przepalona grzałka w zmywarce, zepsuta grzałka w zmywarce

Grzałka w zmywarce odpowiada za podgrzewanie wody. Niestety dość często dochodzi do jej awarii. Jak objawia się spalona grzałka w zmywarce? Jakie są przyczyny przepalenia? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się więcej na ten temat.

Przepalona grzałka w zmywarce – przyczyny

Zazwyczaj zepsuta grzałka w zmywarce łączy się z osadem wapiennym, czyli kamieniem. Jeśli zapominasz o regularnym usuwaniu kamienia, jego warstwa narasta, prowadząc do awarii różnych podzespołów, w tym grzałki. Przyczyną awarii grzałki mogą być również wewnętrzne wycieki w zmywarce. Ten element współpracuje również z innymi podzespołami. Jeśli ich praca jest nieprawidłowa, mogą wpłynąć na działanie, w tym przepalenie grzałki. Na przykład czujnik temperatury podając nieprawidłowe odczyty zaburza pracę grzałki, ponieważ nie wyłączy się ona w odpowiednim momencie i tym samym jest narażona na przepalenie.

Spalona grzałka w zmywarce – brak pary

Częstym objawem niedziałającej grzałki jest brak pary po otworzeniu drzwi zmywarki. Pod koniec cyklu naczynia są suszone, jeśli więc wewnątrz komory jest zimno, najprawdopodobniej awarii uległa grzałka lub wentylator osuszający.

Wyczuwalny zapach spalenizny

Innym, łatwo dostrzegalnym, a dokładniej wyczuwalnym objawem, jest nieprzyjemny zapach spalenizny. Może pojawić się w trackie cyklu lub po uchyleniu drzwiczek. Można usłyszeć również dodatkowo niepokojący dźwięk trzaskania lub stukania.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Zmywarka nie domywa naczyń

Spalona grzałka w zmywarce może objawiać się również niedomytymi naczyniami. Jeśli nie podgrzeje ona wody, nie rozpuści się tabletka, a tym samym na talerzach pozostaną resztki brudu. Choć wiele zmywarek zatrzymuje cykl zmywania w przypadku, gdy urządzenie nie może podgrzać wody, niektóre egzemplarze przeprowadzają zmywanie do końca. Może się również zdarzyć, że program nie wystartuje lub wyłączy się po chwili. Przeważnie w tej sytuacji na ekranie wyświetla się kod błędu lub zaczynają migać kontrolki. Na przykład w zmywarkach Bosch problem z grzaniem sugeruje kod E09. Dokładne informacje o błędach znajdziesz w instrukcji obsługi Twojego urządzenia.

Spalona grzałka w zmywarce wybija korki

Przepalona grzałka może skutkować wybijaniem korków, ponieważ uszkodzony obwód części prowadzi do przebicia i włącza zabezpieczenie odcinające dopływ prądu do zmywarki. Takie działanie ma na celu zapobieganie poważniejszym awariom i uszkodzeniom innych elementów.

Jak widać, spalona grzałka w zmywarce objawia się na wiele sposobów. Aby pozbyć się awarii, konieczna jest jej wymiana. Samodzielna naprawa jest dość skomplikowana, dlatego zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych serwisantów. Serwis AGD od usterka.pl poradzi sobie z tym zadaniem sprawnie i bezproblemowo. Nie czekaj i już teraz zarezerwuj termin wizyty.

 

To może Cię zainteresować:

Pralka wybija korki podczas prania

Zmywarka nie reaguje na przyciski

Zmywarka przecieka – najczęstsze przyczyny

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek, Serwis AGD