Siechnice – to warto wiedzieć

Siechnice są miastem leżącym w województwie dolnośląskim, oddalonym tylko 13 km od Wrocławia. Liczba ludności wynosi około 8 tysięcy mieszkańców. Siechnice zajmują powierzchnię ponad 15 km2 i otrzymały prawa miejskie dopiero w 1997 roku. Choć jest to niewielka miejscowość, była zasiedlona już w czasach neolitu. Największy rozwój Siechnic nastąpił na początku XX wieku, kiedy to na terenie miejscowości powstała linia kolejowa z Wrocławia do Opola. Powstała tu elektrownia, wytwórnia karbidu oraz instytut hodowli zwierząt, który do 2000 roku współpracował z Uniwersytetem Wrocławskim.

Siechnice – to warto zobaczyć

W Siechnicach znajduje się przedsiębiorstwo produkcji ogrodniczej Siechnice, który posiada największą powierzchnię pod szkłem w Europie. Ciekawym miejscem jest siechnicki cmentarz, a dokładnie stojący przy bramie krzyż pokutny. Według średniowiecznej tradycji mordercy musieli odbyć pielgrzymkę do świętego miejsca i własnoręcznie wyrzeźbić krzyż w kamieniu. Podobny krzyż znajduje się w pobliskich Groblicach, a na terenie całej Polski można odnaleźć zaledwie 600 krzyży pokutnych.

Dodatkowo dla osób, które lubią spędzać czas na łonie natury, interesującą propozycją będzie kąpielisko Błękitna Laguna lub Jezioro Czarna Łacha. Miejscowość znajduje się na trasie dwóch szlaków turystycznych – Szlak dookoła Wrocławia im. doktora Bronisława Turonia oraz szlak pielgrzymkowy św. Jakuba Via Regia.

Siechnice – usługi usterka.pl

Interesuje Cię serwis zmywarki LG? Twoja pralka nie odpompowuje wody? Mieszkasz w Siechnicach lub okolicy? Nie czekaj i już dziś skorzystaj z naszej oferty. Zatrudniamy sieć doświadczonych fachowców z uprawnieniami – z nami umówisz wizytę elektryka, hydraulika, złotej rączki, gazownika i serwisanta AGD. Nie musisz wykonywać telefonów, wystarczy dostęp do Internetu i o dowolnej porze zarezerwujesz wizytę fachowca, korzystając z naszego formularza online. Wybierz dogodny termin, a nasz specjalista zapuka do Twoich drzwi i szybko dokona wszelkich napraw czy podłączeń. Ponadto jeśli potrzebujesz pilnie pogotowie elektryczne lub pogotowie hydrauliczne, możesz na nas liczyć, większość wizyt realizujemy tego samego dnia. Obsługujemy całe Siechnice oraz ich najbliższą okolicę.

 

Obsługiwane dzielnice to przykładowo:

  • Prawobrzeże
  • Śródmieście
  • Północ
  • Zachód