Rezerwuj
Poznań – to warto wiedzieć

Siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Mowa oczywiście o Poznaniu. Poznań jest piątym pod względem liczby ludności miastem Polski. Miasto zamieszkuje około 536 tysięcy mieszkańców, a w całej aglomeracji poznańskiej mieszka około 1,2 miliona osób. Poznań otrzymał prawa miejskie 23 kwietnia 1253 roku. Jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, naukowym i gospodarczym.

Poznań – co warto zobaczyć?

Poznań jest czwartym, najchętniej odwiedzanym miastem na mapie Polski. Nic w tym dziwnego, ponieważ zachwyca turystów pięknem architektury. Będąc w Poznaniu koniecznie trzeba zobaczyć Stare Miasto z okazałymi kamienicami. Szczególną uwagę przykuwa renesansowy ratusz z trykającymi się na jego wieży koziołkami. Koziołki są obowiązkowym punktem każdej wycieczki. Codziennie o godzinie 12 odgrywany jest także z wieży hejnał Poznania. Ponadto warto zobaczyć również najstarszą część Poznania – Ostrów Tumski. Znajduje się tam najstarsza polska katedra, będąca miejscem pochowku władców Polski. Według wielu historyków w tym miejscu odbył się także chrzest Polski, będący niekwestionowanie jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach kraju. Dodatkowo, przebywając w Poznaniu warto zobaczyć Zamek Królewski wzniesiony przez Przemysła II oraz Zamek Cesarski. Ciekawym miejscem jest bez wątpienia Stary Browar, uznawany za jedno z najnowocześniejszych centrów handlowych na świecie.

Poznań – usługi usterka.pl

Szukasz sprawdzonego fachowcy w Poznaniu? Nie czekaj i umów wizytę specjalisty z usterka.pl. Potrzebny elektryk, hydraulik, złota rączka, gazownik lub serwisant AGD? Możesz na nas liczyć. Wypełnij nasz formularz online, być może spotkamy się jeszcze dzisiaj.

Poznań – obsługiwane lokalizacje

Fachowcy usterka.pl dojeżdżają do klientów pod wskazany adres na terenie miasta. Obsługujemy: Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Chartowo, Fabianowo-Kotowo, Głuszyna, Główna, Górczyn, Grunwald Południe, Grunwald Północ, Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Jeżyce, Junikowo, Kiekrz, Krzesiny-Pokrzewno-Garaszewo i Krzyżowniki-Smochowice. Dojeżdżamy na Kwiatowe, Ławica, Morsko-Radojewo, Naramowice, Nowe Winogrady Północ, Południe i Wschód. Realizujemy prace na osiedlu Ogrody, Ostrów Tumski-Środa-Zawady-Komandoria, Piątkowo, Podolany, Rataje, Sołacz, Stare Maisto, Stare Winogardy, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Stary Grunwald. Obsługujemy Strzeszyn, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, Świerczewo, Św. Łazarz, Umultowo, Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Wilda, Winiary, Wola, Zielony Dębiec, Żegrze.

 

Szukasz fachowca?

Zadzwoń do nas!

Umówienie wizyty trwa 2 minuty
Dojazd gratis Punktualni
8:00-16:00 w dni robocze
Przyjedzie do Ciebie nasz pracownik. Za usługę możesz zapłacić wygodnie kartą lub gotówką. Dojazd jest bezpłatny, a usługa jest płatna zgodnie z regulaminem. Po wizycie otrzymasz fakturę VAT.