zawiasy meblowe

Zawiasy meblowe nie wydają się nam najważniejszym elementem wystroju mieszkania, ale często sprawa wygląda zupełnie inaczej. To właśnie od zawiasów zależy funkcjonalność mebli, ich prawidłowe otwieranie, a nawet ułożenie. Dowiedz się, jaki zawiasy meblowe są najbardziej uniwersalne oraz jak wybrać te idealne do Twojego mieszkania. Co znajdziesz w naszym artykule?

 1. Za co odpowiadają zawiasy meblowe?
 2. Jak wybrać idealny zawias do szafki?
 3. Co zrobić, gdy nie wiesz jaki zawias wybrać?

Nie masz pojęcia jaki zawias wybrać, nie mówiąc już o składaniu mebli w całość? Skontaktuj się z naszymi specjalistami od składania mebli!

Czy zawias do mebli jest, aż tak ważny?

Na powyższe pytanie istnieje jedna prosta odpowiedź – oczywiście, że tak! Wybór odpowiednich zawiasów meblowych to przede wszystkim zwrócenie uwagi na ich rozmiar, ciężar drzwi oraz całą konstrukcję. Idealne zawiasy sprawią, że korzystanie z mebli będzie łatwiejsze i pozbawione konieczności wizyt fachowca od regulacji lub naprawy mebli.

Za co odpowiadają zawiasy meblowe?

Czasy, gdy zawiasy do mebli służyły wyłącznie do zamykania lub otwierania drzwi już dawno minęły. Rozwinięcie technologii zawiasów sprawiło, że użytkownicy mebli mogą liczyć na zupełnie nowe funkcje, które w codziennym życiu okazują się być wyjątkowo przydatne. Co zyskujemy po montażu nowych zawiasów meblowych?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca
 • Innowacyjny system push open
  Drzwiczki do mebli kuchennych lub szafek otwierają się same po przyciśnięciu korpusu szafki.
 • Szerszy kąt otwarcia
  Tak, nowe zawiasy sprawią, że meble z wewnętrznymi szufladami lub te ustawione w mniej dostępnym miejscu, będą otwierać się łatwiej i wygodniej.
 • Wyciszone zamykanie
  Jedną z najważniejszych funkcji, którymi mogą się poszczycić nowsze zawiasy meblowe jest całkowite wyciszenie zamknięcia.

Jak dobrać odpowiedni zawias meblowy do szafki?

Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze zawiasów do mebli jest grubość materiały, do którego zamierzamy nowy zawias przytwierdzić. Drzwiczki powinny być grubsze niż zawiasy meblowe, które zamierzamy zamontować. Ponadto, zwróć uwagę, czy drzwi zamykają się do boku oraz sprawdź, czy w pokoju znajdziesz miejsce na ich otwarcie. Jeśli drzwi znajdują się we wnęcę lub w trudno dostępnym miejscu – skorzystaj z zawiasów wpuszczanych.

Szafki narożne wyposaż w zawiasy meblowe uzupełniające oraz zawiasy o szerokim kącie otwarcia. Jeżeli masz problem z otworzeniem szafki z drzwiami, które znajdują się na zewnątrz mebla, wyposaż się zawiasy bliźniacze.

Zawiasy meblowe – Dostępne rodzaje zawiasów

Wybór odpowiednich zawiasów poprzedzimy zapoznaniem Cię z poszczególnymi rodzajami zawiasów. Na rynku dostępnych jest ogromna liczba różnych mechanizmów, które zapewniają odmienną konstrukcję i funkcjonalność. Jakie zawiasy do mebli wybrać? Szczególnie przydatnymi okażą się zawiasy:

 • Puszkowe,
 • Do szkła,
 • Do zabudowy lodówki,
 • Bliźniacze,
 • Środkowe,
 • Uzupełniające.

Jak widzisz, rodzajów zawiasów do mebli jest naprawdę sporo, a wybór odpowiednich może zająć Ci sporą chwilę. Pamiętaj, aby decyzja w kwestii zawiasów była przemyślana, biorąca pod uwagę strukturę całego mieszkania.

Nie wiesz, jak wybrać zawiasy do mebli?

Jeśli nadal nie wiesz, które zawiasy meblowe wybrać, skontaktuj się z naszym zespołem od regulacji drzwi i okien. Złote rączki, zasilające nasz zespół chętnie wspomogą Cię przy wyborze idealne rozwiązania, które zapewni komfortowe i wygodne użytkowanie mebli w całym mieszkaniu.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Składanie mebli, Złota rączka