Zielonka – to warto wiedzieć

Zielonka jest miastem w województwie mazowieckim, które otrzymało prawa miejskie w 1960 roku. Miasto wchodzi w skład aglomeracji warszawskiej i leży na Nizinie Środkowomazowieckiej, w Kotlinie Warszawskiej. Liczba mieszkańców miasta wynosi ponad 17 tysięcy, a powierzchnia miejscowości to przeszło 79 km2. Na terenie Zielonki funkcjonuje Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia oraz Centralny Wojskowy Ośrodek Metrologii. Co ciekawe, na obszarze gminy Zielonka w niedalekiej przyszłości powstanie najnowocześniejsze na świecie Laboratorium Badań Napędów Lotniczych Polonia Aero.

Zielonka – to warto zobaczyć

Będąc w okolicach stolicy, warto wybrać się na wycieczkę po Zielonce. Ciekawym miejscem jest chociażby przedwojenny Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Ponadto na uwagę zasługuje także dawne schronisko dla nauczycielek z 1902 roku, w którym obecnie mieści się Dom Pomocy Społecznej. Jest to neogotycki budynek projektu Stefana Szyllera. Warto zobaczyć Muzeum Zielonki oraz zabudowę letniskową przy ulicy Kolejowej, która jest najstarszym budynkiem na terenie miasta. Interesującym zabytkiem jest także drewniano-murowana willa z ogrodem z przełomu XIX i XX wieku.

Zielonka obfituje w wiele terenów zielonych, a cała gmina należy do Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Na obszarze gminy znajdują się dwa rezerwaty – Bagno Jacka i Mosty Kalińskie. Przez miasto przebiega również szlak turystyczny „Zielonka – miasto pod Dębami”.

Zielonka – usługi usterka.pl

Mieszkasz w Zielonce i szukasz dobrego fachowca? A może pilnie potrzebujesz pomocy, ponieważ Twoja pralka nie działa? Świetnie się składa. Wybierz naszego elektryka, hydraulika, gazownika, serwiasanta AGD lub złotą rączkę. Potrzebny serwis komputerowy lub serwis klimatyzacyjny? Również możesz liczyć na nasze wsparcie, ponieważ zatrudniamy wyłącznie fachowców z doświadczeniem, dzięki czemu każda zlecona praca przebiega sprawnie i bezproblemowo. Gwarantujemy przejrzysty cennik usług oraz umożliwiamy błyskawiczną rezerwację terminów online. Zapewniamy szybkie terminy wizyt, zwykle na ten sam lub kolejny dzień. Skorzystaj z naszej oferty już dziś.

Zielonka – obsługiwane lokalizacje

Nasi fachowcy dojeżdżają pod wskazany adres na terenie całej Zielonki. Dojazd do klienta jest wliczony w cenę usługi. Obsługujemy Zielonka-Letnisko, Bankowa oraz Centralna.