Swarzędz – to warto wiedzieć

Swarzędz jest miastem w województwie wielkopolskim, leżącym 10 km od centrum Poznania. Wchodzi w skład aglomeracji poznańskiej i jest siedzibą najgęściej zaludnionej i największej gminy miejsko-wiejskiej Swarzędz. Liczba mieszkańców zbliża się już do 30 tysięcy, zaś powierzchnia Swarzędza wynosi zaledwie 9km2. Miasto otrzymało prawa miejskie w 1638 roku. Obecnie Swarzędz jest zwykle kojarzony z produkcją mebli, ponieważ na jego terenie działają firmy związane z przemysłem meblowym, które są znane i doceniane w całej Polsce.

Swarzędz – to warto zobaczyć

Będąc w Swarzędzu warto odwiedzić zespół pałacowy przy ulicy Poznańskiej. Znajdziemy tam pałac z przełomu XIX i XX wieku, park oraz Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. Ryszarda Kosteckiego. Muzeum prezentuje zbiory dotyczące bartnictwa, pszczelarstwa i jedwabnictwa. Ciekawym zabytkiem sakralnym jest kościół pw. św. Marcina z XVII wieku. Na terenie Swarzędza znajduje się także eklektyczny budynek z 1902, znany jako Dom Zdrojowy Marco. Niegdyś był to ośrodek letniskowo-wypoczynkowy. Aby zdobyć więcej informacji na temat historii miasta, warto odwiedzić Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki. W Swarzędzu początek ma szlak turystyczny do Kobylnicy, a w Nowej Wsi, będącej częścią miasta, przebiega szlak do Spławia.

Swarzędz – usługi usterka.pl

Mieszkając w Swarzędzu nie jest łatwo znaleźć dobrego fachowca, ponieważ większość z nich świadczy swoje usługi w Poznaniu. Specjaliści, którzy działają na lokalnym rynku, mają zwykle zajęte terminy na kilka miesięcy do przodu. Jednak wiele awarii wymaga szybkiej reakcji i taki czas oczekiwania nie jest do przyjęcia. Jeśli szukasz dobrego fachowca, który zrealizuje wizytę tego samego lub następnego dnia, wybierz fachowców usterka.pl. Oferujemy takie usługi, jak elektryk, hydraulik, gazownik, serwisant AGD oraz tzw. „złota rączka”. Twoja kuchnia indukcyjna Beko czeka na podłączenie? A może pralka Electrolux nie włącza się? Jesli mieszkasz w Swarzędzu, nie czekaj i już dziś ustal termin wizyty, odwiedzimy Cię tak szybko, jak to możliwe. 7 na 10 zleceń otrzymuje termin realizacji na ten sam dzień. Ponadto zapewniamy jasny cennik usług, dzięki czemu masz większą kontrolę nad finalną ceną usługi.