Oleśnica – to warto wiedzieć

Oleśnica jest miastem w województwie dolnośląskim, należącym do aglomeracji wrocławskiej. Miejscowość otrzymała prawa miejskie 22 lutego 1255 roku. Oleśnica ma powierzchnię około 21 km2, a liczba ludności wynosi ponad 37 tysięcy.

Oleśnica – to warto zobaczyć

Podczas wizyty w Oleśnicy warto zwrócić uwagę na jedyną zachowaną w mieście bramę miejską, będącą częścią średniowiecznych murów obronnych – Bramę Wrocławską. Najbardziej znanym zabytkiem Oleśnicy jest Zamek Książąt Oleśnickich, połączony gankiem z Bazyliką św. Jana Apostoła. Obowiązkowym punktem podczas wycieczki do Oleśnicy jest majestatyczny budynek Sądu Rejonowego, Urząd Pocztowy oraz dawny Hotel Dworcowy. Niezwykle interesującymi budynkami są dawne Kasyno Oficerskie oraz Villa Prittwitz. Ciekawym zabytkiem jest także ratusz z XV wieku, jak również gotycka Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Ponadto do innych pięknych zabytków sakralnych zaliczyć można barokowy kościół pw. Świętej Trójcy oraz gotycki Kościół Zbawiciela. Interesujące miejsca na mapie Oleśnicy to również „Dom wdów”, Kolumna Zwycięstwa oraz Kolumna Złotych Godów.

Oleśnica – usługi usterka.pl

W przypadku awarii niezbędna jest szybka pomoc specjalisty. Niestety dzwoniąc do fachowca, często można usłyszeć, że jego kalendarz jest pełen terminów na najbliższe tygodnie i niestety nie jest w stanie udzielić nam pomocy. Jeśli spotkała Ciebie podobna sytuacja, zarezerwuj wizytę online, korzystając z platformy usterka.pl. Gwarantujemy, że już nigdy nie powrócisz do umawiania wizyt drogą telefoniczną! Pilnie potrzebna naprawa lodówek Samsung? Twoja pralka Indesit nie wiruje? A może zmywarka Amica nie pobiera wody? Mieszkasz w Oleśnicy? Nie czekaj i już dziś zarezerwuj dogodny termin, a my zadbamy o sprawne usunięcie usterki. Naprawa pralek, zmywarek, kuchenek i płyt grzewczych nie ma przed nami tajemnic.

Oleśnica – obsługiwane lokalizacje

Choć prawnie Oleśnica nie posiada podziału terytorialnego na dzielnice, zwyczajowo stosuje się nazwy, które są wynikiem przyłączenia do Oleśnicy okolicznych wsi. Nasi fachowcy dojeżdżają pod wskazany adres na terenie całego miasta. Dojazd jest wliczony w cenę usługi. Obsługujemy Centrum, Stare Miasto, Serbinów, Lucień, Lucień Osiedle, Wądoły, Osada Bystre, Stare Rataje, Nowe Rataje, Majątek, Kwadraty oraz Zielone Ogrody.

 

Obsługiwane dzielnice to przykładowo:

  • Centrum (Stare Miasto)
  • Serbinów
  • Lucień
  • Spalice
  • Wądoły
  • Rataje
  • Zielone Ogrody