Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro
pralka do zabudowy czy warto, pralki do zabudowy, jaka pralka do zabudowy

Coraz częściej decydujemy się na zabudowanie pralki, czy to w łazience, czy w kuchni. Bez wątpienia pralka do zabudowy pozwala zaaranżować przestrzeń w bardziej nowoczesny i designerski sposób. Co warto wiedzieć, decydując się na takie rozwiązanie? Na jakie parametry pralki do zabudowy zwrócić szczególną uwagę? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się więcej.

Pralka do zabudowy – dlaczego warto?

Pralka do zabudowy to dobre rozwiązanie do niewielkich, jak i dużych pomieszczeń. Warto zdecydować się na nie, jeśli zależy Ci na spójnym efekcie aranżacyjnym, który może zaburzyć sprzęt wolnostojący. Ma to szczególne znaczenie, gdy pralka ma pojawić się w kuchni. Dzięki ukryciu pralki pod blatem nie tylko zadbasz o estetykę pomieszczenia, ale również zyskasz dodatkowy kawałek blatu roboczego nad urządzeniem. Pralki do zabudowy to także ciekawe rozwiązanie to łazienki, ponieważ instalując urządzenie pod blatem, przestrzeń na górze możesz wykorzystać na umywalkę nablatową lub dodatkowe półki do przechowywania.

Pralka do zabudowy w kuchni

Zabudowana pralka nie kurzy się i nie wymaga stałego wycierania. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w kuchni, gdzie tłuszcz osiada nie tylko na meblach i ścianach, ale również na sprzętach. Z tego powodu, warto zabudować pralkę drzwiczkami również od przodu. Dodatkowo ograniczysz hałas, zwłaszcza jeśli pralka ma znaleźć się w zabudowie aneksu kuchennego graniczącego z salonem. Ponadto decydując się na montaż pralki do zabudowy w kuchni, pamiętaj, aby pralka nie znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie innych urządzeń, ponieważ regularne drgania mogą zaburzyć ich działanie.

Pralka do zabudowy w łazience

Większość osób decyduje się na instalację pralki w łazience. W tym pomieszczeniu stosowanie drzwiczek zewnętrznych nie jest konieczne, chociaż ostateczna decyzja należy do Ciebie. Zazwyczaj jednak łazienki, zwłaszcza w blokach, są niewielkich rozmiarów i otwierane drzwi mogą zabrać cenną przestrzeń. Jeśli chcesz jednak ukryć pralkę, a Twoja łazienka uniemożliwia zamontowanie standardowych drzwiczek, kompromisem mogą być drzwi przesuwne.

Pralka do zabudowy – jak wyciszyć?

Pralka do zabudowy wymaga odpowiedniego wyciszenia. Pomoże Ci w tym mata antywibracyjna. Więcej na temat mat antywibracyjnych pisaliśmy w naszym innym wpisie – Mata antywibracyjna pod pralkę – na co zwrócić uwagę? Nie tylko zabezpieczy urządzenie przed przesuwaniem się, ale również przed jego ewentualnymi uszkodzeniami.

Pralka do zabudowy – na co zwrócić uwagę?

Oczywiście decydując się na zakup pralki do zabudowy należy zwrócić uwagę na podobne parametry, jak w przypadku urządzeń wolnostojących, jednak niektóre z nich mają szczególne znaczenie. Przede wszystkim istotną kwestią jest głośność urządzenia. Warto wybierać modele o emisji hałasu na poziomie maksimum 55 dB, choć na rynku znajdziesz również cichsze pralki. Wartości dotyczą normalnej pracy urządzenia, podczas wirowania pralka osiąga średnio głośność na poziomie 70 dB. Długotrwały hałas jest szkodliwy dla zdrowia, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby wybrać cichą pralkę. Oczywiście pralka do zabudowy musi być ładowana od przodu, dlatego odpadają wszelkie kompaktowe rozwiązania. Z tego powodu sprawdź dokładnie jaką przestrzenią dysponujesz, aby dobrać pralkę o odpowiednich wymiarach lub skorygować swój pomysł odnośnie do jej umieszczenia. Nawet w przypadku niewielkiej przestrzeni znajdziesz pralki slim o mniejszej głębokości, które nie zabiorą cennej przestrzeni. Pamiętaj jednak, że im mniejsza pralka, tym mniejsza jej ładowność, Jeśli szukasz urządzenia z dużym załadunkiem, zwróć uwagę wyłącznie na modele o standardowych wymiarach.

Pralki do zabudowy to popularne rozwiązanie w nowoczesnych domach. Zapewnia aranżacyjną harmonię oraz pozwalają uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania lub blat roboczy.

Twoja pralka do zabudowy nie odprowadza wody? Chcesz, aby przyjrzał się jej dobry serwis AGD? Z pewnością zainteresuje Cię nasza naprawa pralek! Najlepsi fachowcy, atrakcyjne ceny i wiele części zamiennych dostępnych od ręki!

To może Cię zainteresować:

Worki do prania – dlaczego warto z nich korzystać?

Pralka zatrzymuje się podczas prania

Pralka cieknie od spodu

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD