tani komputer do gier

Nie da się ukryć, że komputer stacjonarny to nieodłączna część naszego dnia oraz mieszkania. Komputery rozszerzyły jednak zakres swojej przydatności, i z maszyn typowo biurowych, coraz częściej stają się urządzeniami czysto rozrywkowymi. Oglądanie filmów, przeglądanie Internetu czy granie w gry to wciąż zyskujące na popularności sposoby na spędzanie wolnego czasu. Co jednak tyczy się gier komputerowych, istnieje przeświadczenie, że komputer dla graczy to maszyna kosztująca grube tysiące złotych. Czy istnieje tani komputer do gier, który spełni oczekiwania większości graczy? Jaki komputer do 2000 złotych lub jaki komputer do 3000 złotych wybrać?

Jak złożyć komputer do gier za 1000 złotych?

Prawdę mówiąc, budżet opiewający na 1000 złotych nie daje nam zbyt dużego pola do popisu. Czy jest to jednak jednoznaczne z porzuceniem marzeń o tanim komputerze do grania? W zasadzie… to nie. Co więcej, tani komputer do gier do 1000 złotych będzie prawdopodobnie w stanie odpalić perłę polskiego gamedevu — Wiedźmina 3. Z czego składa się tani komputer do gier za 1000 złotych? Specyfikacja komputera do tysiąca złotych nie zaskakuje na papierze, ale sprawdza się niebywale dobrze w praktyce. Urządzenie wyposażamy w:

 • Intel Core i3-4130,
 • 8 GB pamięci RAM,
 • Nvidia GeForce GT 1030 z 2 GB VRAM,
 • Dysk SSD 240 GB.

Dla kogo przeznaczony jest komputer do gier za 1000 złotych? Jest to przede wszystkim sprzęt dla fanów małych urządzeń, które bardzo łatwo transportować. Maszyna sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach, które nie są w stanie pomieścić komputera dla graczy z prawdziwego zdarzenia. Komputer do tysiąca złotych pozwoli na ogranie starszych gier oraz zaczerpnięcie nieco nowości, niestety, zwykle w wydaniu średnio-niskich ustawień graficznych.

Tani komputer do gier za 2000 złotych

Nieco wyższy budżet nadal nie gwarantuje nam świetnych osiągów w najnowszych grach, ale w zupełności wystarczy na m.in. komputer do Fortnite. Od komputera do gier do 2000 złotych możemy oczekiwać obsługi FullHD, zwłaszcza w starszych tytułach, oraz ilości klatek na sekundę przekraczającą magiczne 30 FPS. Najlepszymi komponentami na tani komputer do gier okazują się podzespoły firmy AMD. Nowsze procesory AMD Ryzen przychodzą do nas ze wbudowanymi kartami graficznymi Radeon Vega, które w zupełności wystarczą, aby spełniać funkcję komputera do Fortnite lub CS:GO.

Przy tak ograniczonym budżecie, większość uwagi warto przeznaczyć trzem podzespołom, na których nie warto oszczędzać. Są to:

 • Dysk SSD 128 GB lub 256 GB;
 • Płyta główna ASUS lub MSI;
 • Zasilacz, co najmniej 350W.

Gotowy tani komputer do gier do 2000 złotych to w zasadzie mieszanka procesora Ryzen 5 2400G z różnymi wariacjami pamięci RAM i wielkości dysku SSD. Zakup nowego komputer jest na tyle ważnym przedsięwzięciem, że warto ubezpieczyć się na przyszłość. Wybierz zasilacz o większej mocy, np. 600W, a swój teraźniejszy tani komputer do gier zamienisz w przyszłości na prawdziwą bestię dla graczy. W internecie znajdziesz sporo złożonych wcześniej komputerów, ale co do zasady, podzespoły komputerowe sugerujemy kupować osobno.

W co zagramy na komputerze do gier za 3000 złotych?

Nie oszukujmy się, 3000 złotych to budżet, który może zapewnić nam całkiem niezłą wydajność, nawet w najświeższych premierach growych. Czy nadal jest to tani komputer do gier? Niezupełnie, ale biorąc pod uwagę, że nowe karty graficzne NVIDIA, czyli NVIDIA GeForce RTX 3070, RTX 3080 i RTX 3090, będą kosztować odpowiednio 499, 699 i 1499 dolarów, to 3000 złotych na komputer do gier nie wydaje się tak dużym wydatkiem. Na co zwracać uwagę podczas zakupu nowego komputera do gier do 3000? Przede wszystkim, wybór podzespołów. Docelowo warto wyposażyć się w:

 • Procesor zoptymalizowany pod gry — Intel Core i5 7000, AMD Ryzen 2000 albo Intel Core i3 8000;
 • Karta graficzna z co najmniej 2GB VRAM — karta GeForce GTX w okazyjnej cenie lub dowolny Radeon RX;
 • Szybki dysk SSD 128 GB, 256 GB lub 512 GB;
 • Płyta główna do gier, wspierająca rozwiązania upłyniające rozrywkę;
 • Zasilacz, co najmniej 500W.

Już nie tak tani komputer do gier zaopatrzony w kartę graficzną Nvidia GeFroce GTX1060 oraz procesor AMD Ryzen 5 2600 pozwoli Ci na swobodną rozgrywkę w grach takich jak Far Cry 5, Call of Duty Warzone, PUBG czy League of Legends. Czy sprawdzi się jako komputer do Fortnite? Oczywiście, że tak. Duża pojemność dysku SSD i szybki procesor sprawi, że żadna z nowszych gier nie będzie sprawiała problemu, dopóki pozostaniemy przy rozdzielczości FullHD.

Jeśli podczas korzystania z komputera stacjonarnego lub laptopa natrafiłeś na błąd Windows lub np. niebieski ekran śmierci, przeczytaj nasz wpis dotyczący najpopularniejszych błędów systemu Windows 10.

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Obsługa informatyczna, Serwis komputerowy