Centrum pomocy

Zadzwoń: 732 001 001

Kontakt telefoniczny
Na większość wątpliwości odpowiedź znajdziesz poniżej, a na dodatkowe pytania chętnie odpowiemy pod adresem kontakt@usterka.pl. Umów wizytę przez dostępny formularz - zajmie to dosłownie 2 minuty, w podsumowaniu zobaczysz numer kontaktowy wsparcia telefonicznego dla naszych klientów.

Masz pytania do fachowca? Podczas składania zamówienia system automatycznie odpowie na część z nich, a w razie wątpliwości poproś fachowca o dodatkowy kontakt przed wizytą - zadzwoni w wolnej chwili. Zapoznaj się też z odpowiedziami poniżej. Czytamy opis każdej wizyty przed przyjazdem, bez obaw.

Przed wizytą

1
Czy wykonujecie taką usługę?

Wykonujemy większość usług elektrycznych, hydraulicznych, złotej rączki (montaże, drobne naprawy) oraz serwisu pralek, zmywarek, piekarników i płyt grzewczych. Nie wykonujemy prac, które wymagają dużej ilości prac budowlanych (rozkuwanie ścian itd.), wykańczania powierzchni po pracach. Nie udrażniamy kanalizacji (zapchanych toalet, umywalek itd.), rozdrabniaczy WC oraz nie pracujemy na instalacjach gazowych (poza podłączaniem i serwisem AGD). Najlepiej umów wizytę, a w razie potrzeby odwołamy zlecenie lub skontaktujemy się celem wyjaśnienia.

2
Czy mogę umówić się telefonicznie?

Kontakt telefoniczny dostępny jest po umówieniu wizyty. Przed umówieniem wizyty nie ma możliwości kontaktu telefonicznego. Możliwy jest też kontakt e-mail: kontakt@usterka.pl

3
Czy na pewno przyjedziecie?

Tak. Umówione wizyty traktujemy bardzo poważnie i staramy się punktualnie przyjeżdżać do klientów. SMS potwierdzający jest gwarancją przyjazdu fachowca.

4
Czy dacie sobie radę?

Mamy za sobą ponad 20 tysięcy wizyt. Dbamy, aby do wyznaczonego zadania przyjechał doświadczony fachowiec. Nie każdy problem można rozwiązać od ręki, ale najczęściej nie wynika to z braku kompetencji pracownika, a konieczności np. zamówienia części lub akceptacji większego zakresu prac.

5
Skąd wiem, kto przyjedzie?

Po umówieniu wizyty zobaczysz krótką wizytówkę naszego pracownika. W przyszłości będziesz mógł kontynuować usługi z tym samym fachowcem.

6
Czy będzie można odwołać wizytę?

Tak, możesz odwołać wizytę do godziny przed spotkaniem za pomocą kodu, który wysłaliśmy w SMS potwierdzającym wizytę. Wizytę można odwołać pod adresem https://rezerwacja.usterka.pl/odwolaj podając wskazany kod.

7
Czy dajecie gwarancję na usługę?

Tak. Gwarancja opisana jest w naszym regulaminie. W skrócie, większość wizyt posiada 3-miesięczną gwarancję na usługę. Gwarancja obejmuje to samo miejsce i zakres oraz koszt prac. Gwarancja na użyty materiał zależna jest od warunków producenta/sprzedawcy.

8
Ile to będzie kosztować?

Wiemy, że rozliczenie godzinowe może budzić obawy. Gwarantujemy, że nasi pracownicy z sukcesem mogliby brać udział konkursach szybkości dla fachowców. Jesteśmy szybcy, dokładni i posiadamy doświadczenie poparte ponad 20 tysiącami wizyt u klientów. Większość, bo aż 90% wizyt kończy się w ciągu jednej godziny. Są to zwykle wszelkie małe montaże: lampy, gniazdka, baterie wodne. Poza tym większość awarii elektrycznych usuwamy w ciągu godziny. Dłuższe wizyty występują najczęściej przy kilku zadaniach, większych montażach (wymiana WC, zlewozmywaka z syfonem itd.), skomplikowanych awariach i wyjazdach na zakupy. Ważną informacją jest fakt, że w czasie wyjazdu na zakupy czas nie jest liczony, wyjazd jest płatny ryczałtowo w stałej stawce. Im więcej zadań zlecasz, tym jednostkowo więcej oszczędzasz.

