Naprawa pralek, serwis pralek LG, pralki LG, pralka LG

W dzisiejszym wpisie kontynuujemy serię dotyczącą serwisu pralek – ostatnio opublikowaliśmy materiał o pralkach Beko i zachęcamy do lektury artykułu. Dziś prezentujemy serwis pralek Amica. Jest to najbardziej rozpoznawalna marka na rodzimym rynku, ciesząca się dużym zainteresowaniem konsumentów. Pralka Amica lub inny sprzęt AGD tej marki jest obecny niemal w każdym polskim domu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o firmie, najpopularniejsze pralki Amica, opinie o pralkach Amica oraz prześledzimy funkcje dostępne w urządzeniach. Znajdziesz również informacje, jakie awarie występują najczęściej w sprzęcie tej marki.

Amica – informacje o marce

Amica powstała w 1945 roku we Wronkach w województwie wielkopolskim. W 2016 roku zmieniła nazwę z Amica Wronki S.A. na Amica S.A. Prezesem firmy jest Jacek Rutkowski. Amica S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 roku.  Polska marka jest obecna na ponad 50 rynkach zagranicznych, a w szczególności największą popularność zdobyła w Wielkiej Brytanii, w Niemczech i w Skandynawii po przejęciu takich marek jak Gram, Hansa i CDA. Liczba wszystkich zatrudnionych pracowników, zarówno w fabrykach, jak i w biurach wynosi ponad 2500 osób. W 2014 roku firma zwiększyła swoje przychody z 100 mln do przeszło 2 mld złotych. Kolejnym sukcesem jest również stworzenie w 2017 roku Magazynu Wysokiego Składowania, który jest uważany za jeden z najnowocześniejszych w Europie.

Amica jest najbardziej znanym producentem sprzętu gospodarstwa domowego na rodzimym rynku, co sprawia, że urządzenia Amica są obecne praktycznie w co drugim polskim domu. Jej udział na rynku AGD w Polsce wynosi 18 %. Amica była wielokrotnie nagradzana prestiżowymi nagrodami, między innymi Polską Nagrodą Jakości, Złotym Groszem, Godłem Teraz Polska oraz Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Amica S.A. angażuje się również w działalność charytatywną. W 2005 roku została utworzona fundacja Amicis, która wspiera dzieci, osoby starsze, niepełnosprawne, uzależnione i bezdomne. Fundacja udziela nie tylko wsparcia finansowego, ale również rzeczowego. Sprzęt AGD Amica trafia nieodpłatnie do instytucji opiekuńczych, wychowawczych i oświatowych.

Serwis pralek Amica – dane techniczne

Dostępne na rynku pralki Amica mają głębokość od 40 do 58 cm. Producent oferuje zatem sprzęty do mniejszych gospodarstw domowych, jak również większe modele dla dużych rodzin. Pojemność pralek wynosi od 6 do 8 kg. Urządzenia marki Amica cechuje prędkość wirowania od 1000 do 1400 obrotów na minutę. W zależności od modelu i serii, pralki posiadają silnik standardowy lub LogicDrive 2.0. Silnik LogicDrive 2.0 zapewnia cichą pracę urządzenia, umożliwiając wstawienie prania nawet w godzinach nocnych. Silnik odznacza się również dłuższą żywotnością i mniejszym zużyciem energii. Produkty Amica posiadają klasę energetyczną A+, A++ lub A+++. Niektóre sprzęty Amica mają wymienne łożyska, które po zużyciu można wymienić na nowe, bez konieczności zakupu nowej pralki.

Pralki Amica – funkcje i programy dostępne w pralkach Amica

Pralki Amica posiadają wiele funkcji, które przyczyniają się do lepszych efektów prania. Jakie funkcje skrywają w sobie sprzęty Amica?

SteamTouch

Funkcja SteamTouch zmniejsza zagniecenia na odzieży o 70 %, co ułatwia późniejsze prasowanie. Jak działa funkcja SteamTouch? Zarówno na początku, jak i na końcu cyklu prania następuje wyrzut pary wodnej. Para wnika we włókna odzieży, rozluźniając je i tym samym zmniejszając zagniecenia. Znacznie łatwiej można też pozbyć się uporczywych plam i zabrudzeń, a tkaniny stają się delikatne i puszyste. Dodatkowo para wodna neutralizuje nieprzyjemny zapach z ubrań wnikając głęboko w materiał, dlatego skutecznie usuwa na przykład przykrą woń potu lub dymu papierosowego. Funkcję SteamTouch docenią również osoby zmagające się z alergią oraz rodzice niemowląt. Para wodna zapewnia pełną czystość ubrań i usuwa niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje.

