Naprawa pralek, serwis pralek LG, pralki LG, pralka LG

Ostatnio na naszym blogu pojawiły się wpisy – serwis pralek Beko oraz serwis pralek Amica. Dzisiejszy artykuł skupia się na amerykańskiej marce Whirlpool. Pralki Whirlpool cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem ze względu na przystępną cenę i szeroką ofertę zarówno modeli kompaktowych, jak również tych do 12 kg. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem. Dowiesz się więcej o historii marki, funkcjach pralek Whirlpool, ich najczęstszych usterkach oraz poznasz opinie konsumentów o sprzętach tego producenta.

Whirlpool – informacje o marce

Whirlpool to amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą sprzętu AGD, które ma siedzibę w Benton Harbor w stanie Michigan. Firma powstała w St. Jospeh w 1911 roku pod nazwą Upton Machine Company. W 1929 roku przedsiębiorstwo połączyło się z Nineteen Hundred Washer Company i do 1949 roku funkcjonowało pod nazwą Nineteen Hundred Corporation. Nazwa Whirlopool Corporation, która funkcjonuje do dziś, została wprowadzona w 1950 roku. W 1960 roku przedsiębiorstwo rozpoczęło współpracę z rządem  Ameryki i zaprojektowało pierwszą amerykańską eksperymentalną kuchnię kosmiczną.

Obecnie Whirlpool Corporation jest jedną z największych spółek na świecie, zajmujących się produkcją i dystrybucją sprzętu AGD. Od 1955 roku Whirlpool Corporation jest notowane na giełdzie w Nowym Jorku. Sprzęt jest produkowany w fabrykach w Stanach Zjednoczonych, Kolumbii, Rosji, RPA, Turcji, Wielkiej Brytanii, Indiach, Francji, Chinach, Meksyku, Brazylii, we Włoszech i na Słowacji. Ponadto zakłady produkcyjne są zlokalizowane również w Polsce – w Łodzi, Radomsku oraz we Wrocławiu. Whirlpool dystrybuuje swoje produkty w Europie również pod markami Indesit, Hotpoint, Ariston, KitchenAid, Polar i Bauknecht.

Głównym celem firmy na najbliższe lata jest tworzenie energooszczędnych urządzeń. Troska o środowisko jest ważnym punktem w strategii marki. W 2003 roku Whirlpool jako pierwszy producent sprzętu AGD ogłosił plan redukcji gazów cieplarnianych.

Pralki Whirlpool – dane techniczne

Pralki Whirlpool występują w dwóch wariantach. Znajdziemy na rynku zarówno pralki Whirlpool ładowane od góry do mniejszych pomieszczeń, jak również klasyczne modele, ładowane od przodu, które można zabudować. Dostępne są sprzęty o głębokości od 43 do 72 cm. Pralki Whirlpool umożliwiają załadunek od 7 do 12 kg prania, spełniając oczekiwania wszystkich użytkowników. Urządzenia posiadają prędkość wirowania w zakresie od 1000 do 1400 obrotów na minutę. W zależności od pralki, modele cechuje klasa energetyczna A+, A++ lub A+++. Poziom hałasu urządzeń wynosi od 73 do 84 dB.

Pralki Whirlpool – funkcje

Pralki Whirlpool posiadają wiele funkcji i programów, które zwiększają efekty prania i usprawniają pracę urządzenia.

Technologia 6-ty zmysł

Pralki Whirlpool posiadają inteligentne czujniki 6-ty Zmysł, które dobierają ustawienia do wielkości i rodzaju wsadu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet do 50% czasu, wody oraz energii.

Technologia ZEN

Funkcja ZEN redukuje poziom hałasu w trakcie cyklu prania pralki, zmniejsza wibracje oraz prędkość wirowania dzięki silnikowi o dużej mocy, bezpośrednio napędzającego bęben pralki. Technologia ZEN zapewnia ciszę i spokój oraz umożliwia wykonywanie pranie nawet w późnych godzinach nocnych.

Best Care

Technologia zapewnia idealne pranie tkanin oraz ochronę pranych materiałów.

FreshCare+

Funkcja zwiększa świeżość ubrań po zakończeniu cyklu prania, gdy nie mamy czasu na wyjęcie odzieży tuż po zakończeniu cyklu lub znajdujemy się poza domem. System FreshCare+ wykorzystuje parę oraz zapewnia specjalne ruchy bębna, które sprawiają, że ubrania są delikatne, miękkie, pachnące oraz pozbawione większych zagnieceń, co ułatwia ich prasowanie. Dodatkowo stale krążące powietrze wewnątrz bębna pralki sprawia, że funkcja FreshCare+ niweluje przykry zapach, który często pojawia się w przypadku pozostawienia ubrań po zakończonym cyklu prania. Funkcja hamuje nieprzyjemne zapachy nawet do 6 godzin od zakończenia prania. Można ją włączyć podczas ustalania parametrów prania lub w dowolnym momencie w trakcie cyklu prania.

