language flag
Telefon serwis 24/7
8-16
Ikona rozwijania nawigacji Rezerwuj
Smolec – to warto wiedzieć

Smolec to wieś leżąca w województwie dolnośląskim, w gminie Kąty Wrocławskie. Liczba mieszkańców wynosi około 5 tysięcy. Pierwsze wzmianki na temat Solca pojawiają się już w 1316 roku. Najprawdopodobniej nazwa Smolec pochodzi od smoły, która była tu produkowana. Obecna miejscowość Smolec składa się z dwóch historycznych wiosek – Smolca Polskiego, zwanym również Małym oraz Smolca Niemieckiego. Bliska odległość od Wrocławia i Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu sprawia, że Smolec jest dynamicznie rozwijającą się miejscowością.

Smolec – to warto zobaczyć

Będąc w Smolcu, warto odwiedzić dawny zespół kościoła ewangelickiego z 1908 roku. W jego skład wchodzą kościół, plebania oraz cmentarz. Obecnie mieści się tu parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP. Na terenie Smolca znajdują się również ruiny renesansowego zamku, zbudowanego w 1523 roku. Był on dwukrotnie przebudowywany w XVIII i XIX wieku. Ostatecznie został zniszczony w 1945 roku.

Smolec – usługi usterka.pl

Choć Smolec jest niewielką miejscowością, bliskość Wrocławia sprawia, że na lokalnym rynku nie brakuje fachowców. Znalezienie specjalisty nie jest łatwym zadaniem, bowiem we Wrocławiu świadczy usługi wielu specjalistów, którzy zwykle pozostają anonimowy w Internecie. Próżno szukać opinii o ich pracy, co powoduje, że zatrudniając taką osobę, możemy się rozczarować. Jeśli nie znasz dobrego elektryka czy hydraulika oraz nikt z Twoich znajomych nie jest w stanie polecić Tobie rzetelnego specjalisty, wybierz usługi usterka.pl. Nie tylko zapewniamy najlepszych fachowców na rynku, ale również nie musisz wykonywać wielu telefonów, wystarczy dostęp do Internetu i w zaledwie kilka minut umówisz wizytę hydraulika, elektryka, gazownika, serwisanta AGD lub złotej rączki.

Twoim problemem jest cieknący kran? A może Twoja pralka Whirlpool nie odprowadza wody? Mieszkasz w Smolcu? Nie martw się, poradzimy sobie z każdym problemem i awarią. Ponadto naszą mocną stroną jest transparentność, oferujemy jasny i uczciwy cennik usług, który jest dostępny na naszej stronie. Dzięki temu cena za wykonaną usługę nie będzie dla Ciebie niemiłym zaskoczeniem!

 

Szukasz fachowca?

Zadzwoń do nas!

Umówienie wizyty trwa 2 minuty
Błyskawicznie Punktualni
8:00-18:00 w dni robocze
8:00-16:00 w soboty
Przyjedzie do Ciebie nasz pracownik lub zewnętrzny partner. Za usługę możesz zapłacić gotówką, a przy wyborze terminu przez stronę - również kartą. Przed wizytą zapoznaj się z regulaminem. Informacje takie jak telefon i adres podasz w zamówieniu.