Optidose

Opcja Optidose umożliwia ponad 20 prań bez dodawania detergentów. Po uzupełnieniu dozownika, należy wybrać jeden z trzech programów dozowania, a pralka sama dobiera odpowiednią ilość detergentu w trakcie prania.<

OptiCup

W przypadku, gdy chcemy użyć innego środka piorącego, niż ten, który znajduje się w dozowniku, wystarczy wyłączyć opcję Optidose i wypełnić dozownik OptiCup wybranym płynem lub proszkiem, po czym wrzucić go do bębna.

MaxLoad

Funkcja MaxLoad ułatwia załadowanie optymalnej ilości zabrudzonej odzieży, tak aby efekty prania były jak najlepsze. Wyświetlacz LCD pokazuje maksymalny załadunek – w przypadku pełnej pralki Amica pojawia się napis FUL, przy połowicznym zapełnieniu bębna HLF lub widzimy liczbę kilogramów.

AutoSensor

Czujnik poziomu wody dobiera automatycznie program do rodzaju i ilości odzieży. Dzięki temu zapewnia maksymalne efekty i oszczędność wody.

Add+

Funkcja pozwala na dorzucenie do bębna pralki Amica dodatkowej odzieży w trakcie cyklu przez około 80% czasu pracy prania.

Gotowe za…

Funkcja umożliwia zaplanowanie zakończenia cyklu prania we wskazanej przez nas godzinie.

Aquaball

Pralka Amica posiada specjalny zawór kulowy, który zamyka odpływ wody ze środkiem piorącym. Dzięki temu podczas cyklu prania detergent nie marnuje się i zostaje wykorzystany w 100 %.

Autoczyszczenie bębna

Każda pralka wymaga regularnego czyszczenia, aby usunąć gromadzący się w niej osad. Pralki Amica posiadają funkcję autoczyszczenia bębna, która usuwa brud, bakterie, pleśń, grzyby, alergeny oraz nieprzyjemny zapach.

ChildLock

Zablokowanie przycisków funkcyjnych chroni przed przypadkowym wyłączeniem lub zmianą ustawień prania przez dzieci.

Program codzienne 58

Umożliwia wypranie uprań i cieszenie się ich perfekcyjna czystością w zaledwie 58 minut.

Program Fitness

Jest dedykowany dla osób uprawiających sport. Pozwala wyprać delikatną odzież sportową z 40 minut, a ponadto nie niszczy tkanin.

Program Express 15

Umożliwia odświeżenie lekko zabrudzonych lub przepoconych ubrań w zaledwie 15 minut.

Program antyalergiczny

Program prania antyalergicznego polega na ustawieniu dodatkowego cyklu płukania w podgrzanej wodzie. Podczas płukania zostają usunięte alergeny oraz bakterie i roztocza.

Program ulubione

Funkcja umożliwia zapisywanie indywidualnych parametrów prania, które najbardziej nam odpowiadają.

Program koszule

Wykorzystuje optymalne ustawienia prania bez ryzyka zniszczenia delikatnych tkanin, gwarantując tym samym skuteczne usuwanie zabrudzeń.

Pralki Amica – opinie i popularne modele

Użytkownicy pralek Amica doceniają efektywność pracy urządzeń oraz ich funkcjonalność. Na uwagę zasługuje prosta, intuicyjna obsługa oraz fakt, że jest to sprzęt polskiej produkcji. Wielu konsumentów chwali czytelny wyświetlacz w pralkach Amica, jak również funkcję pary SteamTouch, która sprawia, że ubrania są idealne czyste i przyjemne w dotyku. Ciekawą opcją, na którą zwracają uwagę użytkownicy, jest także wymienne łożysko, które pozwala w przyszłości uniknąć wydatku, jakim jest zakup nowego sprzętu. Pralki Amica cechuje nowoczesny wygląd oraz energooszczędność.

Pralki Amica – najpopularniejsze modele:

Poniżej prezentujemy modele pralek Amica z różnych półek cenowych, które cieszą się najlepszymi opiniami oraz największą popularnością konsumentów. Jak można zauważyć, w porównaniu z pralkami Beko, o których pisaliśmy ostatnio, pralki Amica są zdecydowanie tańsze, co sprawia, że są dostępne na każdą kieszeń. Czytając opinie o urządzeniach i wybierając sprawdzone modele możemy być pewni, że sprzęt zapewni bezawaryjną pracę, a serwis pralki Amica nie będzie potrzebny przez wiele lat.

  • Amica TAWD6102LCW, cena od 788 złotych;
  • Pralka Amica TAW7123LCW, cena od 979 złotych;
  • Amica TAW6123LSW, cena od 1024 złotych;
  • Pralka Amica DAW7123DCIBT, cena od 1399 złotych;
  • Amica DAW8123DCIBT, cena od 1649 złotych;
  • Pralka Amica MAWJ6102SLB, cena od 999 złotych;
  • Amica DAWN8123LCB, cena od 1299 złotych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem o pralkach do 1300 złotych, jeśli poszukujesz dobrego urządzenia w korzystnej cenie.

Serwis pralek Amica – najczęstsze awarie

Awaria programatora – Często na wyświetlaczach pralek Amica pojawia się błąd E61, który świadczy o awarii programatora. Ponieważ elektronika programatora jest skomplikowana, lepiej zaniechać prób naprawy urządzenia na własną rękę i skorzystać z usług specjalisty usterka.pl. Zapewne konieczna będzie wymiana silniczka programatora lub całej części.

Pralka Amica nie wiruje? Przyczyną może być zatkany odpływ pralki lub blokada w wężu odpływowym. Tego typu problemy powodują, że automatycznie włącza się blokada wirowania. Chroni urządzenie przed uszkodzeniem przez przedmioty, które znalazły się w odpływie lub pompie.

Pralka Amica nie odpompowuje wody lub wyświetlaczu pojawia się kod E03 lub kod E06? Przyczyną może być zarówno niewłaściwe zaprogramowanie urządzenia, jak również mechanika. Powodem może być też zatkany wąż odpływowy lub niedrożny filtr wody. Także włączona funkcja „zatrzymanie płukania” może przyczyniać się do tego, że pralka nie odprowadza wody.

Jednym z częstych błędów pojawiających się na wyświetlaczu w pralkach Amica jest kod E21/E22 . Zwykle oznacza uszkodzoną prądniczkę tachometru lub cewkę.

Pralka nie pobiera wody, nie przechodzi do kolejnego etapu prania lub nie dopiera ubrań? Być może przyczyną jest uszkodzony hydrostat. W pralkach Amica jego uszkodzenie sygnalizuje kod E04.

Serwis Amica – kontakt

Zgłoszenia gwarancyjnego należy dokonać wypełniając formularz na stronie producenta lub kontaktując się z infolinią. Naprawy są wykonywane w serwisach fabrycznych, jak również u partnerów serwisowych. Po upłynięciu gwarancji zachęcamy do skorzystania z naszych usług, posiadamy wieloletnie doświadczenie w naprawie pralek wszystkich najbardziej popularnych marek.

Serwis pralek Amica Poznań

Oczywiście powyższe awarie to nie wszystkie usterki, jakie możemy napotkać w pralkach Amica. Jeśli zauważymy, że urządzenie nie działa prawidłowo, zamiast samodzielnych prób naprawy, warto skorzystać z usług specjalisty. Serdecznie zachęcamy do umawiania wizyt serwisantów usterka.pl. Oferujemy serwis pralek Amica w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Katowicach, Bydgoszczy, Opolu, Łodzi, Lublinie i okolicach.

Ponadto w naszej ofercie znajdziesz takie usługi jak usuwanie przyczyn błędów na wyświetlaczu, wymiana części – wymiana pomp, wymiana pasków, wymiana uszczelek, wymiana grzałek i usuwanie wycieków. Większość części nasi serwisanci posiadają od ręki, proponujemy także zamienniki droższych komponentów. Ponadto wybierając nasze usługi, nie musisz przywozić do nas swojego sprzętu, ponieważ to my przyjeżdżamy do Twojego domu. Przekonaj się, że naprawa pralki Amica nie musi trwać wiele godzin i większość awarii możemy usunąć w ciągu jednej wizyty. Zarezerwuj swój termin na naszej stronie i otrzymaj rabat!

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD