Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro
sól do zmywarki

Każdy z nas pragnie, aby nowo kupiona zmywarka służyła nam przez wieki. W przedłużeniu żywotności nowego urządzenia pomów nam może… Sól do zmywarki! Sole przeznaczone do zmywania naczyń to obok tabletek czyszczących i nabłyszczaczy jedne z najbardziej przydatnych środków chemicznych w naszych kuchniach. Nie wiesz, jak dobrać odpowiednią sól do zmywarek? A może nie potrafisz z nich korzystać? Zapoznaj się z naszym najnowszym artykułem poradnikowym, a wszystko stanie się nieco prostsze.

Nie wiesz, jak odpowiednio zadbać o domową zmywarkę? Dowiedz się, jak dbać o zmywarkę oraz jak z niej korzystać w prawidłowy sposób!

Jak korzystać z soli do zmywarki?

Sól do zmywarki to produkt, który z pewnością warto mieć w swojej kuchennej szafie. Nie znamy nikogo, kto chwaliłby się znajomym licznymi zaciekami na szklankach i talerzach, a właśnie w tym pomaga nam sól do zmywarki. Docelowo jest to zadanie filtra wody w zmywarce, który jednak nie zawsze działa w pełni zadowalająco – szczególnie w starszych urządzeniach. W tym miejscu przydaje się właśnie sól do zmywarki, która skutecznie czyści filtr wody i zabezpiecza go przed szybkim zapychaniem. Obecność soli w zmywarce jest niemalże konieczna do prawidłowego funkcjonowania.

Jeśli zapomniałeś o regularnym czyszczeniu filtra wody, a ten się zapchał – może być już za późno na sprzątanie. W takich sytuacjach pozostaje wymiana filtra wody na nowy. Pamiętaj jednak, że prędkość uszkadzania się filtru zależy od twardości wody.

Sól do zmywarki – Jak wybrać odpowiednią?

Korzystanie z soli do zmywarki jest zalecane przez samych producentów. Informacje o jej zbawiennych właściwościach znajdziesz już w instrukcji obsługi. Jeżeli nie stosujesz soli regularnie, niektóre części ulegną poważnym awariom. Wybór odpowiedniej soli do zmywarki nie jest natomiast trudny. Do zmniejszania poziomi twardości wody i powstrzymywania osadzania się kamienia służą nam złoża jonitowe. To właśnie sól do zmywarki z żywicą jonowymienną usuwa szkodliwe dla nas jony wapnia z wody i naczyń.

Warto również wspomnieć, iż zmywarki same w sobie posiadają mechanizm, którego zadaniem jest zapobieganie osadzania się kamienia. Sól jonitowa służy jako skuteczne wsparcie wymiennika jonowego. Jeżeli nie korzystasz ze specjalnych soli, efekt wymiany jonów będzie coraz słabszy.

Dlaczego warto korzystać z soli do zmywarek?

Zalet korzystania z soli do zmywarki jest naprawdę wiele. Sole z zasady nie są drogie i bardzo łatwo dostępne. Sól do zmywarek kupisz w każdym większym supermarkecie. Dlaczego warto korzystać z soli do zmywarki?

  • Sole do zmywarki usuwają brzydki osad na naczyniach, zwłaszcza szklanych;
  • Sól do zmywarki pomaga zachować dyszom spryskiwacza swoją efektywność;
  • Sole pomagają zmywarce domywać naczynia do końca;
  • Odpowiednia sól do zmywarki pomaga odblokować zapchane filtry wody;
  • Sól zapobiega niszczeniu się poszczególnych elementów zmywarki, zwłaszcza tych, z których korzystamy niemal codziennie, ale pozostają poza zasięgiem naszego wzroku.

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek, Serwis AGD