mycie luster bez smug, jak umyć lustro bez smug, jak umyć lustro, zeby nie było smug, czym myć lustro, czym umyć lustra, czym czyścić lustra, jak umyć zmatowiale lustro, jak umyć lustro, żeby nie parowało

Mycie luster przysparza problemów wielu paniom i panom domu. Jak myć lustra, żeby nie było smug? Czym czyścić lustro, żeby nie parowało? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!

Jak myć lustra, żeby nie było smug – tego unikaj

Jeśli zastanawiasz się jak myć lustra, żeby nie było smug, pamiętaj o stosowaniu odpowiednich produktów. W wielu poradnikach z pewnością znajdziesz domowe sposoby na mycie luster bez smug przy użyciu octu czy amoniaku oraz wielu innych produktów. Należy jednak pamiętać, że lustro to nie to samo co szyba okna, ponieważ na jego tyle znajduje się zabezpieczona warstwa srebra. Pomimo zabezpieczeń, po oszlifowaniu bądź szczerbieniu się lustra, ta warstwa zostaje odsłonięta. Srebro wchodzi w reakcję chemiczną z wieloma substancjami, co z kolei prowadzi do korozji srebrzanki i powoduje powstawanie nieestetycznych ciemnych plam. Zatem czym umyć lustra?

Jak myć lustra, żeby nie było smug – czym myć lustro?

Mycie luster warto przeprowadzić przy użyciu czystej, miękkiej ściereczki, na przykład z mikrofibry lub irchy. Nasze babcie stosowały do czyszczenia szyb gazety, jednak odradzamy tę metodę, ponieważ nowoczesne tusze drukarskie mogą pozostawiać ślady na tafli lustra. Jeśli nie masz ściereczki z mikrofibry lub irchy, do czyszczenia sprawdzi się także delikatny ręcznik papierowy. Ręcznik ręcznikowy nierówny, niektóre z nich pozostawiają pyłki na lustrze, dlatego warto wypróbować artykuły kilku producentów. Do czyszczenia można stosować też klasyczne płyny do mycia szyb, jednak bez dodatków kwaśnych oraz zasadowych, dlatego czytaj etykiety i unikaj produktów np. z octem czy cytryną.

Jak myć lustra bez smug? Usuwanie plam tłuszczu i kosmetyków

Plamy po kosmetykach i tłuszczu najlepiej usuniesz przy użyciu wyżej wspomnianej ściereczki lub irchy oraz ciepłej wody. Wypróbuj tę metodę i przekonaj się, że nie potrzebujesz specjalnych środków czyszczących. Woda powinna być bardzo ciepła, w ten sposób najszybciej usuniesz plamy. Największe zabrudzenia zmyj przykładając ściereczkę punktowo, a dopiero później wyczyść całe lustro, wykonując koliste ruchy. Następnie należy przetrzeć powierzchnię suchą ściereczką, nie zapominając o rogach. Nigdy nie pozostawiaj lustra do samodzielnego wyschnięcia, jeśli chcesz cieszyć się taflą bez smug!

Mycie luster bez smug– wełna stalowa na ciężkie zabrudzenia

Na lustro spadło kilka kropel trudno zmywalnej farby lub znajdują się na nim inne zabrudzenia, których nie możesz usunąć z pomocą powyższej metody? Jeśli zastanawiasz się, jak umyć lustro z takimi zabrudzeniami, zastosuj wełnę stalową o oznaczeniu „000” lub „00”, którą kupisz w markecie budowlanym. Stosuj ją jednak jedynie do czyszczenia lustra, ponieważ może uszkodzić ramy.

Jak wyczyścić zmatowiałe lustro?

Z czasem wiele luster matowieje i wymaga zastosowania dodatkowych produktów, aby przywrócić im dawny blask. Z pomocą przychodzą sprawdzone sposoby na mycie lustra, które były stosowane od wieków. Matowe lustro należy przetrzeć surowym, obranym ziemniakiem, a po kilkunastu minutach umyć ciepłą wodą i ściereczką. Podobnie zadziała mycie lustra wodą z dodatkiem mąki ziemniaczanej.

Czym umyć lustro, żeby nie parowało?

Częstym problemem jest zaparowane lustro po gorącej kąpieli. Jeśli chcesz, żeby nie parowało, użyj pianki do golenia. Jak umyć lustro pianką do golenia? Wystarczy wetrzeć odrobinę pianki w taflę lustra przy użyciu miękkiej ściereczki.

Stosując powyższe triki bez problemu zadbasz o wygląd luster w Twoim domu. Jeśli zakupiłeś nowe lustro do łazienki lub salonu i szukasz fachowca do jego montażu, zachęcamy do skorzystania z usług naszej złotej rączki.

 

To może Cię zainteresować:

Lustro – jakie kupić?

Mycie paneli – jak myć panele

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Wieszanie tablic i obrazów, Złota rączka