czyszczenie płyty indukcyjnej, czyszczenie indukcji, jak czyścić płytę indukcyjną, jak wyczyścić indukcję, jak czyścić indukcję, jak wyczyścić płytę indukcyjną sodą, jak wyczyścić płytę indukcyjną octem, jak wyczyścić przypaloną płytę indukcyjną

Płyta indukcyjna coraz częściej pojawia się w polskich kuchniach. Nic w tym dziwnego, ponieważ umożliwia szybsze przygotowywanie potraw. Wymaga jednak szczególnej pielęgnacji, ponieważ szybko się brudzi i widać na niej wszelkie resztki jedzenia. Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się jak czyścić płytę indukcyjną. Stosując się do poniższych wskazówek, czyszczenie płyty indukcyjnej będzie dziecinnie proste.

Jak czyścić płytę indukcyjną – ważna jest systematyczność

Niestety z gotowaniem wiąże się pryskanie, chlapanie czy kipienie. Zabrudzenia są bardzo widoczne na szklanej powierzchni, dlatego ważne jest regularne, codziennie czyszczenie płyty indukcyjnej z resztek jedzenia oraz tłuszczu. Sprzątanie na bieżąco sprawi, że wszelkie zabrudzenia będzie można usunąć bez trudu. Po ich zaschnięciu konieczne jest korzystanie z bardziej inwazyjnych środków.

Czyszczenie płyty indukcyjnej – czym czyścić płytę indukcyjną?

Na rynku jest dostępnych wiele preparatów przeznaczonych do pielęgnacji płyt indukcyjnych. Zwykle występują one w formie mleczka lub sprayu. Po użyciu produktu należy przetrzeć urządzenie ręcznikiem papierowym, w celu usunięcia resztek preparatu. Nie należy stosować ich też jednak codziennie, ponieważ używanie ich zbyt często i w dużych ilościach może uszkodzić powierzchnię indukcji.

Gąbka czy druciak-czym czyścić indukcję?

Płyta indukcyjna ma delikatną powierzchnię, dlatego nigdy nie używaj do jej pielęgnacji druciaka. Czyszczenie indukcji najlepiej przeprowadzać przy użyciu delikatnej gąbki lub ściereczki z mikrofibry bądź ręcznika papierowego.

Czyszczenie płyty indukcyjnej – jak wyczyścić przypaloną płytę indukcyjną?

W przypadku przypalonych resztek jedzenia, konieczne będzie użycie specjalnego skrobaka do płyt indukcyjnych. Należy obchodzić się z nim ostrożnie, tak, aby nie porysować powierzchni płyty. Można owinąć go ściereczką, tak, aby mieć pewność, że przedmiot nie uszkodzi indukcji. Aby zmiękczyć, a tym samym łatwiej usunąć przypalenia, warto na jakiś czas nałożyć specjalny środek do czyszczenia lub samodzielnie przygotowaną pianę, o której przeczytasz w dalszej części tekstu.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Jak wyczyścić płytę indukcyjną – domowe sposoby

Właśnie skończyło się Twoje ulubione mleczko do czyszczenia płyty indukcyjnej, a urządzenie jest brudne? Możesz umyć płytę przy użyciu delikatnego płynu do mycia szyb lub wodą z dodatkiem płyny do mycia naczyń. Nigdy nie korzystaj ze środków wybielających lub mocnych preparatów chemicznych, które mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń płyty. Dobrym i tanim pomysłem na czyszczenie płyty indukcyjnej, jej zastosowanie sody z octem.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną sodą

Aby wykonać pieniącą się mieszankę, wystarczy użyć sody oraz octu. Do czystego kubeczka wsyp łyżkę sody i zalej odrobina octu. W ten sposób powstanie pianą, którą możesz nałożyć na powierzchnię płyty ściereczką. Mieszankę należy rozprowadzić na całą powierzchnię płyty kolistymi ruchami. W przypadku dużych zabrudzeń warto przygotować większą ilość domowego preparatu do czyszczenia indukcji i pozostawić ją na płycie na minimum kilkanaście minut. Następnie należy przetrzeć płytę wilgotną ściereczką, aby dokładnie usunąć sodę z octem. Kolejnym krokiem jest polerowanie płyty za pomocą suchej ściereczki z mikrofbiry lub przy użyciu ręcznika papierowego. I gotowe!

Czyszczenie płyty indukcyjnej nie jest skomplikowane, jednak należy wykonywać tę czynność regularnie oraz przy użyciu odpowiednich środków. Gwarantujemy, że stosując się do powyższych wskazówek, Twoja płyta indukcyjna będzie lśnić czystością!

To może Cię zainteresować:

Płyta indukcyjna – top 3 sprzętów do 1300 zł

Płyta indukcyjna – jaką kupić? 

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa płyt, Serwis AGD