korek push-open, jak dopasować korek klik-klak, jaki korek klik-klak wybrać?

Wykańczając łazienkę skupiamy się na detalach i elementach, które wpływają na funkcjonalność pomieszczenia. Jednym z nich jest korek klik-klak. Co to takiego i jak dopasować korek klik-klak do umywalki? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis.

Korek klik-klak – co to jest?

Korek klik-klak to automatyczny korek umywalkowy. Jego inna nazwa to korek push-open. Zasada działania korka jest bardzo prosta, aby zamknąć odpływ, należy nacisnąć palcem górę korka. Naciskając na zamknięty korek ponownie, otwieramy ponownie odpływ.

Korek klik-klak – czy warto go kupić?

Jego dużą zaletą jest łatwość czyszczenia. W tym celu wystarczy wyjąć korek z odpływu, przepłukać wodą i ponownie umieścić w odpływie. Dodatkowo nie musisz kupować specjalnej baterii z dźwignią do otwierania i zamykania odpływu, ponieważ w przypadku mechanizmu sprężynowego używanego w korkach push-open jest on zbędny. Korki klik-klak występują w dwóch wersjach – dla umywalek z przelewem i bez przelewu. W ofercie producentów znajdziemy korki wykonane z różnych materiałów, co wpływa zarówno na wygląd, jak i trwałość elementu.

Jak dopasować korek klik-klak? Umywalka z i bez przelewu

Jeśli zastanawiasz się dopiero nad zakupem umywalki, na rynku znajdziesz dwa rodzaje umywalek, z przelewem i bez przelewu. Umywalka z otworem przelewowym zapobiega wylaniu się wody poza jej ramy dzięki otworowi odprowadzającemu. Umywalka bezprzelewowa nie posiada takiego otworu, dlatego należy kontrolować poziom wody. Bez względu na dokonany wybór, bez problemu kupisz korki push-open do obu rodzajów umywalek. Korek klik-klak do umywalki przelewowej różni się tylko tym, że posiada specjalny wpust. Na rynku są jednak dostępne także korki uniwersalne, pasujące zarówno do umywalki przelewowej, jak i bezprzelewowej.

Jaki korek klik-klak wybrać? Korek uniwersalny

Korek uniwersalny posiada otwór przelewowy oraz tuleję, którą można nakręcić na otwór w celu jego zasłonięcia. Dlatego to rozwiązanie jest polecane wszystkim, bez względu na posiadaną w domu lub świeżo zakupioną umywalkę. Korki uniwersalne posiadają również możliwość regulacji wysokości.

Jaki korek push-open? Wszystko zależy od stylu łazienki

Decydując się na zakup korka, masz do wyboru elementy wykonane z mosiądzu, ceramiki lub polipropylenu. Nierzadko są one pokryte również chromem, który wpływa na ich trwałość. Korki różnią się nie tylko materiałem wykonania, ale również kształtem, ponieważ na rynku znajdziesz zarówno korki klik-klak okrągłe, jak i kwadratowe. Te pierwsze pasują do umywalek okrągłych i owalnych, drugie do prostokątnych. Ostatecznie kolor i materiał wykonania są w dużej mierze uzależnione od stylu łazienki. Na przykład ceramiczny korek push-up sprawdzi się w łazienkach klasycznych czy shabby chic. Z kolei korek push-open z mosiądzu to bardzo elegancka propozycja do pomieszczeń w stylu glamour. Ostateczny wybór należy do Ciebie!

Korek klik-klak to bez wątpienia dobre i uniwersalne rozwiązanie, niewymagające baterii z dźwignią. Szeroki wybór w ofercie poszczególnych producentów pozwoli Ci znaleźć odpowiedni korek push-up do Twojej łazienki.

Szukasz fachowca do montażu umywalki? Nasz hydraulik chętnie Ci pomoże. Oferujemy szybkie terminy oraz sprawne i dokładne wykonanie zleconej pracy.

Mieszkasz w Opolu lub okolicy i chcesz zlecić montaż umywalki? Nasz hydraulik z Opola być może odwiedzi Cię jeszcze dziś!

 

Przeczytaj również:

Jaka umywalka do małej łazienki?

Umywalka nablatowa – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

 

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Wymiana i montaż kranów