co zrobić, żeby pranie z suszarki pachniało

Suszarka do ubrań to urządzenie, które coraz częściej pojawia się w naszych mieszkaniach. Umożliwia szybkie wysuszenie odzieży, co doceniają przede wszystkim osoby, które nie posiadają balkonu. Choć rozwiązanie jest bardzo wygodne, wielu użytkowników tego urządzenia narzeka, że pranie z suszarki nie pachnie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się co zrobić, żeby pranie z suszarki pachniało.

Pranie z suszarki nie pachnie – sprawdź przyczyny

Jeśli po zakończeniu suszenia pranie ma nieprzyjemny zapach, być może jest to wina niewłaściwej pielęgnacji suszarki. Bardzo prawdopodobne, że pranie z suszarki śmierdzi, ponieważ zapominasz o regularnym opróżnianiu filtra włókien oraz skraplacza. Zastanów się, czy pozostawiasz uchylone drzwiczki po suszeniu odzieży oraz czy wrzucasz tkaniny do bębna suszarki bezpośrednio po ukończeniu prania. Pozostawianie mokrej odzieży w pralce przez dłuższy czas, powoduje, że ubrania brzydko pachną stęchlizną. Więcej na ten temat pisaliśmy w osobnym wpisie.

Pachnące pranie z suszarki – pamiętaj o tych zasadach

Jeśli pranie z suszarki nie pachnie, pamiętaj o:

  • regularnym oczyszczaniu filtra kłaczków i skraplacza po każdym suszeniu,
  • suszeniu mniejszej ilości ubrań (suszarki mają zwykle przewidziany mniejszy wsad niż pralka),
  • wyjmowaniu prania bezpośrednio po ukończonym cyklu suszenia,
  • pozostawianiu lekko uchylonych drzwiczek po zakończonej pracy urządzenia, tak, aby przewietrzyć wnętrze bębna.

Gdy to nie pomoże, być może przykry zapach powstaje już na etapie prania odzieży. Wyczyść dokładnie pralkę i dostosuj ilość wsadu do wybranego przez Ciebie programu. Pamiętaj również o prawidłowym dozowaniu środków piorących. Nie zapominaj o dopasowaniu odpowiedniego programu prania do rodzaju odzieży, kierując się informacjami producenta dostępnymi na metce ubrania.

Pranie z suszarki śmierdzi? – z pomocą przychodzą zapachowe chusteczki

Wiele osób preferuje odzież wyraźnie pachnącą praniem. Jeśli Twoje pranie z suszarki nie pachnie, a chcesz osiągnąć efekt jak po suszeniu ubrań na powietrzu, zacznij korzystać ze specjalnych chusteczek do suszarek. Nie tylko powodują, że pranie nie traci na zapachu, ale również zapobiegają elektryzowaniu się odzieży i jej gnieceniu. Chusteczki do suszarek są popularne szczególnie za granicą, jednak w Polsce można je zakupić bez problemu przez Internet.

Jeśli chcesz, możesz zrobić takie chusteczki samodzielnie. Jak zrobić zapachowe chusteczki do suszarki samodzielnie? Do zrobienia pachnących chusteczek będziesz potrzebować gąbczastych ściereczek, ulubionego płynu do płukania, wody oraz plastikowego pojemnika do przechowywania. Ściereczki należy pociąć na mniejsze prostokąty, tak aby swobodnie zmieściły się w przygotowanym przez Ciebie pojemniku. Pół litra wody wymieszaj z jedną nakrętkę płynu do płukania i tak powstałą mieszanką zalej ściereczki ułożone w pojemniku. I gotowe! Jedna ściereczka wystarcza na jedno suszenie. Przed uruchomieniem suszarki z praniem, dodaj ściereczkę odciśniętą z nadmiaru płynu i wody i susz odzież jak zazwyczaj. Gwarantujemy, że pranie będzie pięknie pachnieć!

 

Już wiesz, co zrobić, żeby pranie ładnie pachniało po wyjęciu z suszarki. Warto zwracać uwagę na właściwe korzystanie z urządzenia oraz korzystać z chusteczek, które bez trudu wykonasz samodzielnie w domu!

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa suszarek do ubrań, Serwis AGD