przeciekający brodzik, dlaczego brodzik przecieka, jak zabezpieczyć brodzik przed przeciekaniem? jak uszczelnić brodzik

Po odprężającej kąpieli zauważyłeś cieknącą wodą spod kabiny prysznicowej? Chcesz dowiedzieć się, dlaczego brodzik przecieka oraz jak zabezpieczyć brodzik przed przeciekaniem? Przeczytaj zatem nasz dzisiejszy wpis i podejmij odpowiednie działania.

Przeciekający brodzik – przyczyny

Jednym z częstszych problemów z przeciekającym brodzikiem powoduje nieszczelność połączenia syfonu z odpływem. W odpowiedniego działającej instalacji woda spływająca do brodzika trafia do otworu odpływowego, a następnie do elastycznej rurki, poprzez którą dostaje się bezpośrednio do kanalizacji. Gdy połączenie jest nieszczelne, część wody przenika na zewnątrz, zamiast do kanalizacji. W tym przypadku należy dokręcić łączenie, a jeśli to nie pomoże, trzeba sprawdzić stan uszczelki, która z czasem ulega zużyciu i wymienić ją na nową. Druga uszczelka, która może powodować, że brodzik przecieka, znajduje się między rurą odpływową a ujściem do kanalizacji. W tej sytuacji również należy dokonać jej wymiany. Warto również zwrócić uwagę na stan rurki odprowadzającej wodę. Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego, co sprawia, że szybciej się niszczy i może prowadzić do wycieków wody.

Znacznie częściej brodzik przecieka z powodu nieodpowiedniego zabezpieczenia łączeń między brodzikiem a ścianą. Zwykle nie jest on widoczny gołym okiem i przyczyną problemu jest zastosowanie niskiej jakości silikonu w trakcie montażu lub jego nieprawidłowe nałożenie. Na szczęście jest to usterka, z którą możemy sobie poradzić samodzielnie, przeprowadzając uszczelnianie brodzika. Jak uszczelnić brodzik? Przeczytaj kolejny akapit 🙂

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Brodzik przecieka – jak zabezpieczyć brodzik przed przeciekaniem?

Zanim przystąpisz do prac, zakup dobrej jakości silikon sanitarny, przeznaczony do gładkich powierzchni. Należy wybrać silikon bakteriobójczy, ponieważ mokre środowisko sprzyja rozwojowi pleśni, bakterii i grzybów. Na rynku znajdziemy silikon w wielu kolorach, który bez trudu dopasujemy do armatury czy płytek. Jeśli nie wiesz, jak kolor wybrać, zdecyduj się na uniwersalny silikon bezbarwny. Potrzebny będzie również ostry nóż, taśma malarska oraz rozpuszczalnik. Za pomocą ostrego noża lub innego narzędzia należy usunąć starą spoinę. Należy to zadanie wykonać dokładnie i bez gwałtownych ruchów, aby nie porysować płytek i brodzika. Resztki silikonu usuń przy pomocy rozpuszczalnika. Po odtłuszczeniu powierzchni rozpuszczalnikiem, zabezpiecz krawędzie szczeliny taśmą malarską i zastosuj silikon w celu wypełnienia przestrzeni między ścianą a brodzikiem.

Dlaczego brodzik przecieka – inne przyczyny usterki

Pomimo wykonania powyższych działania brodzik przecieka nadal? Być może doszło do uszkodzeń samego brodzika i pod wpływem ciężaru w trakcie kąpieli woda wydostaje się przez szczeliny. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak wymiana brodzika. Czasami zdarza się również, że woda przedostaje się poprzez fugi między płytkami. Jeśli podczas remontu nie zastosowaliśmy fug hydrofobowych, należy zabezpieczyć je preparatem uszczelniającym.

Wolisz zlecić naprawę hydraulikowi? Wybierz nasze usługi hydrauliczne, które realizujemy w większości miast i ich okolic. Nasz hydraulik bez trudu poradzi sobie zarówno z wyciekiem, jak i montażem nowego brodzika.

To może Cię zainteresować:

Pogotowie kanalizacyjne

Niedrożność kanalizacji

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Wymiana i montaż kabin prysznicowych