Naprawa pralek, serwis pralek LG, pralki LG, pralka LG

Zgodnie z cotygodniowym zwyczajem, kontynuujemy naszą serię dotyczącą serwisu pralek. Dziś opisujemy pralki Electrolux. Szwedzka marka jest mocno zakorzeniona na polskim rynku, o czym świadczą liczne fabryki firmy, zlokalizowane w różnych miejscach na mapie Polski. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym producencie, poznać najczęstsze awarie, ciekawe funkcje pralek i opinie na ich temat, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Informacje o marce

Electrolux należy to szwedzkiego przedsiębiorstwa AB Electrolux, zajmującego się produkcją sprzętu AGD. Firma powstawała w 1910 jako Elektromekaniska AG. Dwa lata później, w wyniku fuzji z firmą Lux AB stworzono firmę Elektrolux, a obecnie funkcjonująca nazwa została wprowadzona dopiero w 1958 roku. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Sztokholmie, a prezesem zarządu jest Jonas Samuelson.

Inne marki należące do AB Electrolux to AEG, Zanussi, Eureka, Faure i Frigidaire. Przedsiębiorstwo sprzedaje około 40 milionów produktów rocznie i jest obecne na ponad 150 rynkach zagranicznych. Producent zatrudnia około 60 tysięcy pracowników i jest notowany na Londyńskiej i Sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Marka Electrolux weszła na polski rynek w 1992 roku. W naszym kraju znajduje się 5 fabryk Electrolux. Są one zlokalizowane w Siewierzu, Świdnicy, Oławie, Żarowie i Zabrzu. Ponadto firma otworzyła w Polsce Globalne Centrum Rozliczeń Finansowych w Krakowie, Magazyn Produktów Gotowych w Pruszkowie oraz Centrum Logistyczne w Oławie.

 

Pralki Electrolux – dane techniczne

Marka Electrolux oferuje zarówno specjalne pralki slim, dedykowane do małych pomieszczeń, jak również standardowe pralki ładowane od frontu i od góry. W ofercie producenta znajdziemy także pralki do zabudowy. Głębokość pralek Electrolux wynosi od 40 do 63 cm, szerokość od 49 do 60 cm, a wysokość od 57 do 85 cm. Pojemność sprzętów waha się od 3 do 10 kg. Prędkość wirowania dostępna jest w zakresie od 1000 do 1600 obrotów na minutę. Pralki Electrolux posiadają klasę energetyczną A+++. Sprzęty wyposażono w silnik inwerterowy, który jest cichszy niż tradycyjny silnik i zużywa o 50% mniej energii. Silniki inwerterowe Electrolux są objęte 10-letnią gwarancją. Urządzenia tej marki posiadają różne certyfikaty, między innymi Certyfikat Ariel/Lenor oraz certyfikaty Woolmark Green i Woolmark Blue, które zapewniają największą ochronę tkanin wełnianych, przeznaczonych do prania ręcznego.

 

Pralki Electrolux – funkcje

Pralki Electrolux posiadają wiele przydatnych funkcji i programów, które wpływają na efekty prania.

UltraCare – pralka miesza detergenty z wodą, zanim trafią do bębna urządzenia. Poprzez całkowite rozpuszczenie detergentu zwiększa się skuteczność i dokładność prania, a środki piorące docierają w głąb włókna. Funkcja UltraCare gwarantuje ochronę, miękkość i świeżość pranych tkanin.

UltraWash – program prania w niskiej temperaturze 30 stopni w zaledwie 59 minut sprawia, że odzież dłużej zachowuje swoją świeżość.

SteamCaresystem SteamCare umożliwia pranie z dodatkiem pary. Para dodana w końcowej części cyklu prania rozluźnia włókna, zapewniając gładkość tkanin i zmniejszając ilość zagnieceń o 1/3.

FreshScent – jest to system odświeżania odzieży z wykorzystaniem funkcji SteamCare. W zaledwie 15 minut można odzyskać świeżość tkanin, które nie wymagają inwazyjnego prania. System wykorzystuje oprócz pary specjalnie dobrane przez producenta substancje zapachowe.

SensiCaresystem SensiCare chroni odzież przed zbyt długim praniem. Sensory znajdujące się w bębnie pralki dostosowują czas programu oraz zużycie energii i wody do wielkości załadunku, gwarantując tym samym optymalną dbałość o tkaniny.

AutoDose – funkcja automatycznie dozuje do bębna pralki odpowiednią ilość detergentu i płynu zmiękczającego na podstawie wagi wsadu. Jednorazowe napełnienie szuflady wystarcza nawet do 20 prań. Funkcja chroni włókna tkanin oraz ich kolor.

TimeManager – opcja umożliwia dostosowanie długości cyklu prania do indywidulanych potrzeb, pozwalając zaoszczędzić czas i energię.

My ElectroluxCare – aplikacja umożliwia sterowanie pralką za pomocą urządzenia mobilnego. Dzięki aplikacji można uzyskać porady ekspertów na temat prania, jak również zapisywać ulubione ustawienia pralki.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Program 14 minut – krótki program pozwalający na wypranie lekko zabrudzonej odzieży w zaledwie 14 minut.

Antyalergiczny program parowy – jest to program prania dedykowany dla alergików. Cykl prania z wykorzystaniem pary zabija bakterie i alergeny.

Program do prania ubrań dziecięcych – to delikatny program wykorzystujący wysoki poziom wody oraz delikatne ruchy bębna, które zapewniają ochronę włókien i kolorów.

 

Pralki Electrolux – opinie i popularne modele

Opinie użytkowników na temat pralek Electrolux są pozytywne. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka jakość wykonania, jak również funkcjonalność urządzeń. Konsumenci doceniają ciekawe wzornictwo, intuicyjny panel sterowania oraz ilość proponowanych programów. Pralki Electrolux są ciche i energooszczędne. Sprzęty tego producenta charakteryzują się różnymi gabarytami, dzięki czemu klienci mogą znaleźć idealne urządzenie do swojego mieszkania.

Popularne pralki Electrolux

Poniżej prezentujemy pralki Electrolux, które cieszą się dużą popularnością oraz pozytywnymi opiniami konsumentów. Przedstawiamy pralki z różnych półek cenowych, aby każdy mógł znaleźć najlepszy sprzęt dla siebie.

Pralka Electrolux EWC1350, cena od 1378 złotych;

Electrolux EW6F328WP PerfectCare, cena od 1698 złotych;

Pralka Electrolux EW7F348SP PerfectCare, cena od 2099 złotych;

Electrolux EW6S426BPI PerfectCare, cena od 1439 złotych;

Pralka Electrolux EW8F229SP PerfectCare, cena od 2298 złotych;

Electrolux Ew6S227CP, cena od 1999 złotych;

Pralka Electrolux EW8F328SP PerfectCare, cena od 1804 złotych;

Electrolux EW7T3372SP, cena od 2015 złotych;

Electrolux EWT11064IRW, cena od 1349 złotych.

 

Zobacz także:

Pralka do 1300 złotych – top 3 dobrych i tanich pralek

 

Pralki Electrolux – usterki

Pralka Electrolux, podobnie jak urządzenia innych marek, może się zwyczajnie popsuć. Jakie awarie są najczęściej spotykane w sprzęcie szwedzkiego producenta?

Zdarza się, że w pralce ucieka płyn do płukania. Przyczyną może być zatkana lub zakamieniona deszczownica. Inną przyczyną takiego stanu rzeczy jest niekiedy niewłaściwe użytkowanie pralki. Zbyt gwałtowne popychanie szufladki powoduje przedwczesne zaciąganie płynu do płukania. Warto również sprawdzić szczelność szuflady, jak również ciśnienie wody w instalacji, gdy jest ono za niskie, pralka może pobierać płyn razem z proszkiem.

W pralkach Electrolux pojawia się często kod błędu E10. Oznacza problemy z poborem wody lub jej odpływem. Powodem może być usterka elektrozaworu, który pobiera zbyt małą ilość wody. Warto także przeczyścić filtr w pompie odpływowej, ponieważ mogą zalegać w nim drobne przedmioty. Innym, dość często pojawiającym się komunikatem, jest kod błędu E50, oznaczający awarię silnika. Kolejny, często występujący kod błędu to kod E66, który wskazuje na uszkodzony przekaźnik grzałki.

W pralce zostaje brudna woda? Źródłem usterki może być nieprawidłowo działająca pompa odpływowa. Warto dokładnie ją wyczyścić oraz sprawdzić filtr. Należy zwrócić uwagę czy wąż odpływowy nie jest zgięty lub zablokowany. Jeśli pralka Electrolux nie wiruje, powodem może być zapchany filtr pompy odpływowej, zerwany pasek napędowy lub zabrudzony układ hydrostatyczny.

W przypadku, gdy pralka nie pobiera wody, należy wykluczyć wiele przyczyn. Najbardziej prozaiczne z nich to zgięty wąż doprowadzający wodę, który blokuje dopływ wody do bębna lub niedomknięte drzwiczki pralki. Bardziej poważnym problemem, który objawia się w ten sposób, może być usterka elektrozaworu lub uszkodzony hydrostat.

 

Serwis Electrolux – kontakt

W trakcie trwania 24-miesięcznej gwarancji, możemy skorzystać z serwisu Electrolux, kontaktując się z infolinią. Aby zgłosić urządzenie do serwisu, nie trzeba mieć pod ręką karty gwarancyjnej, wystarczy dowód zakupu. Na stronie jest dostępna wygodna wyszukiwarka punktów serwisowych. Szczegółowe informacje na temat gwarancji i serwisowania można znaleźć na stronie producenta. Jednocześnie przypominamy, że w przypadku usterek nieobjętych gwarancją lub po jej minięciu, oferujemy serwis pralek Electrolux w Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Lublinie oraz okolicach tych miast.

 

Serwis pralek Electrolux Katowice

Jeśli przerasta Cię samodzielna naprawa pralki, zdecyduj się na pomoc ze strony fachowca. Niekiedy próby naprawy pralki na własną rękę mogą skończyć się znacznie poważniejszą awarią sprzętu. Oferujemy profesjonalny serwis pralek Electrolux, szybkie terminy wizyt i jasny cennik usług. Naprawa pralek Electrolux z fachowcami usterka.pl to wygodna usługa, ponieważ nie musisz martwić się o transport sprzętu – to my przyjeżdżamy do naszych klientów. Wieloletnie doświadczenie w naprawie urządzeń marki Electrolux pozwala nam na szybkie zdiagnozowanie problemu i usunięcie usterki zwykle w ciągu jednej wizyty. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług wypełniając formularz on-line.

 

Przeczytaj również o:

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD