpowiedni fotel to połowa sukcesu wszelkich e-sportowców. Kilka godzin dziennie na niedopasowanym fotelu odbiorą wszelką przyjemność, jaką ma do zaoferowania komputer dla graczy. Podczas zakupu fotela pamiętaj o sprawdzeniu jego profilu, miejsca na łokcie oraz trybach siedzenia.
  • Klawiatura dla graczy – Tak jak przy pracy czy codziennym użytkowaniu, klawiatura powinna być wytrzymała. Komputer dla graczy bez odpowiedniej klawiatury nie spełni swojego zadania. Klawiatury membranowe działają ciszej od klawiatur mechanicznych, ale dużo częściej ulegają zniszczeniom i usterkom. Jeśli tego potrzebujesz, możesz zdecydować się na klawiaturę podświetlaną, która ułatwi korzystanie z komputera w nocy.

Komputer dla graczy – jak dbać o sprzęt komputerowy?

Jeśli zakupiłeś już wszelkie potrzebne akcesoria, zadbaj, aby komputer dla graczy, z którego korzystasz posłużył Ci jak najdłużej. Pamiętaj o regularnym odkurzaniu najbardziej podatnych na kurz podzespołów takich jak karta graficzna czy procesor. Dokonuj częstego przeglądu przewodów oraz cyklicznie wymieniaj pastę do procesora. Jeśli zauważysz, że Twój komputer dla graczy działa wolniej niż zazwyczaj lub wydaje dziwne dźwięki, być może czeka Cię naprawa komputera u fachowców. Komputer, który nie jest poddawany regularnym przeglądom odmówi współpracy o wiele szybciej, niż ten, który jest naprawiany na bieżąco. Koszt wizyty w serwisie jest niemal zawsze niższy niż koszt kupna nowej karty graficznej czy procesora.

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Obsługa informatyczna, Serwis komputerowy