Rekomendowane dozowanie

Funkcja podpowiada, jaka ilość detergentu będzie optymalna dla naszego prania. Dzięki temu możemy być pewni, że odzież będzie idealnie czysta oraz unikniemy marnowania środków piorących. Ponadto przyczyniamy się również w ten sposób do ochrony środowiska. Opcję rekomendowanego dozowania docenią także osoby z wrażliwą skórą, reagującą alergią na zbyt dużą ilość proszku lub płynu do płukania. Dodatkowo Pralki Whirlpool posiadają także wskaźnik zbyt dużej ilości detergentu, który pali się po zakończonym cyklu prania i jest wskazówką, aby następnym razem użyć mniejszą ilość środków piorących.

SoftMove

System obrotów bębna SoftMove zapewnia lepsze rezultaty prania, ochronę kolorów oraz kształtów odzieży. Ponadto specjalne obroty dbają o wszystkie rodzaje tkanin.

Opóźnienie czasu

Funkcja pozwala na zaplanowanie zakończenia cyklu prania w dogodnym dla nas czasie.

Funkcja prania w zimnej wodzie 15 stopni

Wykorzystując niższą temperaturę, efekty prania są takie same jak przy praniu w 40 stopniach. Delikatne ruchy bębna Softmove zapewniają lepsze ułożenie tkanin wewnątrz pralki i efektywniejsze wchłanianie detergentów.

Silnik falowy Sensinventer

Pozwala zaoszczędzić nawet do 30% energii elektrycznej, jest cichy i wytrzymały oraz gwarantuje bezproblemową i wieloletnią pracę.

Opcja Clean+

Pozwala dopasować cykl prania do stopnia zabrudzenia ubrań. Istnieje możliwość wyboru trzech poziomów zabrudzenia – szybki, codzienny i intensywny.

BioStain 15°

Funkcja umożliwia bardziej skuteczne usuwanie plam. Naciskając przycisk BioStain, program prania wydłuża się o około 10 minut i rozpoczyna od fazy prania w zimnej wodzie. Przed wybraniem tej opcji zaleca się wstępne usunięcie plamy. Funkcja pomaga usunąć wszystkie zabrudzenia z wyjątkiem tych powstałych w wyniku kontaktu odzieży z tłuszczem lub olejem.

Aplikacja Connectivity

Aplikacja pozwala na sterowanie sprzętem za pomocą urządzenia mobilnego. W dowolnym miejscu i czasie możemy łączyć się z pralką i monitorować cykl prania.

Blokada przycisków

Funkcja uniemożliwia zmianę ustawień cyklu w trakcie prania lub przypadkowe uruchomienie pralki przez dzieci.

Pralki Whirlpool – programy prania

Oprócz podstawowych programów, które są dostępne w innych pralkach, pralki Whirlpool posiadają programy specjalne, takie jak:

Odzież wizytowa – opcja krótkiego prania wyłącznie lekko zabrudzonej odzieży z bawełny, lnu lub sztucznych włókien.

Duże rzeczy – umożliwia pranie dużych rzeczy, takich jak koce, nakrycia czy pościel.

Odzież niemowlęca – program idealny do prania średnio zabrudzonych ubranek dziecięcych, wykonanych z bawełny lub lnu.

Odzież sportowa – program jest dedykowany do prania średnio zabrudzonej odzieży sportowej z dżerseju, bawełny i sztucznych tkanin.

AquaEco – oszczędny program charakteryzujący się mniejszym zużyciem wody niż w przypadku programów standardowych.

Szybki 15 – krótki program do odświeżenia krótko noszonych ubrań z bawełny i sztucznych włókien.

Mój program – pozwala wybrać i zapisać program najbardziej odpowiadający naszym potrzebom z listy 8 programów specjalnych.

Pralki Whirlpool – popularne modele

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze pralki Whirlpool, które posiadają najlepsze opinie konsumentów. Przedstawiamy modele z różnych półek cenowych, zarówno pralki ładowane od przodu, jak i od góry.

Pralka Whirlpool FWL61252WEU, cena od 949 złotych;

Whirlpool TDLR 70230, cena od 1649 złotych;

Pralka Whirlpool AWO/C61001PS, cena od 1099 złotych;

Whirlpool FreshCare+ FWSL61052W, cena od 939 złotych;

Pralka Whirlpool AWE70122, cena od 1149 złotych;

Whirlpool TDLR60111, cena od 1149 złotych;

Pralka Whirlpool TDLR70112, cena od 1239 złotych;

Whirlpool MFWSD81283WCV/PL, cena od 1599 złotych;

Pralka Whirlpool FWL61052BPL, cena od 1099 złotych.

