sprzątanie biur

Wiele firm decyduje się na profesjonalne sprzątanie biur lub rozważa podjęcie współpracy z serwisem sprzątającym. Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania!

Sprzątanie biur z profesjonalnym serwisem – lepsze metody sprzątania

Firma sprzątająca może zapewnić własne środki czyszczące, które zostaną odpowiednio dobrane do rodzaju sprzątanej powierzchni. Ponadto wiele firm posiada także specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu jest w stanie osiągnąć lepsze efekty sprzątania niż w przypadku tradycyjnych metod. Są to na przykład automaty szorująco-zbierające czy odkurzacze przemysłowe.

Oczywiście w przypadku, gdy firma zlecająca usługę korzysta ze sprawdzonych produktów chemicznych lub posiada własny sprzęt sprzątający, nie musi z nich rezygnować. W tej sytuacji serwis sprzątający będzie korzystać z materiałów udostępnianych przez zleceniodawcę. Zapewniając własne środki można liczyć na niższą cenę za wykonaną usługę.

Profesjonalne sprzątanie biur – prestiż i nowoczesność

Wiele osób nadal postrzega serwis sprzątający jako usługę luksusową. Jeśli chcesz zrobić wrażenie na konkurencji lub zyskać w oczach pracowników, warto przemyśleć współpracę z firmą sprzątającą. Praktyki związane z myciem blatów biurek lub wynoszeniem śmieci przez pracowników powoli odchodzą do lamusa. Większość przedsiębiorstw idących z duchem czasu decyduje się na wsparcie zewnętrznych firm w zakresie utrzymania porządku.

Cykliczne sprzątanie biur

W przypadku zakładów pracy o dużym natężeniu ruchu zaleca się regularne sprzątanie, aby zachować ciągłość utrzymania czystości w firmie. Wybierając cykliczne sprzątanie biur, można liczyć na korzystniejszą ofertę ze strony firmy sprzątającej. Po ustaleniu potrzeb klientów ustalany jest grafik wizyt oraz zakres obowiązków. Sprzątanie biura może odbywać się w godzinach pracy danego przedsiębiorstwa, ale nie tylko. Obecnie popularne jest weekendowe sprzątanie biur, sprzątanie biur w nocy lub wieczorami. Jakie usługi dodatkowe poza sprzątaniem biur oferuje najczęściej firma sprzątająca? Sprzątanie hal i magazynów, sprzątanie zakładów przemysłowych, alpinistyczne mycie okien, sprzątanie powierzchni handlowych. Większość firm posiada w ofercie takie usługi jak pranie dywanów i wykładzin, dezynfekcja i ozonowanie czy utrzymanie porządku terenów zewnętrznych.

Zakres czynności wykonywanych przez serwis jest ustalany zawsze indywidualnie. Przeważnie obejmuje:

  • Sprzątanie stanowisk pracy (wycieranie krzeseł, mycie stolików, opróżnianie koszy i wymiana worków, czyszczenie sprzętu biurowego, mycie i odkurzanie podłóg);
  • Mycie przeszkleń, drzwi i klamek;
  • Sprzątanie pomieszczeń socjalnych;
  • Sprzątanie toalet (mycie WC i pisuarów, mycie umywalek, odkurzanie i mycie podłóg, uzupełnianie środków higienicznych).

Należy jednak pamiętać, że niektóre czynności, jak na przykład mycie sprzętu AGD, mycie okien, obsługa zmywarki czy pranie wykładzin nie wchodzą w podstawowy zakres prac serwisu sprzątającego. Mogą się one wiązać z dodatkową opłatą.

Jednorazowe sprzątanie biur

Oczywiście zlecając sprzątanie biur profesjonalnej firmie, nie trzeba od razu decydować się na cykliczną pomoc w zakresie utrzymania porządku. Wiele firm posiada w swojej ofercie usługę jednorazową. Można umówić ją wtedy, gdy pojawi się taka potrzeba. Do jakich jednorazowych czynności najczęściej wzywa się serwis sprzątający? Dużą popularnością wśród firm cieszy się mycie okien, pranie wykładzin, okazjonalne sprzątanie biura po imprezie integracyjnej czy sprzątanie sali konferencyjnej po szkoleniu.

Kiedy jeszcze warto zamówić wizytę firmy sprzątającej? Jeśli biuro nie przyjmuje wielu interesantów i regularne sprzątanie nie jest możliwe choćby z powodów finansowych, warto chociaż raz na kilka miesięcy zlecić fachowcom generalne porządki. Dzięki nim można pozbyć się nagromadzonego kurzu oraz w szybki sposób odświeżyć wygląd przestrzeni biurowej. Wiele zakładów pracy decyduje się także na jednorazową pomoc ze strony serwisu sprzątającego przed ważnym spotkaniem, aby wywrzeć jak najlepsze wrażenie na partnerach biznesowych lub klientach.

Sprzątanie biur — cennik

Cena za sprzątanie biur może być uzależniona od wielu czynników, takich jak częstotliwość wizyt, zakres prac, posiadanie własnych materiałów do sprzątania czy lokalizacja. Cykliczne sprzątanie biur będzie również bardziej opłacalną opcją niż jednorazowa usługa. W przypadku oferty usterka.pl cena za godzinę sprzątania zaczyna się od zaledwie 39 złotych.

Profesjonalne wsparcie w zakresie sprzątania to bez wątpienia wygodne rozwiązanie, które wpływa także na postrzeganie firmy przez pracowników oraz kontrahentów. Ze względu na mnogość firm oferujących tego typu usługi, a tym samym konieczność obniżania cen, aby mieć szansę z konkurencją, miesięczny koszt współpracy z serwisem wcale nie musi być dużym obciążeniem nawet dla niewielkich przedsiębiorców. Jeśli szukasz godnej polecenia firmy, wybierz nasz serwis sprzątający, a z pewnością nie pożałujesz.

 

To może Cię zainteresować:

Czyszczenie suszarki do ubrań

Jak wyczyścić okap?

Jak wyprać firany?

Sprzątanie łazienki

Czyszczenie płyty indukcyjnej

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: