Wieliczka – to warto wiedzieć

Wieliczka jest miastem w województwie małopolskim, oddalonym 13 km od Krakowa i należącym do aglomeracji krakowskiej. Liczba mieszkańców Wieliczki wynosi 23 tysiące. Miejscowość otrzymała prawa miejsce w 1290 roku i jej rozwój był związany z wydobywaniem soli.

Wieliczka – to warto zobaczyć

Wieliczka jest znana przede wszystkim dzięki kopalni soli „Wieliczka”, którą rocznie odwiedza ponad milion turystów. Jest ona jednym z najstarszych zakładów górniczych w Europie. Kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Jednak na zwiedzających Wieliczkę czekają także inne ciekawe miejsca. Warto zobaczyć Zamek Żupny, Pałac Konopków, Pałać Przychockich i Sztygarówkę. Nie brakuje także zabytkowych budynków sakralnych, takich jak klasycystyczny Kościół św. Klemensa, Zespół Kościelno-Klasztorny oo. Franciszkanów-Reformatorów czy modrzewiowy Kościół św. Sebastiana. Warto również odwiedzić Ogród Żupny, składający się z dwóch tarasów. Znajduje się on na szlaku pomiędzy kopalnią „Wieliczka” a centrum miasta.

Wieliczka – usługi usterka.pl

W zmywarce stoi woda? A może Twoja lodówka nie mrozi? Nie zwlekaj i podejmij odpowiednie kroki. Znalezienie fachowca od zaraz może być niezwykle trudne, jeśli jednak zdecydujesz się na usługi usterka.pl, możesz liczyć na błyskawiczną pomoc ze strony naszych specjalistów. Dzięki rejestracji online możesz umówić wizytę o dowolnej porze dnia i nocy, bez konieczności wykonywania wielu telefonów do elektryka czy hydraulika. Oferujemy zarówno usługi hydrauliczne, elektryczne, gazownicze, jak również pomoc złotej rączki i serwis AGD. Składanie mebli, regulacja okien, wymiana zamków czy podłączanie płyt indukcyjnych to tylko niektóre z wykonywanych przez nas prac. Nasi pracownicy posiadają doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. Jeśli konieczna okaże się naprawa urządzeń AGD, zwykle jesteśmy w stanie przeprowadzić serwis w ciągu jednej wizyty, ponieważ dysponujemy wieloma częściami zamiennymi. Jeśli mieszkasz w Wieliczce, nie czekaj i już dziś ustal dogodny termin.

Wieliczka – obsługiwane lokalizacje

Nasi pracownicy dojeżdżają pod wskazany adres na terenie całego miasta. Obsługujemy Bogucice, Centrala, Glinki, Gościniec, Grabówki, Zadory, Turówka, Podlesie, Lekarka Lednica Dolna, Krzyżowa, Krzyszkowice, Koszutka, Kopalina, Kolonia, Kłosów, i Klasno.