Hydraulik

Kompleksowe usługi hydrauliczne

Błyskawiczne naprawy i profesjonalny montaż, na dziś lub jutro.

NIE WYKONUJEMY:
- udrażnianie rur
- prace gazowe
Wycieki wody
Mokra ściana, zaciek pod umywalką lub prysznicem i inne problemy z wyciekami w instalacji wodnej.
SERWIS ARMATURY
Problemy z kranem/baterią wodną, toaletą czy spłuczką oraz inną armaturą sanitarną.
Biały montaż
Wymiana lub montaż muszli, umywalek, brodzików, kabin prysznicowych oraz spoinowanie.
NOWE INSTALACJE
Oferujemy tworzenie nowych instalacji wodnych i grzewczych i modernizację istniejących.
Hydraulik

Doświadczony hydraulik

Zawodowi montaży urządzeń i instalacji sanitarnych.

Nasi hydraulicy to osoby z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu nowych instalacji, modernizacji obecnych oraz usuwaniu mniejszych i większych awarii napotkanych w trakcie eksploatacji.

Konserwacja instalacji hydraulicznych

Aby uniknąć awarii należy na bieżąco konserwować instalację i usuwać nawet najdrobniejsze wycieki.

Raz w roku warto sprawdzić aktualny stan wszystkich punktów wodnych, ciśnienie na piecu centralnego ogrzewania (w celu oceny ew. wycieków) oraz prewencyjnie wymieniać wysłużone elementy instalacji.

Hydraulik

Jakie awarie usuwa pogotowie wodne?

Sprawdź, w jakich sytuacjach możemy się przydać.
1
Cieknący syfon

Gdy zauważysz wyciek z syfonu lub już przemoczoną szafkę łazienkową lub kuchenną, możesz do nas zadzwonić z prośbą o wsparcie. W prostych przypadkach wystarcza wymiana uszczelek. W innych musimy wymienić cały syfon na nowy, a w bardziej problemowych ustalić pozostałe przyczyny wycieku, takich jak niedrożności w instalacji kanalizacyjnej.

2
Cieknąca spłuczka

Gdy po spłukaniu wody do toalety nadal napływa woda, zazwyczaj mamy do czynienia z zaworem spłukującym, który nie dolega prawidłowo do dna zbiornika. Najczęściej jest to zużycie uszczelki lub całego mechanizmu, sporadycznie przycięcie pływaka lub jednego z elementów zaworu.

W przypadku gdy cieknie spłuczka zabudowana typu Geberit, Grohe, możemy mieć problem z dostępnością części od ręki. Stare modele, które nie występują już w sprzedaży lokalnej są sprowadzane na indywidualne zamówienie od producenta lub ze sprzedaży internetowej.

3
Cieknący zawór lub cieknący wężyk

Jeśli zauważyłeś wyciek z zaworu lub cieknący wężyk wody w oplocie metalowym, najczęściej wystarczy go po prostu wymienić. Przed wymianą zaworu warto się upewnić, czy zakręcenie głównego zaworu wody w mieszkaniu zatrzymuje napływ bieżącej wody np. do baterii. Abyśmy mieli możliwość wymiany zaworu przy toalecie lub zaworu przy pralce, główny zawór wody w lokalu musi być sprawny.

4
Cieknący grzejnik

Jeśli cieknie grzejnik lub zawór przy grzejniku, kluczową informacją jest to, jakie ogrzewanie zastosowano w mieszkaniu. Jeśli jest to ogrzewanie miejskie lub z osiedlowej kotłowni, warto zapytać zarządcy jaka jest procedura zgłoszeń w tego typu awariach. W przypadku cieknących grzejników przy ogrzewaniu własnym (piec gazowy typu Junkers lub inny piec gazowy), nawet przy konieczności wymiany zaworu przy grzejniku nie będzie to żadnym problemem.

5
Cieknąca bateria

Jeśli cieknie woda z baterii wody, najczęściej wyciek następuje z głowicy baterii, zaworów lub którejś z uszczelek. Jeśli stwierdzono obecność wody pod umywalką lub zlewozmywakiem, warto sprawdzić stan wężyków wody, które doprowadzają wodę do baterii. Po przyjeździe na miejsce usuwamy wyciek (naprawiamy baterię) lub wymieniamy ją na nową. Po podjęciu decyzji możemy wykonać zakupy od ręki.

5
Cieknie brodzik lub kabina prysznicowa

Wyciek spod brodzika lub kabiny może oznaczać błahy powód i najczęściej tak jest, gdy pod kabinę jest bezpośredni dostęp. Gorzej, jeśli kabina jest zabudowana. Wtedy często konieczny jest pełen demontaż i ponowny montaż, połączony z usunięciem starych spoin i nałożeniem nowych. Taka wizyta może potrwać nawet do 6-7 godzin. Gdy dostęp jest swobodny, najczęściej są to krótkie wizyty.

5
Mokra ściana, zacieki

Nasi hydraulicy dokonują również odkrywek w ścianach i usuwają awarie generujące widoczne zacieki. Takie wizyty najczęściej trwają do kilku godzin i połączone są z zakupem materiałów.

Hydraulik

Instalacja nowej armatury

Podłączanie i wymiana istniejących elementów.

Profesjonalny biały montaż to gwarancja estetyki i wieloletniej eksploatacji. Nasi hydraulicy dokonują montażu toalet, brodzików, kabin czy baterii wodnych. W razie potrzeby wyjeżdżamy na zakupy i uzupełniamy braki w materiale.

Podłączenia w kuchni

Podłączamy elementy wodne w nowych kuchniach.

Po odbiorze zabudowy kuchennej najczęściej musimy jeszcze dokonać podłączeń zmywarki, syfonu, zaworów, zlewozmywaka czy baterii kuchennej. Wszystkie te prace wykona nasz hydraulik, a w parze z elektrykiem podłączą również pozostałe urządzenia.

Hydraulik

Zobacz nasze pozostałe usługi.

Elektryk, hydraulik czy serwis AGD.
Pogotowie elektryczne

ELEKTRYK

Wymiana, montaż, podłączenia.
Naprawa zmywarek - Wrocław, Warszawa, Kraków

SERWIS AGD

Naprawa pralek, zmywarek, piekarników i okapów.
Wymiana zamków

ZŁOTA RĄCZKA

Montaż luster, karniszy, obrazów itd.

Aktualizacja: 19.07.2019

Umów błyskawiczną wizytę

Sprawdź, jak szybko możemy się spotkać

O nas

kontakt@usterka.pl
Stanisławowska 47, Wrocław
Wrocławska 67, Kraków
Aleja Waszyngtona 2B, Warszawa
Pozostałe oddziały: Poznań, Trójmiasto
NIP: 646-286-02-37

Kontakt telefoniczny

(pn-pt, 8:00-16:00; jeśli infolinia jest nieczynna, napisz do nas SMS lub e-mail, a oddzwonimy)