Ponadto gwarantujemy, że nasz pracownik będzie stosował cennik adekwatny do tego, który dostępny jest na naszej stronie. Nie trzeba się obawiać żadnych dodatkowych kosztów.

Zastanawiasz się, czy w przypadku serwisanta AGD (pralek, zmywarek, piekarników itd.) będzie konieczna jedna czy dwie wizyty? Przykłady znajdziesz tutaj

9
Czy wystawiacie faktury?

Tak. Po wizycie faktura przyjdzie w formie odnośnika w wiadomości SMS oraz na wskazany adres e-mail (jeśli został podany). Dla firm udostępniamy zbiorczy panel z fakturami.

10
Czy przyjeżdżacie punktualnie?

Staramy się. Według statystyk, spóźnienia dotyczą mniej niż 10% wizyt. Spóźnienia najczęściej występują w godzinach szczytu komunikacyjnego (korki) oraz w sytuacji, gdy poprzedzająca wizyta się skomplikuje. Zawsze pozostajemy w bieżącej komunikacji z klientem i informujemy o spóźnieniach.

11
Jak mogę umówić wizytę?

Wizytę możesz umówić na naszej stronie https://rezerwacja.usterka.pl.

W trakcie wizyty

1
Czy mogę zapłacić kartą?

Tak, większość naszych fachowców posiada przy sobie terminal. Sporadycznie terminal może być w trakcie serwisowania lub wymiany, dlatego po umówieniu wizyty zobaczysz aktualne formy płatności o konkretnego pracownika.

2
Czy mogę zapłacić przelewem?

Tak. W przypadku firm bez dodatkowej akceptacji o ile materiał nie przekracza 500 zł. W przypadku osób fizycznych akceptacja wymagana jest przed wizytą. Jeśli jesteś najemcą, a płatność ma wykonać właściciel – musi osobiście skontaktować się z nami telefonicznie i potwierdzić zobowiązanie do zapłaty przelewem.

3
Czy muszę kupić materiał?

Możesz, ale nie musisz. Nasz pracownik po zapoznaniu się z potrzebami może wyjechać na zakupy. Za taki wyjazd pobierze ryczałtową opłatę (nie będzie liczył czasu).

4
Jaki jest minimalny koszt usługi?

Rozpoczęta wizyta oznacza koszt minimum jednej rozpoczętej godziny zgodnie z cennikiem. Bez względu na to, czy fachowiec wykonał zadanie w 15, czy 60 minut. W przypadku serwisu AGD koszt wizyty jest ryczałtowy (stały).

5
Jak liczony jest koszt usługi?

Usługi rozliczamy za rozpoczętą godzinę u klienta. Od drugiej godziny rozliczamy się 50% co pół godziny, dzięki czemu przy 1,5 godzinnej usłudze nie płacisz za 2, tylko za 1,5. W przypadku serwisu AGD wizyty są płatne ryczałtowo w stałej cenie + część. Jeśli musimy zamawiać części, mogą nastąpić dwie osobno płatne wizyty.

6
Czy płacę za czas zakupów?

Za wyjazd na zakupy płacisz jedną, ryczałtową cenę usługi zakupów. Czas nie jest liczony. Usługa dotyczy małych gabarytów, przy dużych gabarytach (bojlery, grzejniki, kabiny) fachowiec może doliczyć do usługi wyjazdu na zakupy dodatkową opłatę.

7
Czy mogę połączyć kilka usług?

Tak, oczywiście. Gwarantujemy, że możesz łączyć usługi tej samej specjalizacji. Często nasi fachowcy posiadają kilka specjalizacji. Pełen spis specjalizacji konkretnego fachowca zobaczysz po umówieniu wizyty. Jeśli z góry wiesz, że chcesz wezwać elektryka i hydraulika w jednej osobie, skorzystaj z usługi „elektryk+hydraulik+złota rączka”.

8
Czy mogę wydłużyć wizytę?

Zazwyczaj tak. Jeśli pracownik ma napięty grafik i musi jechać do kolejnych klientów, prawdopodobnie zaproponuje kontynuację kolejnego dnia, zamykając dany dzień na pełnej godzinie, aby suma kosztów pozostawała bez różnicy.

