elektryk z uprawnieniami Bielany Wrocławskie

 

Elektryk i hydraulik Warszawa

Elektryk Warszawa

Dobry elektryk w Warszawie. Jak znaleźć fachowca i przygotować się do remontu instalacji?

Remont instalacji elektrycznej w Warszawie warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Stolica Polski to od wielu lat wielki plac budowy. Zapotrzebowanie na fachowców zgłaszają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Dlatego też jeszcze przed etapem planowania, zarezerwujmy sobie termin u elektryka. Dobry elektryk w Warszawie nie jest rzadkością, jeśli szukasz sprawdzonych fachowców, wybierz usługi usterka.pl.

Dobry elektryk w Warszawie – wizja i harmonogram prac

Niezależnie od tego, czy planujemy kompleksowy remont, czy też mniejszy zakres prac, jak choćby wymiana rozdzielni, warto poświęcić chwilę i przemyśleć, co i kiedy chcemy zrobić. Im lepiej będziemy przygotowani, tym więcej zaoszczędzimy czasu i pieniędzy. Co więc musimy zrobić przed wizytą elektryka?

Przede wszystkim zastanówmy się, jakie urządzenia chcemy mieć w danym pomieszczeniu. Zarówno teraz, jak i w perspektywie kilku lat. Dla fachowca to cenna informacja, szczególnie jeśli chcemy instalować sprzęt wymagający wysokiej mocy przyłączeniowej. Bierzmy pod uwagę, że podłączanie płyt indukcyjnych lub bojlerów wymaga odpowiedniej instalacji. Przy okazji wymiany przewodów elektrycznych, możemy też przebudować nasze systemy multimedialne, na przykład schować w ścianach przewody łączące głośniki z kinem domowym.

Przygotowanie dokumentacji

Kolejna sprawa to przygotowanie wszelkiej dokumentacji, szczególnie w przypadku poważniejszych prac remontowych. Poszukajmy dokumentacji powykonawczej sporządzonej przez poprzednie ekipy. Przydatne będą też zdjęcia wykonane podczas prac. Dowiedzmy się, gdzie znajduje się wyłącznik główny i zabezpieczenia obwodów. 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Bardzo przydatną informacją będą miejsca, w których poprowadzone są przewody w ścianach. Jeśli jednak nie mamy takiej wiedzy, nie martwmy się, że elektryk będzie zmuszony kuć ściany na chybił trafił w ich poszukiwaniu. Do wykrywania przewodów służą specjalne urządzenia. Niestety ich użycie będzie się dla nas wiązało z dodatkowymi kosztami. 

Kiedy przyłącze trójfazowe?

Remont to szansa na zmianę przyłącza jednofazowego na trójfazowe. Dobry elektryk w Warszawie bez problemu przystosuje nam instalację. Jakie są korzyści z takiej zmiany?

Prąd jednofazowy stosowany w większości mieszkań korzysta z dwóch kabli i ma napięcie 230 V. Prąd trójfazowy płynie czterema kablami (trzy fazy oraz tzw. 0 robocze), a jego napięcie to 400 V. Większa moc oznacza większe możliwości. W naszym mieszkaniu bez problemu podłączymy płytę indukcyjną, przepływowy podgrzewacz wody, czy klimatyzator. Korzystanie z tych urządzeń przy jednej fazie, oznaczałoby częste wybijanie korków i w konsekwencji powtarzający się brak prądu.

Rozdział instalacji na trzy sieci

Przyłącze trójfazowe oznacza też rozdział instalacji na trzy sieci. Możemy więc rozdzielić fazy pomiędzy „energożerne” urządzenia i klasyczne sprzęty takie jak telewizor, czy lodówka. Dzięki temu spadki mocy po uruchomieniu pierwszej grupy sprzętów nie będą oddziaływać na pozostałe. Nawet jeśli na jednej z faz wybije nam bezpiecznik, to dwie pozostałe będą nadal działać i nie będzie nam grozić całkowity brak zasilania.

Niestety nie w każdym bloku jest możliwe wykonanie przyłącza trójfazowego. O taką możliwość zapytajmy nasz lokalny zakład energetyczny. 

Wizyta elektryka – przygotowanie pomieszczeń

Przed wizytą elektryka musimy przygotować pomieszczenia, w których będzie pracował. O ile naprawa gniazdek lub montaż lamp nie spowodują większego bałaganu, o tyle wymiana przewodów i usuwanie poważnych awarii elektrycznych będzie wymagać kucia ścian. Pokoje muszą być zabezpieczone folią. Wszystkie meble należy wynieść lub odpowiednio ochronić. Usługi elektryczne w Warszawie mogą obejmować także prace budowlane, ale nie zawsze tak jest. Dlatego warto precyzyjnie uzgodnić zakres prac.

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Elektryk