termosonda w piekarniku, piekarnik z termosondą

Nowoczesne piekarniki posiadają wiele interesujących funkcji. Jedną z nich jest bez wątpienia termosonda. Co to takiego? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis. Na koniec dowiesz się, jaki piekarnik z termosondą warto kupić.

Co to jest termosonda w piekarniku?

Jak wskazuje sama nazwa, jest to urządzenie służące do szczegółowego pomiaru temperatury. Działa praktycznie tak samo jako termometr, jedynie z dokładniejszym i większym zakresem temperatury. Docenią ją przede wszystkim osoby, które dużo pieką i zależy im na perfekcyjnym przygotowaniu dań lub ciast.

Termosonda w piekarniku – działanie

Bez wątpienia jest to przydatna funkcja, która pozwala sprawdzić temperaturę wewnątrz dania czy stopień jego podgrzania. Gwarantuje najlepsze efekty pieczenia, bez przypaleń, zakalców czy wysuszania mięsa. W związku z tym znacząco ułatwia gotowanie, a w przypadku uzyskania pożądanej temperatury i stopnia wypieczenia, umożliwia wyłączenie piekarnika przed planowanym czasem pieczenia, zmniejszając rachunki za prąd.

Termosonda w piekarniku – jak używać

Użycie termosondy nie wymaga specjalistycznej wiedzy i jest niezwykle proste. Wystarczy wbić końcówkę miernika w danie lub ciasto i odczytać wartość temperatury lub użyć termosondy już przed pieczeniem i pozostawić ją w daniu, co jakiś czas weryfikując temperaturę. W zależności od rodzaju temosondy, informacja może pojawiać się na przykład na wyświetlaczu piekarnika lub na samym mierniku. Najwygodniejsza w użyciu jest termosonda zintegrowana z piekarnikiem. Po umieszczeniu miernika w potrawie, urządzenie na bieżąco sprawdza parametry i ustala długość pieczenia. Gdy potrawa będzie gotowa, piekarnik wyłączy się samoistnie. Jeśli nie posiadasz piekarnika z termosondą i nie planujesz w najbliższym czasie jego wymiany, to nic straconego. Na rynku dostępne są również termosondy, które można zakupić osobno. Jest to wydatek rzędu 100-200 złotych.

Piekarnik z termosondą – czy warto?

Niewątpliwie jest to ciekawe urządzenie, które pomoże w przygotowywaniu potraw zarówno ekspertom kulinarnym, jak i osobom stawiającym pierwsze kroki w kuchni. Ponadto pozwala zaoszczędzić energię elektryczną oraz cieszyć się idealnie wypieczonymi ciastami i daniami.

Piekarnik z termosondą

Poniżej przedstawiamy najwyżej oceniane piekarniki z termosondą wraz z ceną, które warto wziąć pod uwagę, poszukując nowego urządzenia do kuchni.

  • Bosch PerfectBake HBG6764S1 z termosonda Perfect Roast, cena od 4200 zł,
  • Electrolux EOB8S31Z SteamBoost,  od 3298 zł,
  • Siemens HS658GXS1, cena od 5499 złotych.

Oczywiście na rynku znajdziemy więcej modeli z termosondą, warto obserwować promocje oraz czytać opinie o konkretnym produkcie, ponieważ piekarniki z termosondą nie należą do najtańszych, a nawet wśród drogich produktów można natrafić na urządzenie, które okaże się zwyczajnym bublem.

 

To może Cię zainteresować:

Jaki piekarnik do pieczenia ciast?

Piekarnik koło lodówki?

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa piekarników, Serwis AGD