Zachęcamy również do zapoznania się ze sprawdzonymi i tanimi pralkami do 1300 złotych w naszym innym artykule.

Pralki Whirlpool opinie

Pralki Whirlpool są bardzo popularne na polskim rynku. Powodem jest fakt, iż producent posiada wiele kompaktowych modeli, które świetnie sprawdzają się w małych łazienkach, jak również oferuje pralki z możliwością załadowania ubrań do 12 kg, co doceniają bardziej liczne rodziny. Na szczególną uwagę zasługuje kultura pracy urządzeń, są one ciche, a niektóre modele marki Whirlpool są uznawane na najcichsze pralki na rynku. Pralki Whirlpool są chwalone za efektywność pracy, dużą ładowność oraz niewielkie zużycie energii.

Pralki Whirlpool – najczęstsze awarie

Podobnie jak sprzęty innych marek, tak samo pralki Whirlpool cechują pewne wady, które występują częściej niż w innych urządzeniach. Jakie awarie zdarzają się najczęściej?

Po praniu zostaje w pralce Whirlpool woda? Przyczyną może być między innymi uszkodzona pompa odpływowa. Jej zadaniem jest wypompowywanie wody z wnętrza pralki. Jeśli pompa w pralce zepsuła się, po zakończeniu prania w bębnie może zbierać się woda. Inną przyczyną jest zatkany wąż odpływowy. W wężu mogą zalegać drobne elementy, takie jak suwaki, guziki, brud, włosy oraz kamień. Innym powodem takiego stanu rzeczy jest uszkodzenie kulki gumowej, elementu znajdującego się wężu łączącym bęben z pompą. Ma ona za zadanie zapobieganiu cofaniu się brudnej wody do bębna. Przyczyną uszkodzenia kulki może być kamień lub ostre przedmioty.

Pralka Whirlpool nie wiruje? Istnieje wiele powodów takiej awarii. Najczęstszą przyczyną jest zapchany filtr pompy odpływowej, na przykład fragmentami odzieży lub skarpetkami, co powoduje, że brudna woda nie ma możliwości ujścia z pralki. Jeżeli pomimo wyczyszczenia filtra problem nie ustępuje, przyczyną może być zabrudzony układ hydrostatyczny. W tej sytuacji należy sprawdzić stan hydrostatu, węża odpływowego oraz sitek. Niekiedy elementy obce mogą blokować pracę bębna, który w wyniku blokady nie może się obracać, dlatego warto przed włożeniem ubrań do pralki sprawdzić kieszenie, aby zminimalizować ryzyko zablokowania bębna. Dodatkowo problemy z wirowaniem wywołuje też obluzowany lub zerwany pasek napędowy, znajdujący się na kole pasowym. Jeśli bęben pralki obraca się bez oporu, najprawdopodobniej za usterkę jest odpowiedzialny właśnie pasek.

Pralki Whirlpool z wyświetlaczem sygnalizują, co jest przyczyną danej awarii. Najczęściej występuje kod błędu F08 który oznacza problem z grzałką. Równie często pojawia się kod F06 oznaczający uszkodzenie obrotomierza lub problemy z pracą silnika. Kod F16, F18 i F21 pojawiają się dość często i oznaczają usterkę związaną w układem sterowania lub programatorem.

Serwis Whirlpool – kontakt

Autoryzowany serwis Whirlpool rozpatruje reklamacje w ciągu 14 dni od daty zgłoszenia. Należy pamiętać, że gwarancja obejmuje wady konstrukcyjne oraz materiału ujawnione w ciągu 24-miesięcznej gwarancji. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie producenta. W przypadku negatywnego rozpatrzenia reklamacji lub po upłynięciu gwarancji, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Serwis pralki Whirlpool Kraków

Bez względu na występujący problem z urządzeniem, nie powinniśmy dokonywać naprawy pralki na własną rękę. Jedną z proponowanych przez nas usług jest serwis pralek w Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Opolu, Lublinie oraz Łodzi i okolicach tych miast. Wymiana grzałek, wymiana pasków czy wymiana uszczelek to tylko niektóre z wykonywanych przez nas prac. Oferujemy większość zamienników od ręki i usuwamy wiele usterek w trakcie jednej wizyty. Zachęcamy do rezerwowania terminów za pomocą formularza online usterka.pl. Gwarantujemy szybkie terminy wizyt, zwykle na ten sam lub następny dzień!

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD