Naprawa pralek, serwis pralek LG, pralki LG, pralka LG

Na naszym blogu pojawiło się już wiele wpisów na temat serwisu pralek różnych producentów. Odnośniki do artykułów znajdują się poniżej niniejszego wpisu. Dzisiaj zajmiemy się pralkami LG. Jakie funkcje i programy posiadają pralki LG? Jakie awarie występują najczęściej? Czy wiesz gdzie w Polsce znajdują się fabryki LG? Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Pralki LG – informacje o marce

LG Group jest południowokoreańskim przedsiębiorstwem, zajmującym się przemysłem elektronicznym, chemicznym i telekomunikacyjnym. Założycielem firmy jest Koo In-Hwoi i powstała ona w 1958 roku. Na początku przedsiębiorstwo skupiało się na budowie radioodbiorników oraz automatycznych telefonów, następnie sprzedażą telewizorów i lodówek. Pierwszą pralkę LG sprzedano w 1969 roku. Do 1995 roku firma działała pod nazwą Lucky LG Group.

Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Seulu, a dyrektorem jest Bon-Joon Koo. LG Group zatrudnia prawie 230 tysięcy osób w ponad 120 krajach i jest zaliczane do największych koreańskich czeboli. Marka jest obecna w Polsce od 1990 roku, kiedy to spółka Art-B zainwestowała część kapitału, aby uruchomić linię produkcyjną LG Art B. LG posiada w Polsce dwie fabryki. Jedna z nich znajduje się w Mławie i specjalizuje w produkcji telewizorów. Druga fabryka mieści się w Biskupicach Podgórnych,  w okolicach Wrocławia i zajmuje się produkcją pralek i lodówek.

Pralki LG – dane techniczne

Producent posiada w swojej ofercie standardowej wielkości pralki, jak również wersje slim, o szerokości 45 cm. Wiele modeli jest produkowanych w Polsce i o czym informuje producent na swojej stronie. Pralki LG wykonują od 400 do 1400 obrotów na minutę w zależności od wybranych ustawień. Waga wsadu, w zależności od modelu, waha się od 6 do 10,5 kg. Pralki LG charakteryzuje najwyższa klasa energetyczna A+++. Są one także ciche, głośność podczas wirowania wynosi 74 dB. Cichą i niezawodną pracę zapewnia silnik inwerterowy Direct Drive, który posiada 10-letnią gwarancję producenta.

Pralki LG – funkcje

Pralki LG skrywają w sobie wiele ciekawych funkcji, które usprawniają codzienne prace domowe oraz podnoszą jakość prania.

Funkcja AI DD

W trakcie prania analizuje właściwości wsadu i dopasowuje optymalne ruchy bębna, aby chronić tkaniny przed zniszczeniem.

TurboWash 360˚

Dzięki tej funkcji możemy wyprać tkaniny w zaledwie 39 minut, a specjalne dysze 3D rozpryskują wodę w czterech kierunkach, umożliwiając bardziej dokładne pranie ubrań.

LG Steam+

Technologia wykorzystująca parę wodną usuwa 99,9% alergenów, które mogą być niebezpieczne dla najmłodszych oraz osób zmagających się z alergią. Oczyszczanie odbywa się w trzech krokach. Pierwszym krokiem jest dezynfekcja, później następuje rozpuszczanie alergenów, które następnie zostają usunięte z powierzchni materiału. Funkcja LG Steam+ zmniejsza zagniecenia tkanin o 30%.

TrueSteam Softener

Funkcja zmiękcza twarde i szorstkie tkaniny za pomocą pary, bez konieczności używania bardziej inwazyjnych detergentów. Dzięki temu ubrania nie drażnią skóry, a pranie jest miękkie i przyjemne w dotyku.

TrueSteam Refreash

Usuwa nieprzyjemny zapach z ubrań, niweluje zagniecenia oraz pomaga odświeżyć dawno nienoszoną, czystą odzież w zaledwie 20 minut.

Technologia 6 Motion

Pralki LG poruszają bębnem w kilku kierunkach, imitując ruchy wykonywane podczas prania ręcznego, czyli półobrót, upuszczanie, ruch pełno obrotowy, filtracja, kołysanie, rolowanie. Dzięki temu możliwie jest dokładniejsze wypranie odzieży, bez obaw o uszkodzenie nawet najbardziej delikatnych tkanin.

Tag On

Funkcja umożliwia pobieranie nowych programów na telefon. Aby zainstalować program w pralce, wystarczy dotknąć symbolu Tag On NFC. Pamięć posiada 20 pozycji i program jest aktualizuje się corocznie. Program na smartfona umożliwia także inteligentną diagnostykę drobnych problemów Smart Diagnosis.

Opóźnienie startu

Prawie wszystkie pralki LG umożliwiają zaplanowanie prania w najbardziej dogodnym momencie i opóźnienie startu prania od 3 do 19 godzin.

Pralki LG – programy

Oprócz podstawowych programów prania, pralki LG posiadają także dodatkowe opcje prania, dedykowane do konkretnych rodzajów ubrań oraz potrzeb.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Antyalergiczny parowy – pranie  z funkcją pary zabija drobnoustroje i zapewnia największą czystość ubrań.

Ubranka dziecięce parowo – wykorzystanie pary o wysokiej temperaturze w trakcie prania usuwa do 99,9% alergenów i zwiększa delikatność ubranek.

Ciche pranie – pralka przy wykorzystaniu tego programu wiruje ubrania z prędkością 800 obrotów na minutę, zmniejszając tym samym hałas i wibracje.

Sportowe – ubrania sportowe są prane w temperaturze 40 stopni przy niskich obrotach, gwarantując ochronę tkanin.

Szybki 30’ – program umożliwia wypranie lekko zabrudzonych ubrań w 30 stopniach w zaledwie pół godziny.

Pralki LG – opinie

Pralki LG są doceniane przez konsumentów dzięki ciekawemu wyglądowi oraz solidności wykonania. Odnajdują się przede wszystkim w nowoczesnych łazienkach i stanowią niewątpliwą ozdobę łazienki lub kuchni. Wiele osób chwali ich ciche działanie, nawet przy wirowaniu kultura pracy pralki jest bez zarzutu. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja ważenia wsadu, która dozuje wodę i ustala czas prania. Pralki LG polecają również rodziny z małymi dziećmi oraz alergicy, ponieważ tryb prania z parą usuwa niemal wszystkie alergeny i roztocza.

Popularne pralki LG

Pralki LG są stosunkowo popularne na naszym rynku. Wysoka jakość urządzeń idzie w parze ze stosunkowo niską ceną. Najtańsze modele możemy kupić za około 1300 złotych. Producent oferuje również pralki kosztujące ponad 3000 złotych, które posiadają wiele nowoczesnych technologii. Poniżej prezentujemy najbardziej popularne modele, cieszące się najwyższymi ocenami i dobrymi opiniami konsumentów.

Pralka LG FOJ5QN3W, cena od 1339 złotych;

LG F2J5WN3W, cena od 1345 złotych;

Pralka LG C4 STEAMSPA F4J6QYOW, cena od 1749 złotych;

Pralka LG Vivace V600F4WN608S2, cena od 2099 złotych;

LG F2J5NN3W, cena od 1399 złotych;

Pralka LG F4WN408S0, cena od 1849 złotych;

Pralka LG VIVACE F4WV909PS2A, cena od 3489 złotych;

LG F2WN4S6S0, cena od 1535 złotych;

Pralka LG F2J5QN7S, cena od 1699 złotych.

Zobacz również:

Pralka do 1300 złotych

Pralki LG – najczęstsze usterki

Pralki LG nie należą do często psujących się sprzętów, jednak jak w przypadku pralek innych marek, niektóre awarie występują częściej niż w innych tego rodzaju urządzeniach.

Problemy z wirowaniem

Jednym z częstszych problemów jest głośne wirowanie. Jeśli pralka LG hałasuje przy wirowaniu,  przyczyną może być zużyte łożysko. Jego wymiana jest dość skomplikowana i wymaga zdemontowania większości podzespołów w pralce. Innym powodem głośnej pracy może być elektrozawór. Wewnątrz zaworu wraz z biegiem czasu gromadzi się kamień, który hamuje przepływ wody. Warto regularnie odkamieniać pralkę, aby uniknąć tego problemu. Głośniejsze wirowanie może wskazywać na problemy z kołem pasowym. Koło pasowe znajduje się za bębnem. Przez ciągłą eksploatację może się poluzować, wygiąć, zużyć lub pęknąć. Należy wymienić je na nowe, aby nie doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń.  Podobnie powinniśmy obejrzeć pompę odpływową. Jeśli wydaje głośne dźwięki, warto sprawdzić, czy nie zalega w niej żaden przedmiot. Czasami wystarczy jej wyczyszczenie. Jeśli mimo wszystko pompa nadal pracuje głośno, należy wymienić ją na nową.

