przeniesienie kuchni w bloku, przeniesienie kuchni w bloku z wielkiej płyty, Blok przeniesienie kuchni do pokoju, przeniesienie kuchni do slaonu o czym pamiętać

Niewielki metraż mieszkania zmusza nas nierzadko do podejmowania radykalnych rozwiązań. Aby wydzielić dodatkowy pokój dla pociechy, wiele osób decyduje się na przeniesienie kuchni do salonu, tworząc nowoczesny aneks i zyskując tym samym dodatkowe pomieszczenie. O czym należy jednak pamiętać przenosząc kuchnię?

Przeniesienie kuchni w bloku – sprawdź możliwości

Nowa kuchnia musi znaleźć się w pobliżu komina od wentylacji, instalacji kanalizacyjnej i wodnej. Z tego powodu wiele osób lokuje aneks kuchenny w bezpośrednim sąsiedztwie łazienki. Zanim przystąpisz do jakichkolwiek prac, pamiętaj o sprawdzeniu projektu budynku. Należy zapoznać się ze ścianami nośnymi w mieszkaniu, tak, aby nie naruszyć konstrukcji bloku. Swoje pomysły warto przedyskutować z fachowcami oraz należy zadbać o formalności. Z reguły przeniesienie kuchni do części dziennej nie wymaga zgody administratora budynku. Warto jednak zapoznać się z regulaminem, aby uniknąć problemów ze wspólnotą lub spółdzielnią. Jeśli przeniesienie kuchni wiąże się z ingerencją w elementy konstrukcyjne, takie jak ściany, wentylacja czy poprowadzenie instalacji gazowej, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia od administratora.

Przeniesienie kuchni w bloku z wielkiej płyty – na to zwróć uwagę

Analizując możliwości przeniesienia kuchni, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że punkty odpływu wody, a więc zmywarka i zlewozmywak powinny znajdować się w odległości maksymalnie 2 metrów od pionu kanalizacyjnego. Większa odległość może wiązać się z większą awaryjnością instalacji. Jeśli chodzi o instalację wodną, przyłącze można przenieść niemal wszędzie i nie stanowi to większego problemu.

Decydując się na przeniesienie kuchni do salonu, zastanów się również, czy w Twojej kuchni ma pojawić się płyta indukcyjna, czy płyta gazowa. Ta pierwsza wymaga zasilania dwufazowego. Jeśli chcesz korzystać z płyty gazowej, konieczne będzie doprowadzenie rury do nowej lokalizacji, co z kolei wymaga przekucia się przez ścianę.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Problematyczną kwestią może być wentylacja. Jeśli istnieje taka możliwość, warto stworzyć nowy kanał poprzez połączenie rurą wentylacją, wykorzystując pion w łazience. Oczywiście to rozwiązanie wymaga estetycznego wykończenia, jeśli nie chcemy, aby w salonie były widoczne rury. W przypadku, gdy nie masz dostępu do pionu wentylacji, zamontuj pochłaniacz z wkładami węglowymi. Przy tym rozwiązaniu należy jednak pamiętać o regularnej wymianie wkładów.

Blok przeniesienie kuchni do pokoju – zaufaj specjalistom

Wydzielenie kuchni w salonie lub innym pomieszczeniu wymaga nierzadko wielu kompromisów. Konieczność zmian w instalacji może spowodować, że Twój plan nie do końca będzie pokrywał się z rzeczywistością. Jeśli zależy Ci na estetycznym efekcie, skorzystaj z pomocy projektanta, który pomoże Ci stworzyć spójną i ergonomiczną przestrzeń. Dzięki zastosowaniu wielu trików, bez problemu uda się zasłonić wszelkie rury.

Przeniesienie kuchni do salonu w bloku to dobre i ekonomiczne rozwiązanie. Zwłaszcza, gdy nie rozważamy zmiany mieszkania na większe, a na przykład powiększa się nam rodzina. Należy jednak dopełnić wszelkich formalności oraz skonfrontować pomysły z rzeczywistością. Warto również zasięgnąć rad fachowców i projektanta wnętrz, którzy zadbają o prawidłowy przebieg prac oraz o estetykę wykonania kuchni.

Decydując się na przeniesienie kuchni do salonu, bez wątpienia przyda Ci się dobry elektryk, hydraulik i złota rączka. Wszystkich tych specjalistów znajdziesz u nas! Zapewniamy wsparcie najlepszych fachowców z niezbędnymi kwalifikacjami i dużym doświadczeniem, co sprawia, że zlecając nam prace możesz liczyć na profesjonalizm i najwyższą jakość usług!

 

To może Cię zainteresować:

Malowanie elewacji – jak malować elewację?

Jak i czym usunąć silikon?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Remont kuchni – jak zaplanować?

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Instalacje co, Instalacje wodne