Oława – to warto wiedzieć

Oława jest miastem w województwie dolnośląskim, należącym do aglomeracji wrocławskiej. Miasto leży nad rzeką Oławą oraz Odrą. Zajmuje powierzchnię ponad 27 km2, a liczba mieszkańców wynosi prawie 33 tysiące. Oława otrzymała prawa miejskie w 1234 roku i jest siedzibą powiatu oławskiego.

Oława – co warto wiedzieć?

Interesującym zabytkiem na mapie Oławy miasta jest Zamek Piastów Śląskich. Został on wzniesiony w XIV wieku przez Ludwika I. Następnie został przebudowany przez Jerzego II, nawiązując do stylu renesansowego. Na uwagę zasługują również ratusz, budynek dworca kolejowego, kamienice w rynku, pręgierz, zespół koszarowy przy ul. 3 Maja i Młyńskiej oraz mury miejskie. Jeśli chodzi o budynki sakralne, koniecznie warto zobaczyć kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia, kościół ewangelicki pw. Św. Piotra i Pawła, kościół cmentarny pw. Św. Rocha oraz kościół pw. św. Józefa.

Do 1992 roku Oława była siedzibą garnizonu Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej. Oława pojawia się również w „Trylogii husyckiej” Andrzeja Sapkowskiego. Nazwa miasta nawiązuje do bliskości rzek Oławy i Odry, ponieważ w zamierzchłych czasach słowo oła oznaczało wodę.

Oława – usługi usterka.pl

Szukasz sprawdzonego fachowca? Wykonałeś wiele telefonów, jednak żaden specjalista nie ma wolnego terminu? Nie martw się, jesteś w dobrym miejscu. Oferujemy szybkie terminy wizyt elektryków, hydraulików, serwisantów, gazowników i techników w jednym miejscu. Wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy online i wybierz dogodny termin. Zatrudniamy wyłącznie fachowców z doświadczeniem i uprawnieniami, dzięki czemu każda naprawa przebiega szybko i sprawnie. Potrzebna wymiana łożyska w pralce Beko? Zmywarka nie odpompowuje wody? A może Twoje pranie śmierdzi i nie wiesz co jest tego przyczyną? Bez wątpienia poradzimy sobie z każdą awarią. Jeśli mieszkasz w Oławie, nie czekaj i już dziś zarezerwuj wizytę, być może uda się nam odwiedzić Ciebie dzisiaj lub jutro.

Oława – obsługiwane lokalizacje

Nasi specjaliści dojeżdżają pod wskazany adres na terenie Oławy. Dojazd na terenie miasta jest wliczony w cenę usługi. Obsługujemy – Centrum-Stare Miasto, Śródmieście, Zachód, Zaodrze, Przemysłowa, Południe, Nowy Otok oraz Północ.

 

Obsługiwane dzielnice to przykładowo:

  • Prawobrzeże
  • Śródmieście
  • Północ
  • Zachód