pralka robi dziury w ubraniach pralka tnie ubrania, serwis AGD, naprawa pralek, serwis pralek, uszkodzony bęben

Pralka jest jednym z najczęściej używanych sprzętów gospodarstwa domowego. W związku z tym urządzenie jest narażone na różnego rodzaju awarie. Po wyjęciu prania na odzieży widoczne są zaciągnięcia lub dziury? To dość powszechny problem, a usterka jest o tyle uciążliwa, że naraża domowników na zniszczenie ulubionych ubrań. Zachęcamy do przeczytania naszego dzisiejszego wpisu, z którego dowiesz się, dlaczego pralka dziurawi ubrania.

Jeśli Twoja pralka dziurawi ubrania, przyczyn tego typu usterki może być co najmniej kilka. Co ciekawe, problem dotyczy zarówno starszych, jak i nowych modeli pralek.

Uszkodzenia mechaniczne bębna

W przypadku, gdy Twoja pralka zaciąga ubrania lub powoduje dziurawienie odzieży, być może jest to spowodowane mechanicznym uszkodzeniem bębna, ponieważ czasami na bębnie pojawiają się wybrzuszenia. Takie zadziory na bębnie zahaczają o odzież i strzepią materiał w trakcie prania, co w konsekwencji prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia tkanin. Pomocne w tej sytuacji może okazać się spiłowanie wybrzuszeń.

Pralka dziurawi ubrania? Powodem zużyty fartuch pralki

Jeśli Twoja pralka tnie ubrania lub je zaciąga, być może zużył się fartuch, zwany również kołnierzem. Jest to gumowy element uszczelniający i oddzielający wnętrze bębna od drzwi. Ze względu na częstą eksploatację, kołnierz może ulec pęknięciu lub wykruszeniu. W tym miejscu mogą zahaczać się ubrania w trakcie cyklu prania, co prowadzi do zaciągania i rozrywania odzieży. Gdy Twoja pralka wyrywa dziury w ubraniach, nie czekaj i zdecyduj się na jego wymianę przy pomocy sprawdzonego serwisu AGD.

Uszkodzone zbieraki

Przyczyną dziurawienia ubrań, nie musi być uszkodzony bęben lub fartuch. Niekiedy winne są zbieraki, czyli plastikowe elementy odpowiedzialne za dokładne mieszanie odzieży znajdującej się w bębnie w trakcie prania. Mogą one się ułamać lub ukruszyć, niszcząc odzież. Taki scenariusz jest możliwy zwłaszcza w wysłużonych urządzeniach, jednak do uszkodzenia zbieraków może doprowadzić również niewłaściwa eksploatacja, a dokładnie umieszczanie w bębnie większej ilości wsadu, niż przewiduje producent. Warto obejrzeć zbieraki i sprawdzić, czy są w dobrym stanie. Są to elementy, które można wymienić bez większego trudu. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby dokonać ich wymiany na własną rękę, wybierz sprawdzony serwis pralek od usterka.pl.

Nowa pralka dziurawi ubrania – przyczyną ostre elementy w pralce

Jeśli Twoja nowa pralka dziurawi ubrania, mało prawdopodobne jest to, aby przyczyną problemu były uszkodzony fartuch, bęben lub zbieraki. Sprawdź dokładnie bęben pralki, być może utknął w nim ostry element, na przykład drut od biustonosza lub wsuwka do włosów. Niekiedy tego typu przedmioty dostają się na dno obudowy i aby je wyjąć, konieczne jest zdemontowanie kołnierza pralki. Aby uniknąć na przyszłość podobnej sytuacji, przed kolejnym warto przejechać dłonią po wewnętrznym bębnie pralki. Można również zakupić specjalne woreczki do prania staników, które zatrzymają drut w przypadku jego wydostania się z biustonosza w trakcie wirowania.

Teraz już wiesz, dlaczego pralka robi dziury w ubraniach. Na szczęście nie jest to usterka, której usunięcie nie jest możliwe. Jeśli zmagasz się z podobnym problemem i chcesz, aby serwisem urządzenia zajął się dobry fachowiec, wybierz naszą usługę naprawa pralek.

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD