jak objawia się uszkodzony hydrostat w zmywarce? awaria hydrostatu w zmywarce, zepsuty hydrostat w zmywarce

Hydrostat odpowiada za regulowanie wody w zmywarce, dlatego jest niezwykle ważnym elementem w urządzeniu. Czasami dochodzi do jego awarii, które wywołują szereg problemów związanych z działaniem sprzętu. Jak objawia się uszkodzony hydrostat w zmywarce?

Brudne naczynia po zakończonym cyklu zmywania

Uszkodzony hydrostat w zmywarce powoduje, że do komory trafia zbyt mało wody lub z niedostatecznym ciśnieniem. To sprawia, że naczynia nie mogą zostać porządnie umyte, a po zakończeniu zmywania na talerzach i kubkach nadal widoczne są zabrudzenia.

Woda wylewa się przez drzwiczki

Czasami zepsuty hydrostat działa wręcz przeciwnie, wypełniając komorę zbyt dużą ilością wody. To z kolei prowadzi do przepełnienia zmywarki wodą, która znajduje ujście przez drzwiczki, co skutkuje zalewaniem kuchni. Oczywiście winę za zbyt wysoki poziom wody może ponosić inny podzespół, na przykład elektrozawór.

Uszkodzony hydrostat w zmywarce- zmywarka pobiera i wylewa wodę

Kolejny problem wskazujący na uszkodzenie hydrostatu, choć nie tylko. Podobnie objawia się także awaria elektrozaworu. Zmywarka naprzemiennie pobiera wodę, a następnie ją wypompowuje, przez co nie jest w stanie przeprowadzić prawidłowo cyklu.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Zmywarka ciągle pracuje

Upłynął czas cyklu zmywania, a Twoja zmywarka nadal pracuje? Tak może objawiać się uszkodzony hydrostat w zmywarce. Jak najszybciej należy wezwać serwis AGD, ponieważ stale powtarzająca się sytuacja może mocno wpłynąć na Twoje rachunki za wodę i prąd. Podobne objawy daje uszkodzony programator, dlatego przed przystąpieniem do wymiany hydrostatu, serwisant AGD z pewnością sprawdzi również działanie programatora.

Już wiesz jak objawia się uszkodzony hydrostat w zmywarce. Awaria daje o sobie znać na różne sposoby. Należy jednak wykluczyć uszkodzenie innych podzespołów, które mogą mieć podobne objawy. Warto uważnie przyjrzeć się elektrozaworowi, programatorowi i drożności pompy odpływowej.

Najlepiej do tego typu prac wezwać serwis AGD. Jeśli naprawa zmywarek to dla Ciebie czarna magia, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Zapewniamy wsparcie najlepszych specjalistów na rynku, szybkie terminy realizacji wizyt oraz wygodną rezerwację online!

Przeczytaj również:

Czego nie myć w zmywarce?

Jak układać naczynia w zmywarce?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Zmywarka nie reaguje na przyciski

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek, Serwis AGD