Problemy z podgrzewaniem wody

Pralka LG nie grzeje wody? Przyczyny można doszukiwać się w grzałce. Być może doszło do jej zakamienienia lub przepalenia. Może być popsuty również czujnik grzałki, który odpowiada za przepływ informacji o temperaturze wody. Jeśli czujnik jest zepsuty, grzałka nie włącza się, a woda nie zostaje podgrzana. Innym powodem może być też elektronika, a dokładnie uszkodzony moduł grzałki, który odpowiada za jej włączanie, a więc za podgrzanie wody. Nie ma możliwości wymiany pojedynczych podzespołów grzałki i wymagana jest wymiana całego modułu. Inną przyczyną problemów z grzaniem może być też uszkodzony termostat. W przypadku jego awarii pralka nie otrzymuje informacji o właściwym poziomie wody i taki stan rzeczy może doprowadzić do awarii grzałki, dlatego należy wymienić wadliwy hydrostat.

Zatrzymanie pracy w trakcie prania

Jeśli pralka LG zatrzymuje się podczas prania, przyczyną może być uszkodzona blokada drzwi, która przerywa cykl prania. Inny problem z drzwiami może wiązać się z popsutym zamkiem. Uszkodzony zamek sprawia, że drzwi nie mogą zostać zamknięte i pralka uznaje je za otwarte. Podobne problemy wywołuje też awaria elektrozaworu, który zezwala na pobór wody do zbiornika. Jeśli elektrozawór nie odpowiada, pralka zatrzymuje cykl w oczekiwaniu na przepływ wody. Jeżeli pralka przestała pracować w trakcie cyklu, a wykluczono inne przyczyny, powodem usterki może być uszkodzony moduł elektroniczny, a dokładnie któryś z jego elementów.

Pralki LG – kody błędów

W nowszych pralkach LG problemy związane ze sprzętem sygnalizują kody na wyświetlaczu, które usprawniają znalezienie przyczyny awarii. Jednym z częstszych kodów błędów jest błąd UE, który oznacza, że w pralce znajduje się zbyt mało lub zbyt dużo ubrań lub wsad rozłożono nierównomiernie. Kod powinien zniknąć po dołożeniu lub wyjęciu nadprogramowych ubrań.

Kod błędu OE wskazuje na problemy z funkcjonowaniem pompy odpływowej, a kod IE na zbyt niskie ciśnienie. Niskie ciśnienie sprawia, że pralka pobiera zbyt małą ilość wody i nie może się uruchomić cykl prania.

Innym często występującym komunikatem, który zwykle nie wiąże się z poważnymi problemami, jest kod DE. Wskazuje on zwykle na niedomknięte drzwi. Po ich poprawnym zamknięciu kod powinien zniknąć. Jeśli pojawia się nadal, być może została uszkodzona blokada zamka.

Serwis LG – kontakt

Produkty LG posiadają 24-miesięczną gwarancję. W przypadku wystąpienia problemów z pralką, konsumenci mogą wysłać produkt do producenta lub skorzystać z usługi zamówienia naprawy do domu. Na stronie LG znajduje się także lokalizator punktów serwisowych LG w naszej okolicy. W przypadku usterek nieobjętych gwarancją lub po jej upłynięciu, skorzystaj z serwisu pralek usterka.pl. Nasi serwisanci posiadają wieloletnie doświadczenie w naprawie pralek LG.

Serwis pralek LG Łódź

Jeśli naprawa pralki przerasta nasze umiejętności, warto skorzystać z usług naszego fachowca. Nasi serwisanci usuwają przyczyny usterek pojawiających się na wyświetlaczu, pozbywają się wycieków oraz zajmują się wymianą części. Posiadają także zamienniki od ręki, a dzięki sprawnej pracy i dużej wiedzy usuwają większość usterek w trakcie jednej wizyty. Oferujemy serwis pralek w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Katowicach, Gdańsku, Bydgoszczy, jak również w okolicach tych miast. Wypełnij formularz usterka.pl i umów wizytę na dziś lub jutro!

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Przeczytaj również o:

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD