kurtka puchowa w pralce

Za oknem szaleje zima, a my już od jakiegoś czasu wdziewamy na siebie ochoczo kurtki zimowe. Jednym z najprzydatniejszych elementów naszej garderoby okazuje się być… kurtka puchowa. Co jednak, jeśli codzienne użytkowanie kurtki w końcu ją ubrudzi? Kurtka puchowa w pralce to temat okryty wieloma mitami, z którymi rozprawiamy się w poniższym artykule. Zapraszamy!

Kurtka puchowa w pralce? – Mit za mitem

Kurtki puchowe służą nam latami. Wytrzymałe, ciepłe i wprost stworzone do wieloletniej eksploatacji. Większości z nas zdaje się, że kurtka puchowa w pralce to kiepski pomysł. Czy jednak naprawdę tak jest? Oczywiście, kurtki puchowe charakteryzują się swoją delikatnością. Nieprawidłowe pranie lub przechowywanie może szybko pozbawić ją jej głównych zalet. Obalmy jednak główny mit, który co roku mąci w głowach tysięcy Polaków. Tak, pranie kurtki puchowej to świetny pomysł! Co więcej, w cale nie powinniśmy się tego bać, gdyż warunki domowe w zupełności nam wystarczą!

Jak prać kurtkę puchową w pralce?

Proces prania kurtki puchowej rozpocznij od… odpowiedniego nastawiania. Co da nam wypranie kurtki? Wyczyszczenie zimowej garderoby to przede wszystkim efekt całkowitego odświeżenia i nadania jej nowego życia. Pamiętaj jednak, aby pranie kurtki odbywało się w odpowiednich warunkach. Kurtka puchowa w pralce to przede wszystkim konieczność zakupu detergentów do prania puchu. W co możesz się zaopatrzyć?

  • Płyny i proszki firmy Jack Wolfskin;
  • Płyn do prania jedwabiu, puchu i wełny od firmy Biały Jeleń;
  • Środki do prania puchu Nikwax.

Kurtka puchowa w pralce – Poradnik krok po kroku!

Pranie kurtki puchowej w pralce nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Podążaj za poniższym poradnikiem, a już niedługo zaskoczysz wszystkich odświeżoną kurtką, która służy Ci już kilka lat.

  1. Opróżnij pralkę z wszelkich przedmiotów. Sprawdź, czy w pralce nie leżą igły, spinacze i inne rzeczy, które mogą pociąć delikatny puch.
  2. Sprawdź, co zaleca producent. Większość ubrań posiada dokładną instrukcję czyszczenia na metce.
  3. Zapnij kieszenie i suwaki kurtki, aby uniknąć niepotrzebnego rozprucia się kurtki.
  4. Kurtka puchowa w pralce powinna znaleźć się wstępnie namoczona. Zmoczenie kurtki w letniej wodzie zmniejszy ryzyko skurczenia się kurtki.
  5. Skorzystaj ze specjalnych detergentów do prania puchu w pralce. Nieważne, czy korzystasz z płynu, czy proszku, zadbaj o to, aby środek był do tego przeznaczony.
  6. Wybierz odpowiedni program prania. Zanim rozpoczniesz pranie kurtki puchowej, upewnij się, czy Twoja pralka nie ma dedykowanego do tej części garderoby programu.  Jeśli nie ma, ustaw najniższą możliwą temperaturę oraz wyłącz mocne wirowanie. Trzymaj się w granicach 30-40 stopni Celsjusza oraz 600 obrotów na minutę.

Jak suszyć kurtkę puchową po praniu?

Wyprana i pachnąca kurtka puchowa po praniu musi jeszcze wyschnąć. Nie wszyscy zdają sobie z tego uwagę, ale sam proces suszenia również wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeśli nie chcesz, aby puch w kurtce stracił swą objętość, skorzystaj z suszarki bębnowej. Kurtki puchowe suszymy w temperaturze ok. 40-50 stopni Celsjusza. Jeżeli nie jesteś właścicielem suszarki, spójrz, czy Twoja pralka Bosch, Hotpoint lub Beko nie posiada funkcji suszenia.

 

 

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD