po włączeniu pralki wyrzuca bezpieczniki, pralka wybija bezpiecznik, Pralka wyrzuca bezpiecznik, Pralka wysadza korki,

Pralka jest urządzeniem, z którego zwykle korzystamy kilka razy w tygodniu, a nawet codziennie. Zdarza się, że pralka wybija korki podczas prania, co budzi niepokój każdego użytkownika. Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się, dlaczego pralka wybija bezpiecznik.

Pralka wybija korki po włączeniu – winna grzałka

Najczęstszą przyczyną wybijania korków jest przepalona grzałka. Zwykle do przepalenia grzałki dochodzi wskutek nagromadzenia się na jej powierzchni osadu z kamienia. Inną przyczyną może być nagła przerwa w dostawie prądu. Gdy dojdzie do uszkodzenia obwodu grzałki, wystąpi przebicie i uruchomi się zabezpieczenie odcinające dopływ prądu. Przepalanie jest zwykle widoczne gołym okiem, jeśli nie, warto zbadać ten podzespół omomierzem.

Pralka wyrzuca bezpiecznik – wyciek w pralce

Zdarza się, że po włączeniu pralki wyrzuca bezpieczniki z powodu wycieku, co ma na celu zapobieganie uszkodzeniu podzespołów urządzenia. Niestety konieczne będzie sprawdzenie wszystkich wężyków, rurek i uszczelek. Niezwykle często dochodzi do wycieku na wężach łączących bęben z pompą lub dozownik z bębnem.

Pralka wysadza korki – sprawdź szczotki węglowe

Jeśli nie posiadasz pralki z silnikiem inwerterowym, warto sprawdzić stan szczotek węglowych, które zużywają się w trakcie eksploatacji urządzenia. Zazwyczaj, zanim pralka wybija korki, zauważalne są inne oznaki zużytego wkładu węglowego, takie jak trzask podczas obracania się bębna, zapach spalenizny czy zbierający się ciemny nalot pod urządzeniem. Na szczęście wymiana szczotek węglowych nie jest bardzo skomplikowana i kosztowna. Szczotki kosztują od kilkunastu do około 160 złotych.

Pralka wybija korki – uszkodzony elektrozawór

Usterka elektrozaworu skutkująca wybijaniem korków jest o tyle charakterystyczna, że problem pojawia się w chwili pobierania wody. Elektrozawór na wężu dopływowym zbadasz za pomocą miernika. Jest to dość awaryjny podzespół, co wynika z jego częstej eksploatacji, dlatego może być konieczna jego wymiana.

Awaria modułu sterującego

Bez wątpienia najważniejszym elementem w pralce jest moduł sterujący, odpowiadający za pracę innych elementów oraz kontrolę całego procesu prania. Niestety ten element bardzo źle reaguje na przepięcia. Awaria modułu objawia się nie tylko wybijaniem korków, ale może również przerywać program prania lub wyświetlać kod błędu na wyświetlaczu.

Już wiesz, dlaczego pralka wybija korki. Z niektórymi naprawami możesz poradzić sobie samodzielnie. Jeśli jednak wolisz zlecić prace dobremu fachowcowi, wybierz nasz serwis pralek. Oferujemy pomoc najlepszych specjalistów oraz wsparcie siedem dni w tygodniu! Przekonaj się, że naprawa pralek to nasza specjalność!

 

To może Cię zainteresować:

Pralka nie pobiera proszku do prania

Pralka zatrzymuje się podczas prania

Gorące pranie z pralki

Pralka nie grzeje wody

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD