Naprawa pralek, serwis pralek LG, pralki LG, pralka LG

Na naszym blogu pojawiły się do tej pory wpisy dotyczące najlepszych płyt indukcyjnych i zmywarek do zabudowy do 1300 złotych. Dziś kontynuujemy tę serię i przedstawiamy tanie pralki automatyczne, które cieszą się dobrą opinią i wysoką oceną na stronie Ceneo.pl. Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym tego tematu. Jaka pralka ładowana od przodu do 1300 złotych będzie najlepsza? Poniżej przedstawiamy najciekawsze modele z tej półki cenowej.

Pralka Bosch Varioperfect WLG2026FPL

Pralka Bosch jest dostępna w klasycznym kolorze białym, który pasuje do każdego wnętrza. Srebrnobiała rama okna urządzenia nadaje jej elegancji. Wymiary pralki to 40 cm głębokości, 59,7 cm szerokości i 85 cm wysokości, co sprawia, że jest to idealna, wąska pralka do małej łazienki. Pomimo niewielkich rozmiarów, sprzęt ma pojemność wsadu do 5 kg. Urządzenie zostało wyposażone w elektroniczny programator i wyświetlacz LED. Regulacja temperatury jest możliwa za pomocą przycisków.

Grzałka w pralce Bosch Varioperfect WLG2026FPL jest pokryta powłoką niklowo-cynkową, która chroni ją przed korozją. Sprzęt marki Bosch został wyposażony w asymetryczne zbieraki 3D-AquaSpar, które dbają o równomierne zraszanie odzieży. Optymalne nawilżenie zwiększa skuteczność prania. Pralka Bosch posiada funkcję opóźnienia czasu startu. Możemy ustawić godzinę, o której urządzenie ma rozpocząć pracę. Pralka posiada również wygodny wskaźnik czasu do końca pracy. O zakończeniu prania informuje nas sygnał dźwiękowy. Pralka Bosch Varioperfect WLG2026FPL posiada następujące programy prania: bawełna, delikatne, dessous, jeans, koszule, mix, pranie wstępne, syntetyki, szybki 15 minut, szybki 30 minut, wełna.

Urządzenie posiada blokadę rodzicielską panelu sterowania i przycisków, które zabezpieczają sprzęt przed przypadkowym przyciśnięciem klawiszy przez najmłodszych. W pralce znajdziemy także zabezpieczenia przed zalaniem oraz blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi.

Pralka Bosch Varioperfect WLG2026FPL – funkcje

Pralka Bosch posiada ciekawe funkcje, które pozwalają zaoszczędzić energię, czas oraz wpływają na jakość prania. Znajdziemy tu takie opcje, jak:

 • TimePerfect – funkcja umożliwia skrócenie czasu prania nawet do 65%.
 • EcoPerfect – funkcja umożliwia zużycie mniejszej ilości wody i zaoszczędzenie prądu. Zmniejsza zużycie energii do 20%.
 • Kontrola piany – pralka Boch Varioperfect WLG2026FPL kontroluje ilość piany i jeśli zachodzi taka potrzeba, uruchamia dodatkowe płukanie. Pozwala to na dokładne wypłukanie proszku z ubrań, który nieodpowiednio spłukany, pozostaje na tkaninach i może wywoływać reakcje alergiczne.
 • Automatyka wagowa – pozwala zaoszczędzić wodę i energię poprzez dostosowanie czasu prania do wielkości załadunku. Piorąc mniejsze ilości odzieży, pralka automatycznie skraca cykl prania.
 • Start/Pauza – funkcja umożliwia dołożenie prania do bębna w każdym momencie, o ile umożliwia to cykl prania.
 • Program super krótki 15/30 minut – wybór szybkich programów pozwala w krótkim czasie wyprać, wypłukać i odwirować pranie.
 • Program Anty-Alergia – program dedykowany dla alergików i osób ze skórą wrażliwą.

Pralka Bosch Varioperfect WLG2026FPL – dane techniczne

Pralka Bosch Varioperfect WLG2026FPL posiada najwyższą klasę energetyczną A+++. Roczne zużycie wody to 8800 litrów, zaś prądu 131 kWh, co daje około 72 złote w skali roku. Urządzenie ma klasę A prania oraz klasę D wirowania. Zużywa 40 litrów wody i 0,61 kWh prądu na cykl prania. Maksymalna prędkość wirowania to 1000 obrotów na minutę. Wilgotność resztkowa wsadu po zakończeniu procesu wirowania to 78%. Poziom hałasu podczas prania wynosi 58 dB, podczas wirowania 82 dB.

Pralka Bosch Varioperfect WLG2026FPL – cena i opinie

Opinie o pralce Bosch Varioperfect WLG2026FPL są pozytywne. Na uwagę zasługuje duży wybór programów oraz stosunkowo cicha praca. Produkt charakteryzują niewielkie rozmiary przy zachowaniu dużej pojemności. Niektóre osoby zwracają uwagę na brak możliwość płynnej regulacji temperatury prania dla wybranego programu. Promocyjna cena pralki Bosch Varioperfect WLG2026FPL w wybranych sklepach to 1299 złotych.

Pralka LG F0J5QN3W

Pralka LG F0J5QN3W występuje w kolorze białym, a nowoczesnego charakteru nadaje jej duży wyświetlacz LED. Wymiary pralki LG to 45 cm głębokości, 60 cm szerokości i 85 cm wysokości. Jest nieco szersza niż prezentowany wcześniej model marki Bosch, dzięki czemu jej pojemność wynosi 6,5 kg. Silnik DirectDrive LG został objęty 10-letnią gwarancją producenta.

Pralka LG F0J5QN3W jest wyposażona w technologię 6Motion, która automatycznie dostosowuje program prania, a bęben pralki porusza się w wielu kierunkach, gwarantując ochronę nawet najbardziej delikatnych tkanin. Ruchy bębna to półobrót, opuszczanie, pełny obrót, filtracja, kołysanie, rolowanie. Urządzenie ma funkcję opóźnienia startu pracy, co umożliwia zaplanowanie prania w wygodnym dla nas czasie. Dostępne programy prania to: bawełna, cichy, ciemne materiały, delikatny, higiena, mieszane, mój program, odplamianie, odzież sportowa, pościel, pranie wstępne, program dziecięcy, syntetyki, szybki 30 minut i ulubiony.

Pralka LG F0J5QN3W posiada zabezpieczenia przed zalaniem, przedwczesnym otwarciem drzwi oraz blokadę panelu sterowania. Urządzenie producenta LG umożliwia inteligentne zdalne sterowanie za pomocą smartfonu. O każdej porze możemy kontrolować zużycie energii, sterować praniem i monitorować cykl. Za pomocą telefonu można pobierać nowe programy prania, zoptymalizowane pod konkretne potrzeby, na przykład pranie ubranek dziecięcych.

Pralka LG F0J5QN3W – dane techniczne

Pralka LG odznacza się klasą energetyczną A+++. Roczne zużycie wody to 9500 litrów, w przypadku prądu – 146 kWh, co daje około 80 złotych rocznie. Urządzenie posiada klasę prania A, a wirowania B. Urządzenie zużywa na jeden cykl prania 0,75 kWh prądu i 43 litry wody. Maksymalna prędkość wirowania to 1000 obrotów na minutę. Wilgotność resztkowa wypranych tkanin wynosi zaledwie 53%. Poziom hałasu podczas prania to 55 dB, a podczas wirowania 74 dB, co sprawia, że jest to najcichsza pralka w dzisiejszym zestawieniu.

Pralka LG F0J5QN3W – funkcje

Pralka LG F0J5QN3W jest wyposażona w wiele przydatnych opcji, które wpływają na pracę urządzenia:

 • Automatyka wody – pralka automatycznie dopasowuje ilość wody do wielkości załadunku, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić wodę i energię.
 • Funkcja mniej zagnieceń – pralka posiada funkcję, dzięki której wyjęte pranie ma mniej zagnieceń, co ułatwia prasowanie.
 • Szybki 30 minut – szybki program umożliwia zaoszczędzić czas i zrobić pranie w 30 minut,
 • Dodaj odzież – wciskając ten przycisk, można dodać do prania dodatkową odzież, o której zapomnieliśmy w trakcie załadunku.
 • Tag On – funkcja pozwala pobrać na telefon nowe programy prania, pamięć mieści 20 pozycji i aktualizuje je raz w roku.
 • Smart Diagnosis – funkcja umożliwia zdiagnozowanie do 78 problemów technicznych w ciągu 20 sekund. Po połączeniu z infolinią, wygenerowany przez urządzenie kod zostaje odczytany w ciągu kilkunastu sekund przez konsultanta za pomocą specjalnej aplikacji.

Pralka LG F0J5QN3W – cena i opinie

Opinie o pralce LG F0J5QN3W są bardzo pozytywne. Urządzenie odznacza się cichą pracą, posiada czytelny wyświetlacz i jest łatwe w obsłudze. Starsi użytkownicy twierdzą, że jest to sprzęt odpowiedni dla młodszych osób. Aby móc w pełni korzystać z funkcji pralki, trzeba posiadać smartfona. Cena pralki LG F0J5QN3W zaczyna się od 1239 złotych

Samsung Eco Bubble WF60F4EFWOW

Pralka Samsung Eco Bubble WF60F4EFWOW jest dostępna w kolorze białym i posiada kryształowe pokrętło wyboru programów, które nadaje urządzeniu klasy. Podobnie jak produkt marki Bosch, charakteryzują ją kompaktowe wymiary – 40 cm głębokości, 60 cm szerokości i 85 cm wysokości. Pomimo niewielkich rozmiarów, z jej pomocą możemy wyprać do 6 kg odzieży. Pralka Samsung Eco Bubble jest wyposażona w programator elektroniczny i LED-owy wyświetlacz. Urządzenie marki Samsung posiada blokadę panelu sterowania i przedwczesnego otwarcia drzwi.

