Stojąca woda w zlewie lub zatkana toaleta to częste problemy, do których jest wzywane nasze pogotowie kanalizacyjne we Wrocławiu. Poniżej przedstawiamy informacje, jak dbać o instalację kanalizacyjną oraz jak postępować w przypadku jej zapchania. Jeśli masz problemy z kanalizacją i nie chcesz zajmować się jej udrażnianiem na własną rękę, wybierz naszą usługę udrażnianie rur Wrocław.
Częstą przyczyną tego, że woda stoi w zlewie, jest nieprawidłowo wykonana lub stara instalacja kanalizacyjna. Jeśli często pojawia się problem niedrożności, warto rozważyć wymianę instalacji. Obecnie stosuje się elementy z tworzyw sztucznych, które wykazują większą odporność na substancje chemiczne oraz powstawanie kamienia, a tym samym wydłużają żywotność instalacji.
Jeśli stojąca woda lub niedrożna toaleta to niemal codzienność w mieszkaniach z wymienioną instalacją, warto zastanowić się, czy do takiej sytuacji nie przyczyniamy się my sami, niewłaściwie korzystając z kanalizacji. Wszelkie resztki jedzenia, kości, chrząstki i ości należy wyrzucać do kosza. Do instalacji nie powinny dostawać się również tkaniny, pierze, trociny, wata, podpaski, tampony czy pieluchy, ponieważ hamują swobodny przepływ ścieków wewnątrz rury. Nie należy także wrzucać lub wylewać do sedesu i umywalki materiałów budowlanych, takich jak gips, tynk, gruz czy piasek, ponieważ opadając na dno rur, tworzą trudne do usunięcia zatory. Wylewanie tłuszczu lub olejów do kanalizacji zmniejsza z kolei średnicę rur, ponieważ substancje oleiste ulegają tężeniu. Do uszkodzenia przewodów kanalizacyjnych prowadzą również agresywne środki chemiczne, dlatego należy stosować je z umiarem. Jak widać, jeśli chcemy uniknąć zamawiania takich usług jak udrażnianie rur we Wrocławiu, należy odpowiednio dbać o instalację kanalizacyjną każdego dnia.
Instalacja kanalizacyjna może zapchać się częściowo lub całkowicie. W przypadku częściowego zatkania, odpływ wody jest zdecydowanie wolniejszy niż dotychczas. W przypadku całkowitego zapchania rur, woda nie odpływa i pozostaje w umywalce lub zlewozmywaku. Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna, ponieważ może dojść do zalania toalety lub kuchni.
W przypadku umywalki z syfonem plastikowym lub stalowym, jesteśmy w stanie poradzić sobie z udrażnianiem samodzielnie. Zatkany syfon powoduje, że woda nie chce spływać regularnym strumieniem, należy więc wybrać zalegające w nim zanieczyszczenia. Odkręcenie syfonu z plastiku lub stali jest dziecinnie proste. Pod syfon należy podstawić miseczkę lub inny pojemnik, do którego będą spływać woda oraz wszelkie resztki i nieczystości.
W przypadku syfonów żeliwnych, odradzamy samodzielnie próby demontażu i czyszczenia, ponieważ jest to zdecydowanie trudniejsze zadanie niż w przypadku syfonów plastikowych. Jeśli mieszkasz w stolicy województwa dolnośląskiego lub jej okolicy, wezwij nasze pogotowie kanalizacyjne we Wrocławiu. W kilka chwil zdemontujemy syfon i udrożnimy kanalizację. Jeśli interesuje Cię wymiana syfonu żeliwnego na plastikowy, również możesz liczyć na naszą fachową pomoc.
Przy częściowo zapchanych rurach, dobrze sprawdzają się tak zwane przepychaczki. Tradycyjne przepychaczki składają się z drążka i gumowego kielicha. Przeprowadzając udrażnianie rur przy pomocy tego przedmiotu, należy zatkać otwór przelewowy, a za pomocą kielicha przepychaczki zasłonić otwór odpływowy. Przy użyciu drążka powinno się kilkukrotnie docisnąć gumowy kielich przepychaczki do otworu odpływowego. Na rynku są dostępne także przepychaczki z mechanizmem pneumatycznym, dzięki czemu nie wymagają użycia dużej siły. Skuteczne mogą się okazać także różnego rodzaju środki chemiczne, granulki i żele, które rozpuszczają nagromadzony brud. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i wybrać środek odpowiedni do naszego problemu. Agresywna chemia może uszkodzić rury, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze starą instalacją.
Jeśli powyższe rozwiązania zawodzą, z pomocą przychodzą sprężyny, czyli tak zwane żmijki do rur. Sprężyny mogą mieć długość pd 1,5 do 5 metrów i są to stalowe druty zwinięte w spiralę. Jest to uniwersalne urządzenie, które umożliwia udrażnianie instalacji kanalizacyjnej każdego typu. Sprężyna z jednej strony ma korbkę, a z drugiej strony posiada ostro zakończoną końcówkę. Może mieć ona różną szerokość. Te przeznaczone do udrażniania umywalek i zlewozmywaków mają zwykle od 4 do 6 mm średnicy. Sprężyna do przepychania toalety ma średnicę od 6 do 10 mm. Żmijkę wkręca się do rury kanalizacyjnej do końca, a następnie należy ją wyciągnąć na zewnątrz, kręcąc korbką w przeciwnym kierunku. Przy tym zadaniu potrzebne są dwie osoby, ponieważ jedna z nich przytrzymuje sprężynę, a druga ją wkręca.
Jeśli nie chcesz przeprowadzać tego typu operacji samodzielnie, wybierz naszą usługę udrażnianie rur Wrocław. Dojeżdżamy pod wskazany adres na terenie miasta oraz oferujemy błyskawiczne terminy. Umów wizytę w zaledwie dwie minuty, wypełniając nasz formularz zgłoszeniowy.
Zamów fachowca
Do domu i biura