Po wizycie

1
Jaki jest okres gwarancji?

W skrócie, większość wizyt posiada 3-miesięczną gwarancję na usługę. Szczegóły znajdziesz w naszym regulaminie. Gwarancja obejmuje to samo miejsce i zakres oraz koszt prac. Gwarancja na użyty materiał zależna jest od warunków producenta/sprzedawcy.

2
Jak zgłosić reklamację?

Jeśli problem powrócił lub zadanie wymaga poprawki, możesz umówić wizytę reklamacyjną. Jej umówienie jest bardzo proste i nie wymaga żadnych skomplikowanych procedur. Wejdź pod adres reklamacji i wpisz numer swojej wizyty, który znajdziesz w SMS z fakturą. Następnie będzie można wybrać dogodny termin wizyty. Pamiętaj, aby w opisie dokładnie opisać okoliczności problemu i datę pierwszej wizyty.

Pamiętaj, że nie wszystkie wizyty są wizytami reklamacyjnymi. Gwarancja dotyczy tylko tego samego miejsca, o takim samym zakresie koniecznych prac i kosztów. Jeśli po naszym montażu baterii jest wyciek z tego miejsca – jest to wizyta reklamacyjna. Jeśli natomiast 2 miesiące temu usunęliśmy awarię w instalacji elektrycznej, a obecnie ponownie występują z nią problemy – problem może dotyczyć innego miejsca i wtedy nie jest objęty gwarancją.

W przypadku sprzętu AGD (pralki, zmywarki, piekarniki, płyty grzewcze) jeśli pojawił się identyczny problem lub powikłania po naszej wizycie, a pracownik podczas usuwania awarii nie zaznaczył, że w razie nawrotu problemów konieczna będzie wymiana konkretnej części – będzie to usługa reklamacyjna, bezpłatna (następuje jedynie koszt ew. części). Jeśli natomiast podczas wizyty reklamacyjnej okaże się, że musimy zamówić jakieś części, wizyta z montażem części będzie płatna normalnie. Klient nigdy nie ponosi w ramach jednej awarii kosztu większego niż 2 wizyty + materiał, gdzie dwie wizyty spowodowane są koniecznością zamawiania części.

Gwarancja nie dotyczy również zużytych już elementów, których klient nie decydował się wymieniać na nowe. Stare spłuczki, zawory, baterie, rozdzielnie elektryczne – takie elementy po pewnym czasie od naprawy mogą ponownie wymagać wizyty serwisanta lub wymiany.

Jeśli masz wątpliwości, czy Twoja reklamacja zostanie uwzględniona, napisz do nas e-mail pod adres kontakt@usterka.pl, a udzielimy odpowiedzi. Po umówieniu wizyty reklamacyjnej zazwyczaj fachowiec również kontaktuje się celem doprecyzowania problemu.

3
Jak pobrać fakturę?

Link do faktury znajdziesz w SMS, który powinieneś otrzymać od razu w momencie zakończenia wizyty. W przypadku podania adresu e-mail, również w wiadomości e-mail od nas. Firmom udostępniamy panel zbiorczo gromadzący faktury, zdjęcia i protokoły z wizyt.

4
Jak zmienić dane na fakturze?

Napisz do nas pod adres kontakt@usterka.pl, podaj numer faktury, adres i datę wizyty oraz wskaż, jakie dane powinny zostać skorygowane. W przypadku faktur wystawionych na osoby fizyczne nie ma możliwości zmiany na firmę (z uwagi na przepisy prawa). Jeśli korekta dotyczy innych danych, napisz do nas, a wystawimy odpowiednią korektę lub adnotację. Pamiętaj również, że dla firm i osób fizycznych cenniki są różne.

5
Chcę zaprosić konkretną osobę

Masz taką możliwość pod adresem umów ponownie – po podaniu numeru zlecenia (z wiadomości SMS z fakturą) będzie możliwość wyboru terminu spotkania z tym samym fachowcem. Jeśli nie ma żadnego dostępnego terminu, możesz skontaktować się z nami pod adresem kontakt@usterka.pl, a spróbujemy pomóc znaleźć dogodny termin wizyty.