Bęben pralki Diamond Drum posiada specjalne otwory przypominające swoim kształtem diamenty, dzięki czemu chroni tkaniny przed uszkodzeniami podczas prania. Grzałka ceramiczna pralki Samsung ma mniej porowatą powierzchnię, co powoduje, że kamień osadza się na niej trudniej i wydłuża to jej żywotność nawet do 10 lat.

Podobnie jak poprzednie sprzęty, pralka Samsung ma możliwość opóźnienia startu i zaplanowania czasu prania w najbardziej dogodnym dla nas czasie. Pralka Samsung Eco Bubble WF60F4EFWOW ma następujące programy prania – bawełna, codzienna, eco, intensywny, kurtki/płaszcze, odplamianie, pranie ręczne, pranie wstępne, program dziecięcy, syntetyki, szybki 15 minut, wełna. Pralka posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Dokładne wypłukiwanie piany i resztek detergentu dzięki funkcji prania bąbelkowego Eco Bubble chroni wrażliwą skórę najmłodszych.

Samsung Eco Bubble WF60F4EFWOW – dane techniczne

Pralka Samsung Eco Bubble WF60F4EFWOW odznacza się najwyższą klasą energetyczną A+++. Roczne zużycie wody to 7300 litrów. Zużycie prądu w skali roku wynosi 153 kWh, czyli około 84 złote rocznie. Pralka Samsung posiada klasę prania A. Zużywa 0,86 kWh prądu i 33 litry wody na jeden cykl. Urządzenie ma klasę wirowania C, maksymalna prędkość wynosi 1000 obrotów na minutę. Wilgotność resztkowa prania to 62 %. Poziom hałasu podczas prania wynosi 61 dB, a wirowania 74 dB.

Samsung Eco Bubble WF60F4EFWOW – funkcje

Pralka Samsung Eco Bubble WF60F4EFWOW skrywa w sobie wiele ciekawych funkcji:

 • Eco Bubble – przed rozpoczęciem prania generowana jest piana z powietrza, wody i detergentu. Powstałe w ten sposób bąbelki wnikają dużo szybciej w głąb materiału niż tradycyjnie podany środek piorący. Opcja umożliwia pranie w zimnej wodzie, co prowadzi do mniejszego zużycia energii.
 • Kontrola nad pianą – w przypadku tworzenia się zbyt dużej ilości piany podczas prania, pralka uruchamia dodatkowe płukanie.
 • Smart Check – wykorzystując smartfon z funkcją skanowania LED możliwe jest szybkie wykrycie usterek w pralce.
 • System Fuzzy Logic – system kontroluje poziom wody, obroty, obciążenie silnika i temperaturę. W ten sposób dopasowuje parametry do wielkości prania, oszczędzając energię i wodę.
 • Ustawienie czasu zakończenia prania – zakończenie cyklu prania można opóźnić od 3 do 19 godzin, co pozwala nuniknąć pozostawienia wilgotnych ubrań w pralce, na przykład, gdy jesteśmy w pracy.

Samsung Eco Bubble WF60F4EFWOW – opinie i cena

Opinie o pralce Samsung Eco Bubble WF60F4EFWOW są bardzo dobre. Przede wszystkim na uznanie zasługuje prosta obsługa i cicha praca. Pralka nie zużywa wiele prądu oraz wody i przekłada się to na niższe rachunki. Cena pralki Samsung Eco Bubble zaczyna się od 1199 złotych, co sprawia, że jest to najtańszy sprzęt w naszym rankingu top 3 pralek do 1300 złotych.

Biorąc pod uwagę liczbę funkcji, cichą pracę i efektywność prania, najbardziej godna polecenia jest pralka LG F0J5QN3W. Jeśli poszukujemy prostej w obsłudze, energooszczędnej pralki, dobrym wyborem będzie sprzęt Bosch Varioperfect WLG2026FPL.  Rodziny z małymi dziećmi zdecydowanie docenią funkcję prania bąbelkowego w pralce Samsung Eco Bubble WF60F4EFWOW. Każdy z opisywanych dziś produktów zasługuje na uwagę, więc jeśli poszukujemy taniej i dobrej pralki, wszystkie z prezentowanych pralek sprawdzą się wyśmienicie.

Bez względu na ostateczną decyzję dotyczącą wyboru nowego urządzenia, przypominamy, że oferujemy podłączanie pralek we Wrocławiu, jak również w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Warszawie. Proponujemy również serwis urządzeń w wyżej wymienionych miastach. Kupując nowy sprzęt, często nie wiemy, gdzie można oddać starą pralkę. Poniżej prezentujemy PSZOK-i – Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych we Wrocławiu i okolicy.

PSZOK Wrocław i okolice:

Ekosystem Sp. z o.o.

 • Kazimierza Michalczyka 9, 53-633 Wrocław;
 • Janowska 51, 54-067 Wrocław.

Alba Sp. z o.o., ul. Józefa Mireckiego 13, 55-080 Kąty Wrocławskie,

PSZOK Długołęka, ul. Komunalna, 55-039 Bielawa.

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD