zestaw bidetowy podtynkowy, zestaw bidetowy punktowy, rączka bidetowa, bateria bidetowa, bidette

Nie masz pojęcia co oznacza słowo “bidetta“? A może kojarzy Ci się z bidetem? To dobry trop, ponieważ zestaw bidetowy to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego bidetu, zwłaszcza do niewielkich łazienek. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcamy do przeczytania dzisiejszego wpisu.

Bidetta co to jest?

Jest to specjalna słuchawka natryskowa z długim, przeważnie 150-centymetrowym wężem, którą montuje się w bliskim sąsiedztwie WC. Dzięki temu pozwala odświeżyć się po skorzystaniu z toalety bez schodzenia z misy WC. Jej inne nazwy to bidette, bateria bidetowa, rączka bidetowa, bidetka czy zestaw bidetowy. To rozwiązanie jest szczególnie popularne w krajach skandynawskich oraz w Azji, choć coraz częściej pojawia się także w Polsce. Baterię bidetową można zamontować na stelażu podtynkowym lub po połączeniu jej z rurami odpływowymi pod umywalką.

Bidetta jak używać?

Obsługa rączki bidetowej jest niezwykle łatwa. Na rączce zestawu bidetowego znajduje się specjalny przycisk auto-stop. Można również dopasować temperaturę oraz siłę natrysku do indywidualnych preferencji. Co ważne, korzystanie z rączki bidetowej nie wymaga wstawania z WC, cała higiena odbywa się tuż po skorzystaniu z toalety, co jest wygodnym i higienicznym rozwiązaniem.

Zestaw bidetowy – jakie zalety?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, rączka bidetowa umożliwia wykonywanie czynności higienicznych bez konieczności wstawania z deski sedesowej. Dla wielu osób będzie znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż klasyczny bidet, który wymaga wstania z toalety oraz kucania nad misą bidetową. Z tego powodu jest to szczególnie dobra opcja dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest także fakt, iż bidetta nie wymaga wiele przestrzeni. Możemy zamontować ją nawet w najmniejszej łazience. To zdecydowanie dobry pomysł dla osób, które nie chcą rezygnować z higieny intymnej, a ze względu na ograniczony metraż nie posiadają miejsca na montaż bidetu.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Zestaw bidetowy można wykorzystywać nie tylko do podmywania, ale również podczas sprzątania. Bez problemu przy jego pomocy napełnimy wodą wiadro lub miskę, zmyjemy detergenty z wanny, WC czy umywalki. Bidetka umożliwia również czyszczenie różnego rodzaju przedmiotów nad WC, których nie chcemy myć w umywalce, np. zabrudzonych butów. Również samo utrzymanie czystości rączki bidetowej jest dziecinnie proste i wystarczy przetrzeć ją detergentem przeznaczonym do mycia armatury łazienkowej.

Bidetta – opinie

Wiele osób ceni bidettę za wygodę użytkowania, która jest ich zdaniem dużo większa niż w przypadku korzystania z klasycznego bidetu. Dużym plusem według użytkowników jest też fakt, że zajmuje niewiele miejsca i jest łatwa w utrzymaniu czystości, a przy tym pozwala cieszyć się maksymalną higieną intymną. Wielu użytkowników korzysta z niej nie tylko do podmywania, ale również w trakcie codziennych porządków, jak i po spacerze z psem, np. w celu umycia łap.

Ile kosztuje bidetta?

Rączka bidetowa jest tańszym rozwiązaniem niż toaleta myjąca, o której pisaliśmy w naszym innym artykule – Toaleta myjąca z funkcją bidetu – czy warto ją kupić? Zestaw bidetowy kupimy od 100 zł, droższe modele z dodatkowymi funkcjami kosztują około 500 złotych. Dużą popularnością cieszy się między innymi zestaw bidetowy podtynkowy punktowy Omnires Y System, którą kupimy za około 460-480 złotych. Wiele osób urządzając łazienkę w stylu nowoczesnym lub loft, kupuje zestaw bidetowy czarny. Najtańsza bateria bidetowa czarna kosztuje około 299 złotych.

Bidetta to bez wątpienia ciekawe rozwiązanie nie tylko do małych łazienek, ponieważ liczba jej zalet pozwala na zastąpienie klasycznego bidetu rączką bidetową. Jeśli planujesz remont łazienki obejmujący montaż zestawu bidetowego lub chcesz zamontować bidetkę w obecnej łazience i szukasz dobrego hydraulika, który wykona to zadanie, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

 

To może Cię zainteresować:

Miska bezkołnierzowa – czy warto ją kupić?

Mąż na godziny – fachowa pomoc dla płci pięknej

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Wymiana i montaż toalet