6
Jak ocenić fachowca?

Po wizycie nasz system wyśle Tobie prośbę o ocenę fachowca. Wystarczy odpisać na wiadomość podając cyfrę od 1 do 6, gdzie 6 to najlepsza możliwa fachowca. Nasi pracownicy oraz obsługa na bieżąco weryfikują oceny od klientów, podejmując odpowiednie działania. Możemy się pochwalić faktem, że średnio 95 klientów na każde 100 wizyt ocenia naszych fachowców na 6.

7
Jak do Was zadzwonić?

Kontakt telefoniczny dostępny jest po umówieniu wizyty. Numer znajdziesz również w SMS po zakończeniu wizyty. Możesz też skontaktować się z nami pod adresem kontakt@usterka.pl.

8
Jak nawiązać współpracę?

Dla partnerów przygotowaliśmy wyjątkowe warunki współpracy. Szczegóły znajdziesz w menu w zakładce „partnerzy”.

9
Czy będzie druga płatna wizyta?

Czasami tak. Głównie przy serwisie AGD. Garść przykładów wymieniliśmy tutaj. Dlaczego druga wizyta jest płatna? Już tłumaczymy.

Każdy z naszych serwisantów AGD ma przy sobie 50-100 popularnych części (takich, które wystąpiły przynajmniej dwa razy w ciągu ostatnich kilkuset wizyt). Jeśli dana część nie jest dostępna u pracownika, rozpoczyna się proces organizacji materiału.

 1. Fachowiec musi złożyć zamówienie unikalnej części w systemie
 2. Koordynator musi zgłosić zapotrzebowanie do dystrybucji
 3. Dystrybucja zamawia towar u producenta lub na magazynie centralnym
 4. Paczka jest wysyłana do najbliższego punktu odbioru
 5. Fachowiec przed wizytą odbiera paczkę dla klienta
 6. Fachowiec jedzie na wizytę do klienta i wymienia wadliwą część

Często póki część nie zostanie wymieniona, nie wiemy o innych usterkach. Jeśli po wymianie części pojawia się inny problem, firma ponosi koszt błędnej diagnozy i zamawia kolejne części. Ponadto po skutecznej naprawie udzielamy 3-miesięcznej gwarancji na usługę.

To wszystko sprawia, że druga wizyta w praktyce jest dla nas dużo większym wyzwaniem niż pojedyncza wizyta i gdy tylko możemy, staramy się usunąć usterkę przy jednym spotkaniu.

Jeśli jednak druga wizyta jest konieczna, jest ona płatna zgodnie z naszym cennikiem. Organizacja materiału i wszystkie czynności z tym związane są w cenie drugiej wizyty (poza materiałem).

 1. Jasny cennik
 2. Błyskawiczny termin
 3. Płatność kartą i gotówką
 4. Tylko profesjonalni fachowcy
 5. Zawsze możesz odwołać wizytę
 6. Większość wizyt to koszt jedynie 129 zł

Nic nie ryzykujesz. Zamawiasz profesjonalistów z jasnymi zasadami i dobrą ceną.

Umów błyskawiczną wizytę

Sprawdź, jak szybko możemy się spotkać

O nas

kontakt@usterka.pl
Stanisławowska 47, Wrocław
Wrocławska 67, Kraków
Aleja Waszyngtona 2B, Warszawa
Pozostałe oddziały: Poznań, Gdańsk, Katowice, Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Łódź.

Wrocław

Kraków

Warszawa

Gdańsk

Poznań

Katowice

Łódź

Bydgoszcz

Lublin

Szczecin

Opole

Chorzów

Sopot

Gdynia

Rzeszów

Kielce

Białystok

Gorzów Wielkopolski

Olsztyn

Elektryk

Hydraulik

Naprawa pralek

Naprawa piekarników

Naprawa płyt indukcyjnych

Naprawa płyt ceramicznych

Naprawa spłuczek

Serwis Bosch

Serwis Amica

Serwis Siemens

Serwis Whirlpool

Serwis Beko

Serwis AEG / IKEA

Serwis Indesit

Serwis Candy

Serwis Electrolux

Dla obcokrajowców:

Electrician

Plumber

Handyman

електрик

водопровідник

배관공

전공

montir listrik

tukang ledeng