jak wyciągnąć zmywarkę z zabudowy

Obecnie wiele osób decyduje się na montaż zmywarki do zabudowy. Dzięki temu można ukryć urządzenie za frontem kuchennym, tworząc spójną, bardziej estetyczną przestrzeń. Samodzielny montaż i demontaż urządzenia nie jest trudny, choć wymaga dobrego przygotowania. W naszym dzisiejszym wpisie dowiesz się, jak wyjąć zmywarkę z zabudowy krok po kroku oraz jak zamontować nową zmywarkę i front. Dzięki naszym poradom z pewnością poradzisz sobie z tym zadaniem. Zapraszamy do lektury!

 Jak wyciągnąć zmywarkę z zabudowy – instrukcja

Przed przystąpieniem do prac zadbaj o bezpieczeństwo i upewnij się, że zmywarka jest odłączona od gniazdka. Następnie zakręć zawór dopływu wody, przekręcając go w prawo. Ponadto przygotuj potrzebne narzędzia, takie jak śrubokręt, miarka, klucz płaski i poziomica. Teraz dowiesz się, jak wyjąć zmywarkę z zabudowy krok po kroku. Dodatkowo przeprowadzimy Cię przez montaż nowego urządzenia.

Demontaż zmywarki do zabudowy

Demontaż zmywarki do zabudowy rozpoczynamy od usunięcia frontu drzwi urządzenia. W tym celu należy odkręcić śruby mocujące front do korpusu zmywarki, które mogą znajdować się na górze, na dole lub po bokach. Front zdejmujemy z wyczuciem, delikatnie. Po zdjęciu frontu należy obniżyć nóżki zmywarki, żeby urządzenie można było bezproblemowo wyjąć z zabudowy. Aby dostać się do nóżek, poluzuj śruby regeneracyjne używając klucza płaskiego. Jak wyciągnąć zmywarkę z zabudowy, żeby jej nie uszkodzić? Musisz odłączyć węże odprowadzające i doprowadzające wodę, znajdujące się z tyłu zmywarki. W tym celu przytrzymuj złącza i delikatnie przekręcaj je w lewo. Ponieważ tym momencie może wycieknąć woda, uprzednio podłóż pod węże ręczniki lub ścierki. Teraz chwyć zmywarkę za boki i przyciągaj ją powoli do siebie, do momentu, aż wyjdzie cała z obudowy.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Jak zamontować zmywarkę w zabudowie?

Już wiesz, jak wyciągnąć zmywarkę z zabudowy. Teraz kolej na montaż zmywarki. Wsuń urządzenie do otworu w zabudowie, uważając na węże doprowadzające i odprowadzające wodę. Teraz podłącz zmywarkę do prądu oraz wody, dbając o to, aby węże dopływu i odpływu nie były przyciśnięte lub skręcone. Następnie otwórz zawór dopływu wody. Używając poziomicy zadbaj o prawidłowe ustawienie urządzenia i przy pomocy klucza płaskiego wyreguluj nóżki.

Jak zamontować front do zmywarki?

Oczyść i osusz front, a jeśli to konieczne, uprzednio przytnij go na odpowiednią wysokość piłą. Front drzwi należy dopasować do otworu w zabudowie. Aby połączyć go z korpusem zmywarki, przykręć śruby mocujące używając śrubokręta.

Testowanie zmywarki po zamontowaniu

Teraz przyszedł czas na test zmywarki. Musisz sprawdzić, czy węże zostały prawidłowo podłączone, a po zamontowaniu frontu zmywarka otwiera się i zamyka bez problemu. W tym celu włącz urządzenie na krótki program mycia.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Komu zlecić montaż zmywarki?

Jeśli nie chcesz samodzielnie wyciągać starej zmywarki lub montować nowej na własną rękę z obawy przed uszkodzeniem urządzenia, najlepiej skorzystaj z pomocy specjalisty. Posiada on fachową wiedzę i wszystkie potrzebne narzędzia, dzięki którym prace przebiegną znacznie szybciej niż w domowych warunkach. Możesz skorzystać z pomocy hydraulika lub serwisanta AGD. Zachęcamy do umawiania wizyt naszych fachowców. Zapewniamy szybkie terminy i atrakcyjny cennik usług.

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa piekarników, Serwis AGD

Podsumowanie

  1. Już wiesz, jak wyjąć zmywarkę z zabudowy samodzielnie. Nie jest to trudne zadanie, choć wymaga odpowiedniego przygotowania.
  2. W pierwszej kolejności należy upewnić się, że urządzenie jest odłączone od źródła zasilania.
  3. Następnie zakręć zawór wody.
  4. Przygotuj również narzędzia – śrubokręt, klucz płaski, poziomicę i miarkę.
  5. Aby zdemontować zmywarkę należy w pierwszej kolejności zdjąć front.
  6. Następnie należy obniżyć nóżki zmywarki oraz odłączyć węże – odprowadzający i doprowadzający wodę. Tak przygotowaną zmywarkę wysuwamy powoli, trzymając ją za boki.
  7. Nową zmywarkę należy wsunąć przez otwór zabudowy, uważając na węże dopływu i odpływu. Następnie podłącz zmywarkę do zasilania oraz wody i wypoziomuj ją.
  8. Zamontuj front do korpusu, używając śrub mocujących.
  9. Sprawdź poprawność wykonanej pracy, włączając krótki cykl zmywania.
  10. Jeśli nie posiadasz wystarczającej wiedzy, narzędzi lub czasu, skorzystaj z pomocy specjalisty, np. z usterka.pl.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

W wielu zmywarkach da się zdjąć blat. Demontażu można dokonać samodzielnie, kierując się instrukcją obsługi urządzenia lub korzystając z pomocy specjalisty.

Aby odłączyć zmywarkę od wody, należy w pierwszej kolejności przygotować stare ścierki i podłożyć je pod węże znajdujące się z tyłu. Odłącz węże – odpływowy i dopływowy, trzymając za złącza i delikatnie przekręcając je w lewo.

Żeby zdemontować front do zmywarki, należy odkręcić śruby mocujące go do korpusu urządzenia. Mogą one znajdować się w różnych miejscach –  po bokach drzwi, na górze lub na dole. Gdy wszystkie śruby są odkręcone, możesz delikatnie zdjąć front.

W celu wyjęcia sprzętu z zabudowy, należy obniżyć nóżki, żeby móc swobodnie wyciągnąć zmywarkę na zewnątrz. Korzystając z klucza płaskiego, poluzuj śruby regulacyjne i obniż nóżki. Następnie odłącz zmywarkę od zasilania i wody. Odłącz węże dopływu i odpływu wody, uprzednio podkładając pod nie szmatki. Tak przygotowaną zmywarkę możesz powoli i delikatnie wysunąć z zabudowy, chwytając ją za boki.

Zmywarki posiadają fronty, które przykręca się do korpusu dokręcając śruby mocujące.

Front przed przykręceniem należy umyć i wytrzeć do sucha. Jeśli to konieczne, trzeba go również przyciąć. Następnie przykręca się śrubokrętem śruby mocujące, aby połączyć front zmywarki z jej korpusem.

Aby wyjąć zmywarkę z zabudowy kuchennej należy zdjąć front i obniżyć nóżki urządzenia. Następnie trzeba odłączyć zasilanie, jak i węże doprowadzające i odprowadzające wodę. Podłóż pod nie wcześniej ręcznik, który zatrzyma wypływającą wodę. Teraz chwyć zmywarkę za boki i delikatnie przysuwaj ją w swoją stronę.