Płock – to warto wiedzieć

Płock jest miastem leżącym w województwie mazowieckim. Uzyskał prawa miejskie w 1237 roku. W latach 1079-1138 był stolicą Polski. Płock zajmuje powierzchnie 88 km2,a liczba ludności wynosi ponad 119 tysięcy. W Płocku znajduje się rafineria ropy naftowej, która jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących wyroby petrochemiczne w Europie Środkowo-Wschodniej.

Płock – to warto zobaczyć

Będąc w Płocku warto zobaczyć koniecznie renesansową Bazylikę katedralną z 1144 roku. Znajdują się tu sarkofagi polskich władców – Bolesława Krzywoustego i Władysława Hermana. Na uwagę zasługuje również zamek książęcy z XIV wieku. Obecnie mieści się tu Muzeum Diecezjalne. Warto zobaczyć także Stary Rynek, płocki Ratusz, katedrę Mariawicką, kościół kolegiacki św. Bartłomieja oraz Małachowiankę – jedną z najstarszych szkół średnich w Polsce. Naukę pobierał tu między innymi prezydent II RP Ignacy Mościcki oraz pierwszy premier III RP Tadeusz Mazowiecki czy podróżnik Tony Halik.

Płock – usługi usterka.pl

Twoja zmywarka Bosch nie odprowadza wody? A może interesuje Cię wymiana zamków w Płocku? Chcesz powierzyć te prace godnemu polecenia specjaliście? Nie zwlekaj i już dziś zarezerwuj wizytę naszego fachowca. Dzięki naszemu prostemu formularzowi online umawianie terminu zajmuje zaledwie dwie minuty. Zapewniamy błyskawiczne wizyty oraz wysyłamy do pracy jedynie sprawdzonych fachowców z odpowiednimi uprawnieniami. Nasi specjaliści posiadają specjalistyczny sprzęt oraz wiele części zamiennych, dzięki czemu każda praca i naprawa przebiega szybko i bezproblemowo. Zaufały nam już dziesiątki tysięcy klientów. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie o czym świadczą pozytywne opinie oraz wysoka ocena według opinii użytkowników Google. Jeśli szukasz dobrego elektryka, hydraulika, gazownika, złotej rączki lub serwisanta AGD, wybierz naszą ofertę, a na pewno się nie zawiedziesz.

Płock – obsługiwane dzielnice

Nasi fachowcy dojeżdżają pod wskazany adres na terenie całego miasta. Dojazd jest już wliczony w cenę usługi. Obsługujemy: Osiedle Pradolina Wisły, Podolszyce Północne-Zielony Jar, Podolszyce Południowe, Budki Ciechomice, Kolegialna, Kolonia Biała, Mlock, Międzytorze, jak również Kochanowskiego i Osiedle Skarpa.

 

Obsługiwane dzielnice to przykładowo:

  • Osiedle Pradoliny Wisły
  • Podolszyce Północne-Zielony Jar
  • Podolszyce Południowe
  • Budki Ciechomice
  • Kolegialna
  • Kolonia Biała
  • Mlock
  • Międzytorze
  • Kochanowskiego
  • Osiedla Skarpa