Luboń – to warto wiedzieć

Luboń jest miastem w województwie wielkopolskim, leżącym nad rzeką Wartą. Miejscowość zamieszkuje ponad 31 tysięcy mieszkańców, a powierzchnia miasta wynosi 13,51 km2. To sprawia, że Luboń znajduje się na liście stu najgęściej zaludnionych miast Polski. Luboń jest miastem z dość krótką historią, ponieważ otrzymał prawa miejskie dopiero w 1954 roku. Wchodzi w skład aglomeracji poznańskiej, a przez teren miasta przebiega autostrada A2.

Luboń – co warto wiedzieć?

Będąc w Luboniu warto zwiedzić poewangelicki kościół pw. św. Barbary. Budynek powstawał w latach 1908-1912 dla społeczności wyznania ewangelicko-augsburskiego. Innym godnym uwagi zabytkiem sakralnym jest kościół św. Jana Bosko z 1934 roku. Niepisanym symbolem Lubonia jest pomnik Siewcy. Pomnik jest dziełem rzeźbiarza Marcina Rożka i przedstawia słowiańskiego rolnika siejącego zboże. Na liście zabytków znajduje się również szkoła z początku XX wieku, mieszcząca się przy ulicy Armii Poznań oraz teren obozu hitlerowskiego, na którym znajduje się obecnie Muzeum.
Entuzjaści architektury przemysłowej powinni zobaczyć koniecznie dawne Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego i fabrykę drożdży z początku XX wieku.

Luboń – usługi usterka.pl

Położenie Lubonia w pobliżu Poznania sprawia, że na lokalnym rynku nie brakuje specjalistów. Jednak jest ich tak wielu, że ciężko znaleźć opinie o poszczególnych fachowcach. Jeśli chcesz znaleźć dobrego elektryka, serwisanta AGD, hydraulika, gazownika lub pana złotą rączkę, skorzystaj z usług usterka.pl. Wykonujemy różne usługi, takie jak regulacja okien, naprawa pralek, serwis zmywarek, podłączanie sprzętu AGD czy biały montaż to tylko niektóre z przeprowadzanych przez nas prac. Jeśli potrzebujesz pilnie pogotowie elektryczne, umów wizytę naszego fachowca. Jesteśmy naprawdę szybcy, ponieważ 7 na 10 zleceń otrzymuje termin na ten sam dzień.

Obsługiwane dzielnice to przykładowo:

  • Bocianówko
  • Lasek
  • os. Lubonianka
  • Nowy Luboń
  • Stary Luboń
  • Śródmieście