Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro
wanna wolnostojąca

Łazienka to od jakiegoś czasu pomieszczenie, które nie służy nam jedynie jako przestrzeń czysto użytkowa. Łazienka w domu lub mieszkaniu ma cieszyć oko oraz ułatwiać relaks i odpoczynek. Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na odpoczynek, niż kąpiel w obszernej wannie wolnostojącej. Wanna wolnostojąca to trend, który ostatnimi czasy nie bez przyczyny robi się coraz popularniejszy. Czy warto zainwestować w wannę wolnostojącą?

Zastanawiasz się nad generalnym remontem kuchni? Zobacz, ile kosztuje remont kuchni w 2021 roku!

Wanna wolnostojąca – Jakie są jej zalety?

Wanny wolnostojące charakteryzują się szeregiem zalet, zarówno z zakresu estetyki, jak i czystej funkcjonalności. Wanna wolnostojąca kojarzy nam się przede wszystkim z luksusem i splendorem. Wanna ustawiona w samym centrum łazienki aż krzyczy do nas o dostępnej przestrzeni. Warto jednak pamiętać, iż wanna wolnostojąca nie jest przeznaczona jedynie do dużych łazienek. Wanna podsunięta pod ścianę w małym mieszkaniu również nada Twojej łazience niepowtarzalnego stylu.

Wybór wanny z akrylu sanitarnego zagwarantuje nam nieskazitelną gładkość wanny, a ponadto, prostotę w sprzątaniu. Akryl jest odporny na zarysowania oraz przebarwienia, a wszelkie rysy usuniesz poprzez polerowanie.

Łazienka z wanną wolnostojącą – Chwilowy trend?

Skoro coś staje się nagle popularne, warto pomyśleć, czy nie jest to jedynie chwilowa tendencja. Na całe szczęście, w przypadku wanien wolnostojących można śmiało powiedzieć – nie. Wanna wolnostojąca pojawia się coraz częściej w naszych mieszkaniach, ale sam trend utrzymuje się już niemal kilka lat. Wanny wolnostojąca sprawdzą się w:

  • Współczesnych i nowoczesnych apartamentach;
  • Domach;
  • Mieszkaniach, w których podkreślamy styl i przywiązanie do najświeższych trendów;
  • Miejscach bogatych w zaokrąglenia.

Wszelkiego rodzaju wanny wolnostojące to również prostota i pełny minimalizm wykończenia. Ten typ wanny pasować będzie zarówno do łazienek o futurystycznym wykończeniu, jak i klasycznych łazienek z dawnych lat.

Wanna wolnostojąca – Jak wybrać odpowiedni model?

Najpopularniejszymi obecnie modelami wanien wolnostojących są oczywiście wanny o zaokrąglonych kształtach. Wanny nie muszą być symetryczne, bo niemal każdy rodzaj klasycznej wanny będzie wygodny oraz w pełni uniwersalny. Podczas wyboru wanny zwracaj uwagę na jej przeznaczenie. Czy w wannie będziesz mył się samodzielnie? A może parze? Ponadto, zadaj sobie pytanie o stylistykę łazienki. Czy bardziej odpowiadają Ci symetryczne kształty rodem ze stylu skandynawskiego? A może szukasz bardziej przebojowych kształtów.

Niezależnie jednak od stylu wanny, staraj się wybierać armaturę wykonaną z dobrych materiałów, które nie zawiodą Cię krótko po Twoim remoncie. Pamiętaj, iż powierzchnie akrylowe są wyjątkowo proste do utrzymania, a pokrycie akrylu włóknem szklanym doda wannie lekkości i solidności.

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik