jak myć okna, mycie okien, jak umyć okna, czym myć okna, mycie okien zewnętrznych, mycie okien na wysokości, Czym najlepiej myć okna bez smug, jak myć okna, żeby nie było bez smug, jak myć okna bez smug

W wielu domach na przedświątecznej liście zadań do wykonania znajduje się mycie okien. Dla większości pań i panów domu jest to znienawidzona i pracochłonna czynność, głównie ze względu na stale pojawiające się plamy i smugi, pomimo kilkukrotnego polerowania. Jak myć okna bez smug? Zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem, a mycie okien nie będzie już więcej problemem!

Czym myć okna?

Jeśli zastanawiasz się, jak myć okna, żeby nie było bez smug, ważne jest dopasowanie odpowiednich preparatów, które zagwarantują najlepsze efekty sprzątania. Czym najlepiej myć okna bez smug? Oczywiście najbardziej popularnym produktem jest płyn do mycia okien. Warto jednak zwracać uwagę na jakość płynów i kierować się opiniami w Internecie, ponieważ nie wszystkie z nich dokładnie usuwają zabrudzenia. Ekspresowym sposobem na mycie okien, jest stosowanie specjalnych chusteczek nawilżanych. Wśród domowych sposobów, zaleca się mycie okien octem lub sokiem z cytryny. Jak myć okna octem? Wystarczy połączyć 2 łyżki octu ze szklanką wody i przelać mieszankę do butelki z atomizerem. W przypadku mycia okien z dodatkiem soku z cytryny należy do szklanki wody dolać pół szklanki soku z cytryny. Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jest wycieranie okien wyłącznie za pomocą wody i ściereczki z mikrofibry.

Kiedy myć okna?

Unikaj mycia okien w słoneczne dni, ponieważ pod wpływem ciepła parują wszystkie preparaty i zanim zdążysz wytrzeć okna suchą ściereczką, powstaną nieestetyczne plamy i smugi, a samo czyszczenie okien zajmie znacznie dłużej. Odradza się również mycie w mroźne dni, ponieważ wtedy okna są bardziej narażone na wszelkie zarysowania. Nie bez znaczenia jest również ekspozycja okien na strony świata. Okna od wschodu myjemy po godzinie 11, od zachodu po 15, a od południa rano lub po południu. W przypadku okien usytuowanych na północną stronę godzina mycia nie ma znaczenia.

Jak myć okna bez smug?

Do mycia okien przygotuj gotowy lub domowy płyn do mycia okien, ręcznik papierowy, ściereczkę, rękawiczki oraz do wyboru – pieluchę tetrową, bawełniany T-shirt lub rajstopy. Jeśli posiadasz okna aluminiowe lub drewniane, zaopatrz się również w miskę z wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń. Zacznij od umycia ram okiennych. Ramy PCV można bez problemu umyć preparatem do mycia okien. W przypadku ram aluminiowych lub drewnianych należy wykorzystać wodę z płynem do mycia naczyń, a następnie dokładnie wytrzeć je suchą ściereczką. Następnie myjemy szyby przy użyciu gotowego środka lub domowej mieszanki oraz ręcznika papierowego, wykonując kuliste ruchy. Aby okna były lśniące i pozbawione smug, należy je jeszcze wypolerować. W tym celu użyj starej tetrowej pieluchy, bawełnianej koszulki lub zużytych rajstop. Na koniec pozostaje przetarcie parapetów. I gotowe!

Jak umyć okna na wysokości?

Nie zawsze dostęp do okien jest ułatwiony i niektórych sytuacjach samodzielne mycie okien nie jest możliwe. Zwykle z tym problemem spotykają się mieszkańcy nowoczesnych wieżowców. Jeśli okna się nie uchylają, jedyną opcją jest zlecenie mycia specjalistycznej firmie. Mycie okien zewnętrznych w budynkach powyżej 60 metrów wykonują pracownicy ze specjalnymi uprawnieniami alpinistycznymi. Ta metoda to tak zwane alpinistyczne mycie okien, ponieważ przy tej technice stosuje się uprzęże alpinistyczne. W przypadku budynków do 50 metrów wykorzystuje się specjalne podnośniki koszowe.

Mamy nadzieję, że kolejne mycie okien pójdzie sprawnie, a same okna będą lśnić czystością. Jeśli chcesz zlecić to zadanie profesjonalistom, wybierz nasz serwis sprzątający i ustal dogodny termin wizyty!

 

To może Cię zainteresować:

Uszczelnianie okien

Jak wybrać okna do domu? 

Rozmrażanie lodówki krok po kroku

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: