nabłyszczacz do zmywarki

Zmywarka to wciąż jeden z najprzydatniejszych sprzętów domowych, który swoje miejsce znajduje w coraz to większej liczbie polskich domów. Nabłyszczacz do zmywarki natomiast to zupełnie inna para kaloszy. Oczywiście, chcielibyśmy, aby nasza zmywarka służyła nam jak najdłużej, ale wciąż wielu z nas zapomina o zakupie najprzydatniejszych akcesoriów do tego urządzenia. Płyny, tabletki, nabłyszczacze… W co wyposażyć zmywarkę? Przeczytaj nasz najnowszy artykuł, a na pewno rozwiejesz wszelkie wątpliwości!

Zastanawiasz się, dlaczego Twoja zmywarka brudzi talerze? Dowiedz się, co robić, gdy zmywarka tworzy plamy na naczyniach po zmywaniu!

Czy zakup zmywarki to dobry pomysł?

Zmywanie naczyń ręcznie jest problematyczne. Wie o tym niemal każdy. Ilość marnowanego czasu i energii jest niewspółmierna do kosztów taniego bądź co bądź urządzenia, które wszelkie te czynności wykonuje automatycznie. Zmywarka czyści zarówno naczynia, jak i szklanki i sztućce, a gdy wyposażymy ją w nabłyszczacz do zmywarki – nadaje im magiczny połysk. Zmywarka to również świetna oszczędność energii elektrycznej oraz wody. Warto jednak pamiętać, aby przed rozpoczęciem korzystania ze zmywarki dokładnie przejrzeć dostępne w niej programy zmywania.

Ponadto, nie należy zapominać, iż o zmywarkę warto dbać. Jeżeli chcemy, aby zmywarka nie psuła się i służyła nam jak najdłużej, pamiętajmy o regularnym czyszczeniu i usuwaniu kamienia. Do dbania o dobry stan urządzenia przydadzą się również wszelkie dodatkowe akcesoria takie jak tabletki do zmywarki, sole do czyszczenia lub nabłyszczacz do zmywarki.

Nabłyszczacz do zmywarki – Jaki kupić?

Na samym początku, ustalmy do czego właściwie służy nabłyszczacz. Jest to preparat, który znacząco ułatwia uzyskanie dodatkowego połysku na naczyniach, garnkach i szklankach. Wybór odpowiedniego środka nabłyszczającego wyeliminuje problem nieestetycznych smug po zmywaniu. Zakup nabłyszczacza może być jednak problematyczny, ponieważ na półkach sklepowych znajdziemy setki produktów, z których nie wszystkie są godne polecenia. Marki, na które powinieneś zwrócić uwagę to przede wszystkim:

  • Finish
  • HILLMANN

Wybór odpowiedniego nabłyszczacza to pierwszy krok do doskonałego efektu wizualnego, którym zaskakiwać nas będą naczynia wyciągnięte ze zmywarki.

Ile kosztuje nabłyszczacz do zmywarki?

Pamiętaj, że nabłyszczacz do pewnego rodzaju dodatek, a nie konieczność. Za sprawdzony środek nabłyszczający nie zapłacimy na całe szczęście dużo. Optymalna cena to około kilkanaście złotych za 600 ml płynu. Zestaw tabletek do zmywarki i nabłyszczacza od firmy HILLMANN wyniesie nie więcej niż 140 złotych, a powinien wystarczyć nam na wyjątkowo długo. Zakup nabłyszczacza do zmywarki od tej samej firmy, która zapewnia nam tabletki pozwoli osiągnąć jeszcze lepszy efekt końcowy.

Nabłyszczacz do zmywarki – Jak używać nabłyszczacza?

Korzystanie z nabłyszczacza nie należy do skomplikowanych procesów. Całość zawiłości sprowadza się do wlania środka do odpowiedniego miejsca. Prawidłowe zaaplikowanie nabłyszczacza zagwarantuje uzyskanie oczekiwanego efektu. W większości przypadków, zmywarki Bosch, Siemens lub Amica posiadają specjalny pojemnik na nabłyszczacz. Znajdziesz go zaraz obok pojemnika na tabletki do zmywarki, na drzwiach urządzenia.

Nabłyszczacz możesz stosować okazjonalnie lub przed każdym zmywaniem. Wszystko zależy od efektu, który zamierzasz uzyskać. Środki nabłyszczające sprzedawane są w stanie płynnym, dlatego nie musisz martwić się dodatkowym rozdrabnianiem.

Czy nabłyszczacz do naczyń jest szkodliwy?

W niektórych miejscach nietrudno spotkać się z opinią, iż nabłyszczacz do zmywarki zawiera substancje szkodliwe. Wszelkie mity należy jednak od razu obalić. Badania amerykańskiego Instytutu Zdrowia wykazały, że nabłyszcacze do zmywarki nie są szkodliwe, jeśli korzystamy z nich zgodnie z zaleceniami producenta. Nabłyszczacz do zmywarki nie powoduje podrażnień oczu ani skóry, a głównymi składnikami płynu jest znany wszystkim etanol i soda.

 

 

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek