zepsuty termoobieg

Nowoczesne piekarniki wyposażane są w szereg funkcji, które mają za zadanie poprawić jakość wrażeń z obcowania z nimi. Termoobieg to jedna z funkcji, którą posiada coraz większa ilość piekarników. Specjalny wentylator rozprowadza ciepłe powietrze po całej komorze piekarnika oraz dba przy tym o równomierne ogrzewanie całego urządzenia. Co zyskujemy po zastosowaniu termoobiegu? Przede wszystkim czas oraz pewność doskonałej temperatury potrawy. Co jednak zrobić, gdy termoobieg nie działa. Czy zepsuty termoobieg oznacza niechybny koniec piekarnika? Jak radzić sobie z awariami piekarnika?

Jeśli ostatnimi czasy miewasz problemy ze swoim piekarnikiem, z pewnością zainteresuje Cię nasz profesjonalny serwis AGD. Skontaktuj się z nami jeszcze dzisiaj, poprzez specjalny formularz internetowy.

Zepsuty termoobieg w piekarniku, a silnik wentylatora

Wentylator to jeden z najważniejszych elementów składających się na termoobieg w piekarniku. Pamiętaj, aby dbać o jego dobry stan, chociażby poprzez cykliczne czyszczenie. Pozwoli to uniknąć awarii i zapewni cichszą pracę urządzenia. Zepsuty termoobieg może być efektem niesprawności silnika wentylatora. Usterkę silnika lub przepalony przewód możesz naprawić samodzielnie, wykorzystując m.in.: miernik napięcia, ale o wiele łatwiejsze będzie skorzystanie z usług fachowca. Jeśli termoobieg nie działa, zapytaj specjalistę o pomoc w wymianie silnika wentylatora, a następnie sprawdź, czy problem zniknął.

Co zrobić, gdy termoobieg działa zbyt głośno?

Głośne działanie piekarnika to bardzo skuteczny niszczyciel nastroju. Co zrobić, gdy piekarnik działa bardzo głośno? Zepsuty termoobieg może przyczyniać się do głośnej pracy piekarnika. Zaschnięte resztki jedzenia, tłuszcz, czy zanieczyszczenia w formie fragmentów opakowań często znajdują sobie miejsce w wentylatorze termoobiegu. Pamiętaj o okresowym czyszczeniu piekarnika, zwłaszcza mechanizmu termoobiegu w formie skrzydeł wiatraka. Sprawdź, czy nie są uszkodzone lub wygięte, a jeśli są, skontaktuj się z serwisem AGD producenta lub lokalnym złotą rączką. Warto zaznaczyć, że termoobieg nie jest najcichszym elementem piekarnika, ale z pewnością nie powinien hałasować.

Spalona grzałka i zepsuty termoobieg?

Piekarniki z funkcją termoobiegu różnią się między sobą ze względu na sposób faktycznego produkowania ciepła. Jeden rodzaj to piekarniki korzystające z grzałki dolnej i górnej, które rozprowadzają ciepłe powietrze wentylatorem. Drugi to piekarniki ze specjalną grzałką kołową. Co zrobić, gdy termoobieg nie działa? W obu typach piekarników problem z termoobiegiem może być wynikiem awarii elementu grzejnego. Niestety, jednym ratunkiem, jaki nam w takiej sytuacji pozostaje, to kontakt ze sprawdzonym serwisem AGD.

Jeśli po włączeniu funkcji termoobiegu z piekarnika ulatnia się specyficzny zapach spalenizny, a na grzałce zauważyłeś czarny nalot oraz małe pęknięcia, prawdopodobnie czeka Cię wymiana całego mechanizmu. Przepalone grzałki termoobiegu skutecznie utrudnią upieczenie czegokolwiek, zwłaszcza jeśli liczy się dla nas zapach potrawy.

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa piekarników, Serwis AGD