mąż na godziny, pomoc dla samotnych pań, pomoc dla kobiet, złota rączka

W Internecie można znaleźć mnóstwo ofert „mężów na godziny”. Kim jest mąż na godziny, jakie usługi świadczy i ile zarabia? Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem i uprzedzamy, że ta dwuznaczna nazwa profesji nie ma nic wspólnego z ogłoszeniami towarzyskimi 😊

Mąż na godziny – co to oznacza?

Mąż na godziny to inaczej złota rączka, osoba, która sprawnie i solidnie dokona wszelkich napraw w domu. Z oferty najczęściej korzystają samotne kobiety, które czysto teoretycznie nie potrafią lub nie mają wystarczająco dużo siły, aby samodzielnie przeprowadzić cięższe prace, które z reguły wykonuje mąż. Oczywiście oferta nie jest skierowana wyłącznie do singielek i wdów. Usługi męża na godziny z powodzeniem zamawiają również kobiety zamężne, których mężowie nie mają czasu, żeby zająć się drobnymi usterkami w domu. Fachowcy dumnie nazywani mężami przyjeżdżają pod wskazany adres i zwykle w ciągu godziny lub dwóch wykonują zlecone prace.

Usługi mężów znane są w większych miastach od lat. Pierwsza tego typu firma powstała w Katowicach i działa na zasadzie franczyzy w innych regionach Polski. Z czasem nazwę zaczęli wykorzystywać także pojedynczy fachowcy, ponieważ mąż na godziny cieszy się dużym zainteresowaniem, a chwytliwa i zarazem zabawna nazwa przyciąga klientki oraz …klientów. Okazuje się, że również panowie nierzadko potrzebują w codziennym życiu wsparcia złotej rączki. Zapotrzebowanie na mężów wzrasta głównie przed świętami oraz w wakacje, czyli w najgorętszym okresie remontów.

Mąż na godziny – jakie usługi wykonuje?

Lista prac, które wykonują mężowie na godziny jest naprawdę długa. Mąż na godziny naprawi cieknący kran, zacinający się zamek, przeprowadzi regulację okien lub montaż luster, karniszy, obrazów, kinkietów czy półek. Fachowiec zajmuje się także składaniem mebli, wymianą piecyków, muszli, syfonów, poprawi luźne gniazdko, udrożni zatkany zlew i ukryje szpecące mieszkanie kable. Niektóre firmy delegujące do pracy złotą rączkę mają w swojej ofercie nawet wymianę koła w aucie oraz koszenie trawy i rąbanie drewna.

Mąż na godziny – cennik

Mąż na godziny, jak wskazuje sama nazwa, jest rozliczany godzinowo. W zależności od rodzaju prac, ceny zaczynają się zwykle od 65 złotych za godzinę pracy. Niektóre firmy umożliwiają umówienie wizyty kilku fachowców w tym samym czasie, co pozwala na szybsze wykonanie prac. Cennik nie jest sztywny i istnieje możliwość negocjowania cen. Wiele firm wlicza dojazd w cenę usługi. Zwykle zlecenia weekendowe lub w okresie świątecznym podlegają indywidualnej wycenie.

Mąż na godziny – opinie

W Internecie krąży wiele opinii o mężach na godziny. Przed podjęciem współpracy warto przeczytać komentarze osób, które skorzystały już z usług złotej rączki. Nie brakuje ich na stronach branżowych oraz w mediach społecznościowych. Duże zapotrzebowanie na tego rodzaju prace sprawia, że na rynku stale przybywa dzielnych mężów, chętnych do poratowania osób w potrzebie. Jednak także panowie mogą liczyć na pomoc ze strony płci pięknej. Kobiety nie pozostają w tyle i na rynku działa  oferta „żona na godziny”. Panie wykonują na przykład profesjonalne prace konserwacyjne oraz poprawki krawieckie.

 

Choć usterka.pl nie oferuje usług męża na godziny, to podobny zakres prac zapewnia oferta złota rączka. Usługa jest dostępna we wszystkich największych miastach Polski. Zachęcamy do zamawiania wizyt naszych solidnych fachowców, wypełniając formularz online!

 

 

 

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Drobne naprawy, Złota rączka